Wieżowiec w pobliżu największego centrum handlowego w Dubaju stanął w płomieniach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

W Dubaju znów wybuchł wielki pożar. Wieżowiec, który aktualnie jest w trakcie budowy, stanął dziś rano w płomieniach. Obiekt znajduje się niedaleko największego centrum handlowego na świecie oraz kilkaset metrów od Burdż Chalifa - największego wieżowca świata.

 

Pożar w wieżowcu wybuchł około godziny 6:30 czasu lokalnego. Jest on położony tuż obok 63-piętrowego luksusowego hotelu Address Downtown Hotel, który niespodziewanie stanął w płomieniach 31 grudnia 2015 roku. Po kilku godzinach sytuacja została opanowana i nikt nie ucierpiał.

Liczebność wysokościowców jest wizytówką Dubaju. Miasto posiada aż 911 takich budowli, z czego 88 z nich posiada więcej niż 180 metrów wysokości. Burdż Chalifa posiada aż 163 piętra i 828 metrów wysokości. Jednak w ostatnich latach dosyć często dochodzi tam do pożarów. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko za sprawą materiałów łatwopalnych, stosowanych w budownictwie.

Ostatni pożar w Dubaju miał miejsce w lipcu 2016 roku - 75-piętrowy wieżowiec Sulafa Tower został poważnie uszkodzony. Ogień szybko rozprzestrzenił się i zajął co najmniej 15 pięter. W 2012 roku pożar wybuchł w 34-piętrowym wieżowcu Tamweel Tower. Śledztwo wykazało, że przyczyną tej katastrofy był niedopałek, który został wrzucony do kosza na śmieci.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj