Wkrótce powstaną pierwsze czipy wszczepiane do mózgu, które zwiększą inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Allan Ajifo/CC BY 2.0

Scenariusze filmów science fiction realizują się na naszych oczach. Już w nadchodzących latach mogą pojawić się pierwsi ludzie, którzy będą „ulepszać się” dzięki neurotechnologii. Ulepszone jednostki będą miały znacznie bardziej rozwinięte zdolności umysłowe od przeciętnych ludzi.

 

W wywiadzie dla CBS Chicago, dr Moran Cerf z Northwestern University powiadomił o prowadzonych przez niego pracach nad inteligentnymi czipami. Neurobiolog uważa, że pierwsi ludzie z czipami wszczepionymi do mózgu mogą pojawić się już za pięć lat.

 

Dr Cerf wyjaśnił, że jego czipy będą podłączone do internetu i gdy tylko pomyślimy o jakimś zagadnieniu, natychmiast otrzymamy odpowiedzi wprost z Wikipedii. Naukowiec realizuje swój projekt we współpracy z wielkimi firmami technologicznymi z Doliny Krzemowej.

 

Czipy poszerzające wiedzę lub poprawiające inteligencję i zdolności umysłowe z pewnością zapoczątkują powstanie rasy superludzi. Dr Moran Cerf stwierdził również, że jest zaniepokojony stale rosnącym zainteresowaniem dla neurotechnologii, która dodatkowo pogłębi nierówności społeczne, lecz mimo to, naukowiec zamierza kontynuować prace nad swoim projektem.

Implanty wspomagające pracę ludzkiego mózgu to jedno. W ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie dla metod odczytywania ludzkich myśli na podstawie aktywności bioelektrycznej mózgu. Wiele firm rozwija koncepcję czytania ludzkich myśli, choć przywołuje ona raczej same negatywne skojarzenia.

 

W kolejnych latach, świat może zmienić się nie do poznania. Najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie świata z inteligentnymi czipami w głowach staną się jeszcze potężniejsi. Pewnego dnia dojdziemy do wniosku, że naszym światem zaczynają rządzić nie ludzie, lecz bioroboty.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Czasy  ostateczne

  Amightywind Misja,która

  Amightywind Misja,która poucza o Świętości i czasach końca,nawróć sie juz dziś,bo jutro moze byc za późno. Czytaj Pismo Święte znajdziesz odpowiedzi w Proroctwach, BÓG przemawia przez Proroków.

katolicyzm Cię nie zbawi a pociągnie do piekła -szukaj prawdy! Znajdziesz ja w Amightywind 

Portret użytkownika Dr Piotr

Przy obecnym systemie pseudo

Przy obecnym systemie pseudo-edukacji, to niedługo nie będziemy wiedzieli o co zapytać i czego szukać, bo ludzie są coraz bardziej ubodzy umysłowo. Bo po co się uczyć i pamiętać, skoro wszystko "jest w necie", tylko zapominamy, że w tej sytuacji bez netu nie ma nic. 

Owszem jest odsetek tych jeszcze myślących, widzących zagrożenia w obecnym systemie, ale kolejne pokolenia i spadek dzietności skutecznie wyeliminują tą garstkę ludzi. Pozostanie tylko ścisła elita wiedzących i wykształconych, rozwijająca wiedzę i potęgę tylko dla siebie. Reszta to będą zaprogramowane systemowo bioroboty z taką wiedzą, jaka będzie im łaskawie dana z góry.

Portret użytkownika ttteis77

a po za tym, żeby wiedzieć 

a po za tym, żeby wiedzieć  trzeba mieć dostęp do wszelkiej informacji a nie jej wyszukiwać. do puki nie biedzię bazy danych (wszystkiego, inforacji) niczego nie osiągną. Jest różnica pomiędzy, poszukiwaniem informacji( nie mieć wiedzy), a wyszukiwaniem (rozwiązania) baza danych (mieć tą wiedzę) .

Portret użytkownika ąę

karczmarz Josek Szwarz w

karczmarz Josek Szwarz w rozmowie z pewnym ziemianinem wyraził się był- że Pan Hrabia Z.....ski ma bardzo dużo rozumu, ale ten rozum jest złym gatunku... Zgadzam się z tym poglądem bo jest uniwersalnie aktualny. Niestety nasze pseudo-elity legitymujące się różnymi dyplomami 3,4 a nawet pięcioletnich "renomowanych uczelni"- są klonami Hrabiego. Lepiej byłoby dla naszego nieszczęsnego kraju gdyby te elity niekoniecznie by musiały się podpierać takimi dyplomami i gdyby miały więcej chłopskiego "zdrowego rozsądku" i staroświeckiej uczciwości.

 

 

 

 

Portret użytkownika ttteis77

błędne myślenie.

błędne myślenie. zapamiętywanie i przetwarzanie informacji. same wyszukanie czegoś pojedyńczego niczego nie usprawni. bez obaw ludzie...Oni nie mają pijęcia jak to ma działać. to tak jak bym teraz wpiał coś w wyszukiwarkę....i wiecie co? nie czuję się jakoś super człowiekiem.... . To ma być baza danych, połączone informacje wszystko ze wszystkim, a tu ma działać tylko przetwarzanie tych informacji na które chcemy poznać odpowiedź, rozwiązanie. przykład: chcę usprawnić jakiś proces i mam wiedzę z (a) a posiadam bazę danych (a-z), więc przetwarzam informację z (b-z) i powiązuję wiedzę z (a):  (a,b-d-y-j-s) by znaleź rozwiązanie, usprawnienie. A tak można robić w nieskończoność.

Portret użytkownika Maryjan_66

Jeden z ważniejszych punktów,

Jeden z ważniejszych punktów, w którym człowiek dokona swojego wyboru.

Pierwszy to podpięcie do Internetu jak w artykule - wiedzy nadzorowanej przez twórców tegoż, cenzorowanej przez odpowiednie instytucje, ograniczonej do tego co ktoś zdecyduje by w nim się mogło pojawić, zależnej od podtrzymujących ją systemów i administratorów. Nie wszystko będzie dostępne dla wszystkich - nawet w ramach samego systemu, tak jak działa to aktualnie.

Drugi to podpięcie do wiedzy nieograniczonej, tej, która tworzy wszystko wokół, łącznie z twórcami sztucznych systemów jak Internet czy SI. Jest nieograniczona, bo nie ma tu tajemnic, nie ma blokad przepłów informacji, każdy może z niej wziąść to czego pragnie i za jej pomoca tworzyć nowe. Nie ma tajnych informacji a dzielenie się nimi z innymi powoduje, że otwierasz się na jeszcze więcej facynujacych rzeczy. To wiedza, której korzeniem są wszystkie energie, drgania tworzące Wszechświat. By ją uaktywnić wystarczy szukać sercem z nią połączenia.

Pierwsza wiedza jest tylko jedną z gałęzi tej drugiej - a im bardziej kontrolowana tym mniej powiązań z głównym korzeniem. Czasem jest prawie całkowicie od niego oderwana, jak to jest w przypadku niektórych cywilizacji psaożytujących na ludzkiej. A najciekawsze jest to, że te cywilizacje, nawet dużo bardziej zaawansowane technologicznie szukają właśnie tego pierwotnego połączenia u ludzi. To coś co im brakuje. Skoro same połączenie utraciły, wykorzystują człowieka do 'spijania' energii tego połaczenia wg własnego widzimisie.

To do której będziesz podłaczony/a?

Portret użytkownika ąę

A ja się podpinam gdzie tylko

A ja się podpinam gdzie tylko można (od dziecka) sporo jeździłem,rozmawiałem z różnymi,śledzę z zainteresowaniem i obawą wszystko co się dzieje nie tylko w naszym nieszczęsnym kraju.Chyba jestem optymistą bo przeciwnym wypadku musiałbym położyć się na tory.Ale jaka jest gwarancja że pociąg nie będzie miał 247 min opóźnienia a ja dostanę zapalenia płuc i trafię do szpitala ze strajkującą ekipą ?Więc się nie kładę (narazie).

Nie zrozumiałem chyba o co chodzi z tym "spijaniem energii w/g włanego widzimisię" ale nie rozumiem już od dawna prawie wszystkiego co dzieje się w moim kraju,w EU i ogólnie w naszym świecie.

Mój sąsiad murarz zawodu, przedsiębiorca budowlany  porządny i rozumny człowiek twierdzi ,że też nie rozumie.Więc jest nas już conajmniej DWÓCH.

Podejrzewam,że takich "niekumatych" może być więcej ale razem doszlimy do wniosku,że ta cała nasza chora rzeczywistość nie będzie trwać wiecznie.

Jak mówia-wszystko ma swój koniec-tylko banan ma dwa(końce)..

Więc jest jakaś nadzieja na przyszłość...

Portret użytkownika Maryjan_66

W sumie jesteś bliżej niż

W sumie jesteś bliżej niż myślisz rozwiązania tego dylematu.

Napisałeś 'Nie rozumiem od dawana prawie wszystkiego co sie dzieje...' co oznacza, że nie wiesz po co w zasadzie się wysilasz, pracujesz, kłócisz czy nawet rozmnażasz na tym świecie patrząc gdzie to wszystko zmierza. W co idzie cała moja para? W jakiś bezsensowny gwizdek? To co wyuczyli nas w szkole i mówią o świecie nie pasuje do tego co ostatnio obserwujesz.

Myślę, że jak odnajdziesz ten gwizdek, to będzie już gorąco. Może być, ze wtedy całkowicie w niego przestaniesz nawet dmuchać, i zaczniesz sobie po prostu samemu gwizdać.. ładne melodyjki, a inni Ci wtedy zawtórują. Porównam dzisiejszą sytuację do zorganizowanej walki psów: ktoś je najpierw wytresuje, może nawet odpowiednio zmodyfikuje genetycznie, naszczuje na siebie, wrzui do klatki i karmi się widokiem samej walki, ktoś inny jednocześnie robi na tym biznes. A i po samej walce mało co sie marnuje. Większość ludzi jest jak te psy, część robi na tym kasę, a 'gwizdki' siedzą gdzieś głeboko na widowni ze zbłądzonymi oczami i sie karmią widokiem. W momencie, gdy psy wyrwą się z amoku walki, widowisko przestaje mieć sens.

Pisze w przenośniach, bo z bezspośrednich odpowiedzi rodzą się łatwo dogmaty, w które ludzie ślepo wierzą lub od razu odrzucą.

Portret użytkownika ąę

bardzo głębokie myśli

bardzo głębokie myśli -zwłaszcza o tych gwizdkach ze "zbłądzonymi  oczyma"- mówiąc wprost to bełkot. Nie wiem przyjacielu czym się zajmujesz i jaki uniwersytet produkuje takich filozofów. Nie rozumiesz prostych i oczywistych tekstów- kiedy mówię,że nie rozumiem tego co się dzieje wokól mnie - to mam na myśli poprawnie politycznie przywodców państw EU i ich politykę  Ja natomiast zajmowałem się budowaniem (domów)- nie tylko w Polsce i nie mam sobie nic do zarzucenia. No może tylko to- że być może w niektórych mieszkają "gwizdki ze zbłądzonymi oczami". AMEN.

 

Portret użytkownika Maryjan_66

Chesz wyjaśnień prostym

Chesz wyjaśnień prostym językiem jakie intencje kierują ludźmi będącmi u władzy, zakładając jednocześnie że władzą są urzędnicy UE. Są jedynie stopniem pośrednim w całej tej piramidzie. Znakomita wiekszość z nich  to takie przekupne, pokorne cielęta, żyjące w swoim urzędniczym świecie, całkowicie oderwani od reszty społeczeństwa.

Ja Ci wyjaśnień  takich nie udziele, bo byłby to elaborat na kilkadziesiąt stron, a widze, że lubisz proste, konkretne odpowiedzi. Więc albo zostaje Ci szukanie ich na własną reke, albo u kogoś innego, lub też pozostanie przy niezrozumieniu tej kwestii i zajmowanie się nadal tym co potrafisz najlepiej.

Portret użytkownika keri

Brawo, Maryjan, znakomity

Brawo, Maryjan, znakomity komentarz. Dodam, że są już tacy, którzy są podpięci do internetu, dokładniej mają wgrany program z wybraną internetową wiedzą. Wgrywanie odbywa się na ich życzenie i w tym momencie przestają być ludźmi a stają się biorobotami.

Mam jedną uwagę. Napisałeś o nadświadomości: "Jest nieograniczona, bo nie ma tu tajemnic, nie ma blokad przepłów informacji, każdy może z niej wziąć to czego pragnie i za jej pomoca tworzyć nowe." Nie każdy może z niej wziąć to czego pragnie, gdyż do wiedzy nieograniczonej byle kto dostępu nie ma. Może z niej czerpać każdy, kto prezentuje sobą określone cechy i wartości. Tak jak dopisałeś: "By ją uaktywnić wystarczy szukać sercem z nią połączenia." Smile

Portret użytkownika Kangur.

Dla mnie, jak i dla

Dla mnie, jak i dla wszystkich "jeszcze" myślących samodzielnie, oczywistą oczywistością jest "podpięcie" się " do wiedzy nieograniczonej, tej, która tworzy wszystko wokół " ...

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj