Wkrótce na rynku pojawią się pierwsze latające samochody

Kategorie: 

Źródło: PAL-V

Holenderska firma PAL-V jeszcze w zeszłym roku zaprezentowała swój latający samochód. Jest to gotowy produkt, który już w 2019 roku ma się pojawić na rynku.

 

PAL-V Liberty to dwuosobowy żyrokopter napędzany benzyną, który dodatkowo może pomieścić do 20 kg ładunku. Latający pojazd rozwija w powietrzu prędkość maksymalną 180 km/h i może osiągać wysokość do 3500 m nad powierzchnią Ziemi. Posiada zasięg 500 km w przypadku lotu jednoosobowego oraz 400 km, gdy na pokładzie maszyny znajdują się dwie osoby.

Z kolei na lądzie, PAL-V Liberty może rozpędzić się do 160 km/h w 9 sekund i potrafi pokonać ponad 1300 km trasy. Zaprezentowany żyrokopter jest ukończonym produktem, a firma z Holandii przyjmuje już zamówienia. Pierwsi klienci otrzymają te futurystyczne pojazdy w przyszłym roku.

PAL-V Liberty otrzymał certyfikaty od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego i Federalnej Administracji Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych. Jest to najprawdopodobniej pierwszy latający samochód, który trafi na rynek. Firma zaznacza, że do obsługi tego pojazdu niestety potrzebna jest licencja pilota. Wymagany jest również mały pas startowy. Na poniższym filmie można zobaczyć historię prac nad tym wynalazkiem.

Słowacka firma Aeromobil również jest warta uwagi. Podczas wystawy najdroższych i najekskluzywniejszych samochodów Top Marques, która odbyła się w Monako 20 kwietnia zeszłego roku ujawniono prototyp latającego samochodu gotowego do masowej produkcji. Ten pojazd bardziej przypomina samolot i wypada znacznie lepiej niż holenderski PAL-V Liberty. Co ważne, Aeromobil zamierza w przyszłości opracować w pełni autonomiczną wersję latającego samochodu, dzięki czemu klienci nie będą potrzebowali licencji pilota.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Joker

I tak bym chciał to mieć

I tak bym chciał to mieć Smile może jazda 160 z jednym kołem z przodu nie wiem jakoś mnie nie przekonuje. Był już taki samochód i chyba Jeremy Clarkson go testował. Stare auto i słabo skrecalo. Pewnie głównie bym tym latał. Latem nad morze. Wszyscy w korku a tu leci gościu i się śmieje Smile cena i tak sprowadzi pewnie niejednego na ziemię Smile

Portret użytkownika minoduesp

A poco komu kolejna zabawka

A poco komu kolejna zabawka dla bogaczy ,za mało jest katastrof lotniczych ? Zużycie paliwa przez takie maszyny jest przecież koszmarne .. co na to unijne normy emisji CO2 ?? Jako samochód się to to wogóle nie nadaje bo po pierwsze jest trójkołowcem z malutkimi kółkami a po drugie ma wysoko umieszczony środek ciężkości i ZERO praktyczności ... 

Skomentuj