Wirusy mogą zniszczyć ludzkość

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Uczeni opisują wirusy, które są w stanie zniszczyć Ziemię. Naukowcy z całego świata zebrali się na forum w Davos w Szwajcarii w celu omówienia programu eliminacji wirusów zabójców. Są to wirusy zdolne do wywoływania epidemii i zabijania ludzkości.

 

 

Na forum eksperci w dziedzinie wirusologii opracowywali program, aby tworzyć nowe szczepionki, głównie antidotum dla wirusów Nipah, Mers i Lassa, wywołującego gorączkę.

 

Zdaniem badaczy, nowe choroby są całkowicie zdolne do zniszczenia wielu ludzi. Koszty badań pochłoną kwotę 500 mln dolarów. Wcześniej mówiono o 460 mln dolarów. Mers został odkryty przez Brytyjczyków w 2012 roku po hospitalizowaniu pacjentów z Kataru, u których stwierdzono rozległe uszkodzenia dróg oddechowych, prowadzące do śmierci.

 

Do tej pory wirus Mers zabił 666 ludzi. Wirus Nipah został znaleziony w 1999 roku w Malezji, kiedy rolnicy zaczęli masowo chorować. Atakuje on mózg i powoduje także chorobę dróg oddechowych. Gorączka Lassa wpływa na nerki i wątrobę, komplikując pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego (w organizmie człowieka powstają zatory i zakrzepy).

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Spooky

Powiedz to ludziom z wirusem

Powiedz to ludziom z wirusem umierającym na gorączke krwotoczną wywołaną przez wirusa Ebola. Albo wszystkim tym, którzy zarazili się wirusem HIV. Większej głupoty nie czytałem, ale przynajmniej utrzymujesz poziom tego portalu. Well done!

Portret użytkownika Medium

Naruszona równowaga

Naruszona równowaga psychofizyczna owocuje chorobą i lekarze rzucają się, by leczyć... chorobę miast człowieka.

Dziś dotarła do mnie wiadomość, że jeden z moich ulubionych prelegentów, Siergiej Daniłow, nie żyje. To już drugi, który odszedł w młodym jeszcze wieku, po Nikołaju Lewaszowie...

Portret użytkownika Medium

Lewaszow to fizyk

Lewaszow to fizyk radiotechnik z wykształcenia, ale sięgnął po zgoła magiczne metody bazując na tzw. ciemnej materii. Ponadto odkłamywał historię Rosji i przeciwstawiał Wedy Biblii, jako ksiegi wiodące dwóch przeciwstawnych narodów.

Daniłow z kolei przekazywał starą rodową tradycję kozacką w zakresie filozoficznym, obyczajowym i historycznym (poprawiłby mnie na "dziejowym"). 

Lewaszowa wykończyli bronią psychotroniczną, a o Daniłowie chyba coś innego, chyba on sam jednak się poddał, albo się chabad żarliwie modlił...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj