Wirus Marburg zaatakował w Ugandzie - jedna osoba nie żyje, a 80 osób poddano kwarantannie

Kategorie: 

Wirus Marburg - źródło: wikipedia

W Afryce przypomniał o sobie kolejny wirus powodujący gorączkę krwotoczną. Tym razem do zdarzenia doszło w Ugandzie i zaatakowała nie Ebola, lecz wirus Marburg.

 

Jest to wirus bardzo podobny do Eboli, który należy do rodziny wirusów tego typu. Na skutek zarażenia zmarł trzydziestoletni pracownik aparatu rentgenowskiego. Poddani kwarantannie są w większości pracownikami szpitali w mieście Kampala, w których pracował zmarły.

 

Instytut zajmujący się wirusologią potwierdził, że przyczyną śmierci pacjenta był wirus powodujący chorobę marburską. W porównaniu do Eboli ma on krótszy czas inkubacji wynoszący 14 dni ( Ebola ma 21 dni). Szczególnie niebezpieczne jest to, że często do zakażenia dochodzi również na drodze kropelkowej, czyli rozprzestrzenia się w powietrzu jak grypa.

 

Pierwsze znane nam zachorowania na skutek tego wirusa miały miejsce w roku 1967 w Marburgu i stąd nazwa szczepu. Źródłem wirusa były koczkodany zielone (Cercopithecus aethiops) przywiezione do Europy właśnie z Ugandy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mach

Niedawno władze USA wysłało

Niedawno władze USA wysłało list czy w Afryce znajdzie się miejsce dla nich po wybuchu Yellowstone (upraszczając). Łatwiej jednak wyludnić im tamte tereny i pitnąć do Afryki w razie wybuchu niż prosić się "murzynów". Taka myśl mnie naszła... Może ebola nie ma związku z tym ale kto tam wie...

Portret użytkownika Czajnik

nie kolego, nie uwazam ze

nie kolego, nie uwazam ze moge spac spokojnie bo wirus i do nas moze sie spokojnie dostac, stwierdzam tylko ze najbezpieczniej (teoretycznie) jest testowac w afryce. A nad takimi testami bardzo latwo stracic kontrole choc testujacy zapewne sie zabespieczyli przed ewentualnymi komplikacjami.

Portret użytkownika Zax

Przypadek nie przypadek,

Przypadek nie przypadek, historia oceni. Ale dziwny zbieg okoliczności, że nagle uaktywniły się wirusy w Afryce, a może teraz zaczęto zwracać bardziej uwagę?
Ale tylko czekać jak jakiś szalony dżihadzista wpadnie na pomysł, żeby poświęcić się nie z plecakiem semtexu, a poświęci się inaczej i z pomysłem.
Tego wariantu warto się bać.

Portret użytkownika lolo

Zawsze można zaordynować

Zawsze można zaordynować sobie sztuczno babe ale ale czy zdoła zastąpić normalną, zdrową nawet nieco narwaną, taką przaśną, ekologiczną, naturalną? Fakt, do pewnych czynności to dziura w płocie się nada podobno...
A sposobów zabijania już tyle wymyślono, że co za różnica czym i jak.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Strony

Skomentuj