Witamina C może hamować rozwój białaczki i innych nowotworów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Od lat 70. XX wieku badacze interesowali się wysoką dawką witaminy C i jej potencjalnym wpływem na leczenie raka. Kolejne badania wskazują na to, że witamina C może zatrzymać patologiczny klonalny rozrost komórek układu krwiotwórczego w przypadku białaczki.  

 

Kilka badań wykazało, że witamina C działa przeciw różnym nowotworom, w tym przeciw rakowi trzustki, wątroby, okrężnicy oraz jajnika. Z kolei inne badania sugerują, że witamina C może zmniejszać skuteczność chemioterapii.

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Perlmutter Cancer Center na Uniwersytecie Nowojorskim dotyczą wpływu witaminy C na raka krwi. Odkryto, że duża dawka witaminy C przywraca funkcje enzymu TET2, który ma zdolność do wytwarzania komórek macierzystych. Leczenie zatrzymało również komórki macierzyste białaczki.

 

Wyniki skłoniły badaczy do sprawdzenia skuteczności połączenia witaminy C z lekami konwencjonalnie stosowanymi w przypadku leczenia białaczki. Opracowana kombinacja, z dożylnie podawaną witaminą C, zwiększała skuteczność leczenia.

Naukowcy planują dodatkowe badania przedkliniczne w celu zbadania wpływu dużej dawki witaminy C w połączeniu z inhibitorami PARP (stosowanymi w terapii przeciwnowotworowej) na zdrowie pacjentów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Niezależnie jak pomocna i

Niezależnie jak pomocna i skuteczna jest vit C, to najlepiej pomaga...nabijać portfele wszystkich klinik naturalnych i specjalistów od wlewów dożylnych...identyczna zasada działania jak BigPharma i jakoś nikt tego nie widzi, a ludzie przepłacają krocie, za wlewy kosztujące ułamek tej ceny. Typowy wlew z 25-50g vit C w kroplówce 250-500ml to koszt kilkuset złotych, a takich wlewów potrzeba pacentowi od kilkunastu do kilkudziesięciu, bo jeden czy dwa to można sobie wziąć jako osoba zdrowa ot tak dla zdrowia.

Koszt realny: 1 kroplówka 500ml ~ 7-10pln, sprzęt do podania ~ 10-15pln, 50g izoaskorbinianu sodu medycznego ~ 10pln, opłata za podanie u pielęgniarki ~ 5-10pln, czyli razem około ~ 40 pln, a koszt w klinice naturalnej lub u "specjalisty" ~ minimum 400pln lub więcej.

Pazerność zawsze wygrywa nad chcęcią niesienia pomocy na zdrowych zasadach! A tak chcemy pokzaywać, jacy to jesteśmy dobrzy.

Portret użytkownika Takitam

I co z tego że dożylnie

I co z tego że dożylnie podawana wit. C (oczywiście w formie ascorbinianu sodu) o czym od wielu lat się trąbi jest pomocna skoro nie ma tego w jedynie słusznych procedurach BigPharmy ???. Ilu światłych lekarzy za głoszenie prawdy - między innymi o działaniu dużych dawek wit. C utraciło uprawnienia, a przeciwko ilu toczą się rozprawy w Izbach Lekarskich ?. W artykule pisze: "Od lat 70. XX wieku badacze interesowali się wysoką dawką witaminy C i jej potencjalnym wpływem na leczenie raka. Kolejne badania wskazują na to, że witamina C może zatrzymać patologiczny klonalny rozrost komórek układu krwiotwórczego w przypadku białaczki.". A oficjalnie "pożyteczni idioci" z tytułami naukowymi z "najwyższej półki" na usługach BigPharmy twierdzą że nie ma i nie było takich badań. Żaden lekarz, nawet ten bardziej świadomy że może uratować czyjeś życie nie zrobi niczego poza procedurami - a jak zrobi to już na pewno zajmie się nim inkwizycja spod znaku Izb Lekarskich. Medycynę opanowała mafia, i do póki ona panuje nic się nie zmieni. Depopulacja w białych rękawiczkach trwa i będzie dalej trwała.

Portret użytkownika docent

Myślałem że umiesz używać

Myślałem że umiesz używać komputera i Internetu do wyszukiwania informacji!
Poszukaj a późnej pisz prawdę.

1. Jest bardzo dużo artykułów naukowych o witaminie C, które opisują pozytywne działanie tej witaminy na organizm ludzki.

2. W Polsce jest dużo specjalistycznych ośrodków, które wykonują dożyję wylewy witaminy C i to legalnie!

Pisz prawdę!

Portret użytkownika Takitam

Ad1) Oczywiście że są, ja

Ad1) Oczywiście że są, ja tylko napisałem co o tym oficjalnie sądzą "pożyteczni idioci".

Ad2) Też znam wiele takich ośrodków, są to instytucje prywatne i są niesamowicie niszczone oraz tępione. Ja napisałem o procedurach obowiązujących w szpitalach i ośrodkach podległych MZ. Będziesz tam konał na przykład na sepsę - ale nikt Ci tam ascorbinianu sodu nie poda, i umrzesz zgodnie z procedurami.

Za dużo by opisywać w podpisie...

5G - wara z tym od Polski.

POPROSZĘ O NIEPODWAŻALNY DOWÓD NA WIROWANIE I NA KULISTOŚĆ ZIEMI - I KASUJĘ KONTO Wink

paranoja - para no i ja Smile

Strony

Skomentuj