Wirusolodzy odkryli patogeny, które spowodowały pojawienie się życia na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli ślady wirusów ukrytych w pradawnej grupie drobnoustrojów, które przyczyniły się do powstania na Ziemi złożonego życia, od grzybów po ludzi. Praca grupy wirusologów została opublikowana w czasopiśmie Nature Microbiology.

Mikroby znane jako archeony asgardyjskie zamieszkują dno oceanu i istniały na Ziemi przed pojawieniem się pierwszych komórek eukariotycznych. Wcześniej uważano, że złożone formy życia na planecie powstały podczas infekcji wirusami archeonów Asgardu, ale do tej pory nie było dowodów na tę teorię.

 

Aby potwierdzić hipotezę, naukowcy wykorzystali głębinową łódź podwodną do pobrania próbek osadów dennych i drobnoustrojów z basenu w Zatoce Kalifornijskiej. Następnie naukowcy przeszukali DNA archeonów w poszukiwaniu dowodów na przeszłą infekcję wirusową przy użyciu metody CRISPR, dzięki której byli w stanie znaleźć odpowiedź immunologiczną drobnoustrojów na wirusy w postaci przechowywanego DNA patogenu.

 

Podczas prac naukowcy odkryli sześć wirusów, które infekują dwa rodzaje archeonów Lokiarchaeota i Helarchaeota, nazwanych na cześć skandynawskich bogów Loki i Hel. Naukowcy nazwali również wirusy po nordyckich mitologicznych stworzeniach, w tym gigantycznego wilka Fenrira i smoka Nidhogga.

 

Podobnie w innym badaniu naukowcy znaleźli trzy grupy wirusów na poziomie rodzinnym, które nazwali na cześć trzech nornów (w mitologii nordyckiej trzy kobiety, czarodziejki, obdarzone cudownym darem określania losu ludzi i bogów) – Wyrd, Verdandi i Skuld.

 

Pracując z wirusowym DNA, naukowcy byli w stanie określić, jak mogą wyglądać wirusy. Na przykład wirusy nazwane na cześć Verdandi mają ogony, które wystają poza zewnętrzną powłokę, a patogeny Wyrd mają kształt cytryny.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Te PATOGENY mamy dzisiaj we

Te PATOGENY mamy dzisiaj we WSZYSTKIM RZECZYWISTOŚCI naszej ubogiej.Np."Ukraińska snajperka alarmuje z pierwszej linii frontu. Tak wygląda prawda o wojnie" Czyli żeście się PATOGENY weszcie obudzili ? ZABIJAJĄ WAS ? Bidaków w dupę ruchanych ? Tak wygląda wasza wojna ? Nigdy nie dpouśćmy do tego, żeby PATOGENY kształtowały nasze życie i rzeczywistość !!! Choćbyś i kwiatki na polu zbierał, to jest twoje szczęście ! NIE CZYJAJŚ WOJNA, PRZEMOC, GÓWNO I KREW. TWOJE kwiatki są o wiele dzisiaj ważniejsze.

Portret użytkownika oswiecony77

https://innemedium.pl

https://innemedium.pl/wiadomosc/potwierdzono-ze-ludzkie-cialo-swieci aura czlowieka znana jest od tysiecy lat Wywnioskowac mozna to nawet z tzw obrazow swietych kazdej religi Czlowiek to nie tylko mieso ale ma tez ciala subtelne Bóg stworzył ludzi, którzy składają się z trzech części, ducha, duszy i ciała, i każdej z nich przypisał odpowiednią funkcję.
W odniesieniu do ducha pisarze biblijni używali hebrajskiego wyrazu rúach albo greckiego pneúma. Biblia sama wyjaśnia znaczenie tych terminów. Na przykład w Psalmie 104:29 powiedziano: „Gdy odbierasz im ducha [rúach], konają i wracają do swego prochu”. A List Jakuba 2:26 mówi, że „ciało bez ducha [pneúma] jest martwe”. Jak widać, w wersetach tych słowo „duch” odnosi się do czegoś, co sprawia, że ciało żyje. Bez ducha jest ono martwe. Dlatego wyraz rúach bywa oddawany w Biblii nie tylko jako „duch”, ale także jako „siła” — siła życiowa. Zwróćmy choćby uwagę, że w czasach Noego Bóg rzekł: „Sprowadzam potop wód na ziemię, żeby wytracić spod niebios wszelkie ciało, w którym działa siła [rúach] życiowa” (Rodzaju 6:17; 7:15, 22). A zatem duch to niewidzialna siła, iskra życia, która ożywia wszystkie żyjące stworzenia. Dusza natomiast jest twoim indywidualnym charakterem masz ja rozwijac i pielegnowac Cialo jest pojazdem tylko dla duszy azeby mozna bylo sie poruszac na tym swiecie poznawac go i sie uczyc Ale nie tych telewizyjnych bzdur czy internetowych Ile z was bylo ostatnio na lonie przyrody Ciagle siedzicie w tych swoimch smartdemonach tv komputerach Ile osob juz umarlo z waszego otoczenia ??w nieswiadomosci

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Maxim Drónicz

Ten artykuł, to solidny kawał

Ten artykuł, to solidny kawał dobrej fantastyki naukowej, w połączeniu z bajkami nordyckimi, całkiem dobra lektura. Przynajmniej można oderwać się choć na chwilę od paskudnej rzeczywistości. Putinflacja, stopy procentowe, ropucha za 12 zł(będzie) , globaliści, celebryci, kowid, małpia ospa, wojna na ukrainie, groźba wojny w polsce, pinokio, kaczor i tusk ................ ...... i jak tu nie zwariować w takim bajzlu. Ostatecznie i tak mamy nie tak źle jak to mają w innych krajach.

Portret użytkownika ba

Ja tez jak widzę ławkę  w

Ja tez jak widzę ławkę  w parku czy zegarek twierdze ze to nie dzieła  stwórcze człowieka,  tylko ewolucja , ale jak można wierzyć w taki bełkot , weźcie pod uwagę np. wszystkie gatunki PTAKÓW , inne ma potrzeby i styl życia wróbel a inne indyk , kanarek a orzeł , kura a sęp, skowronek a jaskółka,  mewa a albatros , koliber a gęś , jak śpiewa kanarek a jak skowronek i tak przez całe wieki  i co ewolucja jest wstanie wytworzyć taką różnorodność , potrzeby , styl życia takich ptaków , a oni  mają to wszytko zapisane w KODZIE DNA , a kto ten KOD DNA stworzył ?  Biblia ujawnia prawdę , ktoś inteligentny co kieruje się rozumem ;

Rodzaju 1:  Na początku+ Bóg+ stworzył+ niebiosa i ziemię.+

Izajasza 66: 66  Oto, co rzekł Jehowa: „Niebiosa są moim tronem,+ a ziemia moim podnóżkiem.+ Gdzie zatem będzie dom, który moglibyście mi zbudować,+ i gdzie będzie dla mnie miejsce odpoczynku?”+  „A wszystko to uczyniła moja ręka, tak iż wszystko to powstało”+ — brzmi wypowiedź Jehowy.

Izajasza 40 : 26  „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy?+

Izajasza 48: 13  Moja ręka położyła fundament ziemi+ i moja prawica rozpostarła niebiosa.+

Hebrajczyków 3:  Oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany, ale tym, który zbudował wszystko, jest Bóg.+

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

Ezechiela 38: 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

Micheasza 7: 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych.+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Izajasza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Malachiasza 4: „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Papa Doggi dog

Tak i same te patogeny

Tak i same te patogeny nauczyły się mówić w wielu językach, Hiszpański, Włoski, Polski, Ruski, Niemiecki, Portugalski , Angielski, Francuski i tak dalej i tak dalej..... Zrozumiecie wieża Babel w Bibli to prawda nad prawdami, faktem jest że Bóg pomieszał języki, języki są jednym z największych dowodów na istnienie Boga ! Grzyby, patogeny czy Małpy nie mogły się nauczyć języków....... Albo Bóg albo większa inteligencja... Nie żadne patogeny.

Portret użytkownika Polak-Węgier

Wirusy kojarzone z

Wirusy kojarzone z mitologicznymi stworzeniami - ciekawe

 

Wirusologia nie jest nauką - jest działem mikrobiologii opartym na fantazji tzw. "naukowców" zajmujących się badaniem tzw. "wirusów" na zlecenie korporacji farmaceutycznych.

 

Już słyszę ten okrzyk oburzonych tzw. "wirusologów". Przykro mi panowie i panie - nie jesteście naukowcami. Nie spełniacie, a raczej tzw. "wirusologia" nie spełnia podstawowych warunków, by zaliczyć ją do - ostatnio coraz mniej - szacownego grona nauki.

 

Najszybszym i najłatwiejszym faktem do sprawdzenia i ustalenia, do którego powoli dochodzą ludzie w swoich przekonaniach w ciągu ostatnich dwóch lat jest wyraźny dowód na antynaukową naturę WSZYSTKICH "wirusologów". Obowiązkiem każdego naukowca jest ciągłe kwestionowanie siebie i innych, kwestionowanie wszystkiego. Mimo to tzw. "wirusolodzy" nigdy nie przeprowadzili ani nie opublikowali obowiązkowych testów kontrolnych w celu sprawdzenia ich własnych metod, ani też pojedynczego etapu ich działalności. Z tego powodu żadne stwierdzenia tzw. "wirusologów" nie może być traktowane jako naukowe.

 

"Wirusolodzy" nigdy nie widzieli ani nie wyizolowali „wirusów” u ludzi, zwierząt, roślin lub ich płynów. Zrobili to tylko pozornie, pośrednio i tylko zawsze za pomocą bardzo specjalnych i sztucznych systemów komórkowych w laboratorium na zlecenie mafii medycznej. Nigdy nie wspomnieli o próbach kontroli ani nie udokumentowali, czy udało im się przedstawić i wyizolować wirusy z ludzi, zwierząt, roślin lub ich płynów.

 

"Wirusolodzy" nigdy nie wyodrębnili, nie scharakteryzowali biochemicznie rzekomych wirusów, które fotografowali za pomocą obrazów z mikroskopu elektronowego ani nie uzyskali od nich rzekomego materiału genetycznego.

 

Od marca 2020 roku na neon24 w publikacjach związanych z  tzw. "wirusami" zamieszczono tysiące zdjęć pyłków kwiatowych - to wielki błąd, który należy skorygować, o ile chcemy być wiarygodnym źródłem  rzetelnych informacji.

 

Pomimo wielu, wiarygodnych naukowo danych, dotyczących istoty/sensu tzw. "pandemii" środki masowego przekazu opanowane w większości przez korporacje farmaceutyczne ułatwiają sobie życie zapylając mózgi ludzkie poprzez pokazywanie tzw. "wirusów" w postaci pyłków kwiatowych,

 

Jak dotąd nikomu na świecie nie udało przedstawić obrazu tzw. "wirusa", ponieważ żaden tzw. "wirus" nigdy nie został sfotografowany i nie scharakteryzowany biochemicznie jako cała unikalna struktura.

 

Opanowane przez mafie medyczne środki masowego przekazu stosują mikrografie elektronowe rzekomych wirusów pokazujące w rzeczywistości całkiem normalne ziarna pyłku różnych roślin w powiększeniu mikroskopem elektronowym, a większość zdjęć przedstawia tylko model komputerowy (CGI - obrazy generowane komputerowo).

 

Przykłady:

 

Ziarna pyłku różnych roślin w powiększeniu mikroskopem elektronowym

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Misc_pollen_colorized.jpg

 

Pyłek słonecznika zwyczajnego w powiększeniu mikroskopem elektronowym

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Helianthus_annuus_pollen_1.jpg/1024px-Helianthus_annuus_pollen_1.jpg

 

Bez koncepcji teorii zarazków i bez horroru ilustracji o zabójczym "wirusie" większość ludzi nie kupiłaby kierowanej przez korporacje farmaceutyczne oficjalnej narracji propagandy tzw. "wirusów".

 

Na portalu zmianynaziemi.pl pod każdą podobną ilustracją tzw. "wirusa" warto stale przypominać, że żaden tzw. "wirus" nigdy nie został sfotografowany a ilustracja nie jest bezpośrednim odzwierciedleniem jego budowy i nie stanowi dowodu jego istnienia.

 

Pod tym względem największym zagrożeniem infekcji myślenia ludzi są politycy i środki masowego przekazu jak telewizja i internet, którym niestety uwierzyła znaczna część społeczeństwa.

Portret użytkownika eoś

kolejna wrzutka "naukofców"

kolejna wrzutka "naukofców" celem szerzenia propagandyściemy zwanej teorią ewolucji. 

Teoria ewolucji jest tak goopia i tak pozbawiona sensu że szkoda gadać. Natomiast kreacjonizm stale się umacnia. Diabeł  się zorientował że podkpują mu teorię ewolucji i wypuszczają teraz różne ściemy proewolucyjne. 

Teorie że muchy powstają z niczego już były.. i oczywiście upadły. Teraz czekamy na głośny upadek teorii ewolucji, która już podobno nie trzyma się kupy. Ktoś pisał może w żartach ale w oparciu o fakty że do DNA człowieka ktoś po hebrajsku doczepił odcinek "made in heaven"... Działanie samego DNA jest na tyle skomplikowane, że nie idzie go wyjaśnić inaczej jak przez stworzenie. Po prostu seria klocków musiała działać od razu razem, co jest statystycznie niemożliwe... Możecie sporo budujących materiałów w sieci znaleźć pod hasłem kreacjonizm. ... może w polsce trzeba używać vpn bo może kościół już położył łapę na niewygodnych stronach...

Podobno wydają miliardy na krzewienie ściemy teorii ewolucji. Za takie pieniądze te naukowe łżeelity będą kłamać cały dzień i całą noc...  Na szczęście już niedługo im się to skończy.... . Nazwy wirusów wyglądają tak, jakby zaprojektowali te nazwy w zaawansowanym ośrodku propagandy. Tak więc chyba wszystko jasne. <strong>TE wirusy mają narody prowadzić w stronę kłamstwa i zbrodni. Bo do tego prowadzi teoria ewolucji.</strong>

Portret użytkownika KarolP.

A tymczasem Moskale uciekli z

A tymczasem Moskale uciekli z Wyspy Węży. Nie dali rady - za duże straty i niemożność utrzymania garnizonu i obrony plot i przeciwrakietowej. Tyle sprzętu i okrętów i ludzi stracone na nic. Co oznacza utratę punktu kontroli Odessy. Jak oświadczyli na Kremlu -  że niby "wycofali się w geście dobrej woli". Przeszkolak by to wyśmiał. Teraz bombardują własny sprzęt z danymi wrażliwymi. Na lądzie Moskale powoli prą naprzód mimo strat - dzięki przewadze 10:1 ognia artylerii lufowej i rakietowej - i dzięki zmasowanemu ogniowi zaporowemu, który mieli wszystko jak leci - i żołnierzy i cywilów.  Tylko proste pytanie - co się stanie, jak Ukraina dostanie np. tak z 50 systemów HIMARS czy MLRS z amunicją precyzyjną? A jak dostanie ze 100? Dlatego Kreml tak wściekle grozi eskalacją, nawet atomem - bo czuje przegraną w razie prawdziwej pomocy sprzętowej. Taka ci to "niezwyciężona" "druga armia świata"....co prawda w grabieży zapewne nawet pierwsza...

Skomentuj