Wirus Ebola nadal rozprzestrzenia się w zachodniej Afryce - zmarło już 190 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powiadomiła w poniedziałek, że w Sierra Leone, czyli w kraju położonym w zachodniej Afryce, zmarło pięć osób w wyniku zarażenia się wirusem Ebola. Choroba początkowo zaczęła się rozprzestrzeniać w sąsiedniej Gwinei. Dziś odnotowuje się kolejne przypadki zachorowań, choć miejscowi urzędnicy zapewniali jeszcze w marcu, że sytuacja jest pod kontrolą.

 

Media zaczęły po raz pierwszy informować o epidemii w lutym tego roku. Pierwsze zachorowania na wirusa Ebola odnotowano w Gwinei. Choć władze tego kraju zapewniły w marcu, że udało się opanować sytuację, zaraza rozprzestrzeniła się na sąsiednią Liberię i Sierra Leone.

 

Na dzień dzisiejszy śmierć poniosło 190 osób - 174 z Gwinei, 11 z Liberii i 5 z Sierra Leone. Światowa Organizacja Zdrowia wysłała na miejsce sześciu pracowników medycznych wraz z niezbędnym zaopatrzeniem. Nie można wykluczyć, że wirus Ebola nadal będzie się rozprzestrzeniał w Afryce Zachodniej i pochłonie kolejne ofiary.

 

Wirus Ebola wywołuje chorobę, zwaną gorączką krwotoczną a większość przypadków śmierci występuje w wyniku wykrwawienia się. Bardzo wysoki wskaźnik śmiertelności oraz brak lekarstwa na tą zarazę powoduje iż jest ona jedną z najniebezpieczniejszych na świecie.

 

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/2014/05/26/us-ebola-leone-idUKKBN0E614G20140526

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj