Wir polarny może sparaliżować USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ameryka Północna doświadczyła zeszłej zimy iście arktycznej pogody. Nad kontynent nadciągały kolejne cyklony zwane wirami polarnymi, które oddziaływały od Florydy po Kalifornię. Wygląda na to, że tej zimy będzie podobnie, a pierwszy wir polarny spodziewany jest w okresie od 13 do 15 listopada.

 

W mediach amerykańskich pojawiają się już pierwsze informacje, które w alarmistycznym tonie uczulają mieszkańców wskazując na nieprzyjemne konsekwencje nadciągającej złej pogody. W stacji CBS wypowiedział się na ten temat znany fizyk Michio Kaku, który ostrzegał 250 milionów Amerykanów, że znajdą się w epicentrum czegoś niezwykłego.

Chodzi o tak zwaną bombogenezę. Czyli obszar niskiego ciśnienia, w którym w ciągu doby spada ono o minimum 24 hPa. Termin ten jest używany do opisania wybuchowego szybkiego rozwoju takiego niżu. Często towarzyszą mu śnieżyce i potężne wichury. Bombogeneza jest zjawiskiem specyficznym na terenie USA i występuje wtedy, gdy dochodzi do kolizji ciepłych i zimnych mas powietrza.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Krzychu

Admirał napisał: To mój

Admirał wrote:

To mój ostatni wpis na ZnZ. Żegnam dotychczasowych adwersarzy zarówno tych opanowanych jak i bardziej krewkich. Pozdrawiam i życzę wielu merytorycznych dyskusji z poszanowaniem drugiego człowieka.
A Stanisław LEM był oczywiście mądry twórczy i nieomylny. No tak sobie to on wykombinował. Jeżeli uważasz kogoś za idiotę to wczuj się w jego położenie a nie uciekaj przed nim....

Portret użytkownika keri

Miło Cię czytać

Miło Cię czytać Angelusie,
Twoje poglądy musiały zostać uznane za prawdziwe a tym samym groźne dla wciskanego wszystkim fałszu, skoro przeciw Tobie wysłano na to forum kupę służalczej ciemnoty dla zaćmienia prawdy.
Wystarczy ich nie czytać i znów jest prawda na forum jak dawniej.
Pozdrawiam Cię serdecznie oraz innych dobrych i uczciwych, i miłujących prawdę.
Padalcami, które tu przylazły nie przejmuj się. Wiemy, ze to padalce.

Strony

Skomentuj