Wirus Ebola dotarł z Afryki do Kanady

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Aktualnie w Afryce Środkowej trwa epidemia wirusa Ebola. Chorują głównie mieszkańcy Gwinei, ale okazuje się, że wirus mógł też dotrzeć również do sąsiednich krajów, na przykład do Liberii. To właśnie tam przebywał ostatnio służbowo mężczyzna, który po powrocie do Kanady zachorował na gorączkę krwotoczną

 

Oficjalnie mówi się o chorym wykazującym symptomy zarażenia wirusem Ebola. Znajduje się on obecnie w stanie krytycznym w izolatce szpitala Saskatoon w prowincji Saskatchewan. Według władz przypadek ten nie stanowi zagrożenia publicznego.

 

Z informacji medialnych wynika, że mężczyzna poczuł się źle już na terytorium Kanady. Tego typu wirusy jak powodujący gorączkę krwotoczną Ebola mają kilkunastodniowy okres inkubacji. Obecnie najbardziej zagrożeni zarażeniem są pracownicy opieki medycznej, którzy mieli bezpośredni kontakt z pacjentem.

 

Władze postanowiły poinformować o tym przypadku, aby uciąć wszelkie spekulacje i plotki jakie zaczęły się pojawiać w związku z tym incydentem. Niestety nie jest znane lekarstwo na Ebola, a na dodatek śmiertelność w wyniku działania wirusa sięga nawet 80% przypadków.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prorok2404

Bardzo prosty Polski Sposob

Bardzo prosty Polski Sposob na Ebola...Profilaktycznie strzelic Jabola. a tak na powaznie moze byc kiszka z tym wirusem....w ciagu tygodnia pojawi sie w europie. Depopulacja musi trwac.Oczywiscie ''znajda'' szczepionke na to paskudztwo ale po smierci ktoregos tysiaca ludzii. Pozniej zaatakuje jakas zmutowana forma Eboli troche wzglednego spokoju i wypuszcza cos nowego itd itp.

Portret użytkownika charis

,,Nie ulękniesz się strachu

,,Nie ulękniesz się strachu nocnegoAni strzały lecącej za dnia, Diablo Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe. (7) Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. "

Portret użytkownika Zenek

Z tydzień będzie:   "w

Z tydzień będzie:
 
"w Kanadzie trwa epidemia wirusa Ebola, zarażonych jest już .... ludzi. Niestety pomimo wprowadzonej kwarantanny choroba rozprzestrzeniła się na USA i Anglię (bo jest wysoce zjadliwa a on leciał chory do Kanady więc juz zaraził osoby na lotniskach i w samolocie). ...

Skomentuj