Wirusy naprawdę mogą powodować chorobę Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Analiza ponad pół miliona dokumentacji medycznej wykazała, że ​​rzeczywiście istnieje związek między zakażeniem wirusami a występowaniem choroby Alzheimera. Nie wszystkie wirusy są do tego zdolne, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że powodują one zapalenie mózgu.

 

Badanie prawie 500 000 dokumentacji medycznej wykazało, że ciężkie infekcje wirusowe, takie jak zapalenie mózgu i zapalenie płuc, zwiększają ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera.

 

Naukowcy odkryli 22 powiązania między infekcjami wirusowymi a chorobami neurodegeneracyjnymi w badaniu około 450 000 osób. Osoby leczone z powodu wirusowego zapalenia mózgu były 31 razy bardziej narażone na rozwój choroby Alzheimera. (Na każde 406 przypadków wirusowego zapalenia mózgu u 24 rozwinęła się choroba Alzheimera, czyli około 6 procent).

 

Ci, którzy byli hospitalizowani z zapaleniem płuc po zachorowaniu na grypę, wydawali się bardziej podatni na chorobę Alzheimera, demencję, chorobę Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

 

Infekcje jelitowe i zapalenie opon mózgowych (oba często powodowane przez wirus), jak również wirus ospy wietrznej i półpaśca, są również zaangażowane w kilka chorób neurodegeneracyjnych. W niektórych przypadkach wpływ infekcji wirusowych na mózg utrzymywał się nawet przez 15 lat. I nie było przypadków, w których narażenie na wirusy chroniłoby przed tymi chorobami.

 

Chociaż to retrospektywne badanie obserwacyjne nie wyjaśnia dokładnego związku przyczynowego między tymi stanami, dodaje do dowodów z innych badań wskazujących na rolę wirusów w chorobie Parkinsona i Alzheimera.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

Może coś byc na rzeczy. Ja

Może coś byc na rzeczy. Ja podejrzewam... kleszcze o wywoływanie choroby Alzhameira. To znaczy oczywiście wirusy które kleszcze wstrzykują. A wcale bym się nie zdziwił gdyby amerykańscy naukowcy kleszczy odpowiednio  "podrasowali" do tego, żeby kleszcze były bardziej zjadliwe. USA ostatnio to roznosiciele wszelakiej zarazy. Zarówno duchowej jak i zarazy sensu stricte. Kiedys truli studnie w Europie. Później w Ameryce podsyłali indianom koce zarażone ospą czy inną cholerą... Takie coś kiedyś słyszałem."Że psa ugryzł kleszcz i psu się wątrąba od tego zaczeła ropływać , rozpuszczać".-Coś takiego. Dlaczego więc od ugryzienia kleszcza człowiekowi nie miał by się mózg rozpuszczać?

Portret użytkownika Eljasz

pytanie do Morawieckiego o

pytanie do Morawieckiego o jego przyszłość

https://youtu.be/P-cqPjnZwmw
Q&A. Piekielne pytanie do Morawieckiego #shorts #premier #rząd - YouTube
https://www.youtube.com/shorts/P-cqPjnZwmw

na co odpowiada, że NIE liczy na piekło po śmierci ale na czyściec !
W analizie tej wypowiedzi widać, że kompletne NIE ROZUMIE filozofii chrześcijaństwa i NIE czytał nigdy Ewangelii. Pisze TAM, że "nie można służyć dwóm panom, gdyż jednego się wtedy oszukuje". również to potwierdza gdy mówi o monecie  - "czyj to wizerunek?... "co cesarskie oddaj cesarzowi, a co Boskie oddaj Bogu"
Chrześcijaństwo nie dotyczy tych na stanowiskach cesarskich - rządowych, w służbie Systemowi, który im płaci za gnębienie i zabijanie wyznawców nauk Jezusa.
chrześcijaństwo przetrwało gdyż wcześni wyznawcy uwierzyli i nie bali się umierać gdy ich rzucano lwom na pożarcie i krzyżowano za ...
panie M. Morawiecki pan NIE PODLEGA PRAWOM CHRZEŚCIJAŃSTWA, gdzie jest NIEBO, CZYŚCIEC I PIEKŁO - jesteś WYZNAWCA BARBARZYŃSTWA i wylądujesz w świecie odpowiednim dla tej epoki.
ukradłeś moją (i nie tylko) emeryturę i każesz zdechnąć z głodu i zimna to NIE licz  tam nawet na piekło, które kiedyś dla chrześcijanina dobiegnie końca....

 

Portret użytkownika Kwazar

Takie czasy, że ja stawiam na

Takie czasy, że ja stawiam na Curvida-19 ! To jest oczywiste, że to właśnie ten wirus wywołuje Ale zhaimera.No i już wiadomo, że trzeba się szczepić a maseczkę włóż i nie pier...ololić, bo zachowujesz, a być może i że, bezobjawowo. 

Portret użytkownika Hathor

SARS CoV-19  /zmutowana grypa

SARS CoV-19  /zmutowana grypa z WuHan/  a dokladnie bialko-S, uszkadza bariere krew-mozg, co prowadzi do przenikania szkodliwych metabolitow (bialek). To powoduje rozlegly i dlugo utrzymijacy sie stan zapalny.
I wlasnie takie bylo zadanie tej plandemii.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Naprawdę   to Admin  jesteś 

Naprawdę   to Admin  jesteś  już nudny w temacie  zastraszania , twoja strona  ZnZ   robi tyle samo w temacie  "ogłupiania " społeczności  co onet  wp czy interia , przyznam że na  strony wymienione nie zagladałem od lat jednak  naprawdę  to  samo  reprezentujesz   swoimi artami  a talinn  jedynie  potwierdza   to co powyższe 

Naprawdę  to radzę skończyć z  gównem  i zająć się sprawą ojczyzny  naszej  a jednocześnie przestać jęczeć o datki   na utrzymanie   tego  cuda 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj