Wirus Ebola rozprzestrzenia się w Afryce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Początkowo Ebola wystąpiła w Gwinei, teraz są już potwierdzone przypadki z Liberii, a WHO ostrzega przed możliwą pandemią i dalszym rozprzestrzenieniem się wirusa i powodowanej przez niego choroby, gorączki krwotocznej.

 

To bardzo groźna choroba, w większości kończąca się śmiercią. W Liberii zmarły już dwie osoby i jest 7 przypadków chorych z potencjalną infekcją. W izolatkach jest 27 osób potencjalnie zarażonych.

 

Tymczasem w pobliskiej Gwinei zarejestrowano już 112 przypadków gorączki krwotocznej, z czego 70 ofiar. Potwierdza to złą sławę wirusa Ebola jako czynnika chorobotwórczego o wysokim stopniu śmiertelności. Szczególnie martwi fakt, że do zachorowań dochodzi w dwumilionowym mieście Konakry.

Do tej pory zidentyfikowano, że typ wirusa to "Zair". Podejrzewa się, że za jego przenoszenie odpowiadają niektóre gatunki lokalnych nietoperzy. Ich mięso jest cenionym przysmakiem miejscowej ludności, co prowadzi do międzygatunkowych transferów wirusa. Potem może on też przekazywać się za pomocą płynów ustrojowych. Władze wzywają do wstrzemięźliwości seksualnej i ograniczeń w jakichkolwiek kontaktach międzyludzkich.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles38

Nie jestem aż takim

Nie jestem aż takim fatalisto, ale czy to żywotnie co wszystko obecnie się dzieje, nie przypomina przepowiedni, o czasach ostatecznych?! Ta pogoda, młyn z Ukrainą i groźbą konfliktu światowego, zaraza nie byle jaka w Afryce, przebudzenie super wulkany w Ameryce, gospodarczy kryzys ciągły światowy i rozpadanie się tych tworów zwanych Unią Europejską. Wypisz wymaluj objawienia z różnych przepowiedni, dzieją się na naszych oczach.

Portret użytkownika brutal

witaj za nim cokolwiek się

witaj za nim cokolwiek się wydarzy jeszcze się troche będziemy musieli pomęczyć z tymi przepowiedniami i objawieniami a w miedzy czasie wejdą nowe przepowiednie i tak w kółko a wszystkie będą takie same jakbys ich nie dopisał mi to wszystko wygląda tak ,że albo mają jakiś plan i go realizują albo najzwyczajniej na świecie go nie mają i wszystko idzie nie tak jak byśmy tego chcieli pozdrawiam

Skomentuj