Wirusa HIV będzie można wykryć za pomocą smartfonu

Kategorie: 

Źródło: internet

Wirus HIV pozostaje głównym problemem zdrowotnym w krajach rozwijających się, w których brakuje infrastruktury i wyszkolonych lekarzy. Badacze z Brigham and Women's Hospital opracowali niedrogie mobilne narzędzie diagnostyczne, wykorzystujące telefon komórkowy. Urządzenie umożliwia wykrywanie oraz monitorowanie rozwoju wirusa HIV w organizmie.

 

Wczesne wykrycie wirusa HIV ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu rozwoju choroby oraz jej przenoszeniu. Urządzenie pozwala również na monitorowanie stanu zdrowia, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które mają utrudniony dostęp do szpitali.

 

Tradycyjne metody monitorowania wirusa HIV wymagają zastosowania reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), co jest kosztownym zabiegiem. Nowe urządzenie wykorzystuje mikrochip oraz telefon komórkowy i pozwala na wykrywanie RNA wirusa z jednej kropli krwi.

„Lekarze w krajach rozwijających się mogą z łatwością korzystać z urządzenia, ponieważ test działa tak szybko, że można niezwłocznie podjąć kluczowe decyzje dotyczące leczenia. Wyeliminowałoby to obciążenie związane z podróżami do placówek medycznych i zapewniłoby chorym jak najlepsze sposoby radzenia sobie z HIV” - powiedział główny autor projektu, dr Hadi Shafiee.

Badacze odkryli, że urządzenie wykrywa wirusa HIV z dokładnością do 99,1%. Twórcy podkreślają również, że całkowity koszt materiału użytego do budowy urządzenia to 5 dolarów. Po odpowiednim zmodyfikowaniu, urządzenie może zostać również wykorzystywane do wykrywania innych niebezpiecznych wirusów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jekyllman

W dobie internetu jakos

W dobie internetu jakos przycichlo o HIV kiedy to mozna sobie poczytac cos wiecej na ten temat. Ogolnie to nie posiadamy zadnego badania ktore wykazuje ten wirus. Ogolnie to badania wykazuja tylko zmienione komorki ktore niby pojawiaja sie kiedy jest hiv. Ale jesli wierzyc nauce to tylko chyba jednej osobie sie udalo pokazac wirus HIV za co dostal Nobla i nikomu wiecej i na tym klamstwie opierala sie pandemia AIDS . Kiedy ludzie chorowali na różne choroby wciskano im AIDS i aplikowano koktajl z lekarstw ktory cie zabijal szybciej niz domniemana slabosc ukladu odpornosciowego. A najsmieszniejsze jest to ze koncerny nie zarabialy na lekach na AIDS tylko testach wykrywających wirus hiv. Bo byly w wiekszosci refundowane. I to sie nazywa kradzierz w bialych rękawiczkach naszych podatkowych piniendzy.

Portret użytkownika Px

Dzięki temu odkryciu będzie

Dzięki temu odkryciu będzie można już bezproblemu udowodnić każdemu że ma to czego nie ma.Ale jak już będzie miał to bedzie musiał podjąć walkę ze złem które ma choć jego nie ma.I tak gdy zacznie przyjmować srodki refundowane które zapewnią mu koniec w meczarniach spowoduje przesuwanie słupków na tabelach i wykresach oraz dalszy drenaż budzetu którego środki pochą z podstrzyżyn społeczeństw.

Skomentuj