Wir polarny nad USA! Arktyczne powietrze sięga daleko na południe aż do Teksasu i Florydy

Kategorie: 

Źródło: Twitter / @TomNiziol

Po pobiciu wielu rekordów niskiej temperatury nic nie wskazuje na ulgę dla Ameryki Północnej. Nadal trwa poważny atak zimy na terytorium Kanady i USA. Wir polarny meandruje i arktyczne powietrze jest wpompowywane daleko na południe, co dosłownie zamraża dużą część kontynentu.

 

Arktyczna masa zimnego powietrza osiągnęła już południowy Teksas, a nawet centralną Florydę w poniedziałek, 1 stycznia 2018. Ostrzeżenia przed mrozem wydano we wszystkich stanach na wybrzeżu Atlantyku i w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Kolejna fala ekstremalnego zimna jest spodziewana pod koniec tygodnia.

Meteorolodzy twierdzą, że istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo kolejnych rekordowych minimów temperaturowych. Wszystko to wywołuje tak zwany wir polarny. Jest to zjawisko występujące zwykle nad ziemskimi biegunami. Jednak ostatnio, dochodzi do licznych anomalii skutkujących niezwykłą pogodą znacznie bardziej na południe.

Wir polarny wykazuje ciągłą ekspansję i dociera do kolejnych części kontynentu. Na skutek tego meteorolodzy ostrzegają, że może dojść do wystąpienia ekstremalnie niskich temperatur w miejscach, w których zwykle one nie występują. Oznacza to całą gamę zagrożeń dla ludzi zamieszkujących obszar oddziaływania tej arktycznej pogody.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ronin

 a co na poludniu lody na

 a co na poludniu lody na arktyce szybko topnieja i temperatura tam sie podnosi moze dlatego ze biegun poludniowy jest juz nad oceanem a nie na antarktydzie z drugiej strony polska jest juz bardziej na poludniu niz byla Smile to tylko hipoteza ale wszystkie dowody jakie mozemy zaobserwowac golym okiemna to wskazuja.

Portret użytkownika ronin

coz uznajemy ze w usa sa

coz uznajemy ze w usa sa temperatury jak na biegunie polnocnym i ze z czasem zamarznie nie ma sensu zmieniac faktow i pisac ze nic sie nie dzieje i tak to najlepsza opcja znacznie lepsza niz inna katastrofa a tej sie juz nie da zatrzymac zadne czarowanie tu nie pomoze bo ludzie nawet oswieceni sa juz na to za slabi.

Portret użytkownika lommo

Najpierw spojrzałem na tabele

Najpierw spojrzałem na tabele konwersji systemów mierzenia temperatury bo chciałem się dowiedzieć ile jest na celsjusze te -33 stopnie amerykańskie. No tabela zaczynała się od -17.8 stopni amerykańskich czyli 0 celsjusza. Więc wstępnie byłem wstrząsnięty ile to może być na celsjusze te -33 tamtejsze. Ale sprawdzam temperatury na świecie i proszę Chicago -14 stopni Celsjusza, Toronto - 8 stopni Celsjusza, Calgary -4 stopnie Celsjusza, daleko na północy Kanady Yellowknife - 20 stopni Celsjusza. Więc nie wygląda to na oko jak na dzień dzisiejszy jakoś bardzo strasznie. Dla porównania Syberia wschodnia Wierchojańsk - 45 stopni a w przyszłym tygodniu "ociepli" się do - 34 stopni, jak na tamtejsze rekordy to jak na najzimniejszy początek stycznia takie temperatury można uznać za ocieplenie. A teraz uwaga Norylsk zaledwie -14 stopni, Workuta - 4 stopnie to Syberia zachodnia. No a na Grenlandii w stolicy - 14 stopni.

Portret użytkownika lipka

Zima 1962/1963 spowodowała,

Zima 1962/1963 spowodowała, że wyginęło 60 % zwierzyny łownej, która ze względu na wysoki i zmrożony śnieg nie mogła dostać się do pokarmu, wyginęło 70 % ptactwa, które spadało z drzew ginąc z zimna i braku pożywienia, drzewa pękały od mrozu. O utrudnieniach dla ludzi nie piszę bo te są naszym chlebem powszednim. Były też srogie zimy wcześniej i będą później tak jak teraz na kontynencie kanadyjsko-amerykańskim.

Strony

Skomentuj