Więzienie Guantanamo nie zostało zamknięte, Barack Obama nie dotrzymał obietnicy wyborczej

Kategorie: 

Fot. White House Photo/Chuck Kennedy
Zamknięcie więzienia Guantanamo było postulowane już 5 lat temu. Barack Obama, który wygrał wtedy wybory prezydenckie, obiecał że więzienie zostanie zamknięte. Niestety dziś dowiadujemy się iż było to nic innego jak tzw. kiełbasa wyborcza.

 

W więzieniu Guantanamo, które znajduje się w bazie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Zatoce Guantánamo, więźniowie są przetrzymywani bez wyroku sądowego i stosowane są wobec nich nieludzkie tortury. Z tego powodu, obiekt często jest porównywany nawet do obozu koncentracyjnego.

Źródło: Shane T. McCoy/U.S. Navy/Wikimedia Commons

 

Kwestia zamknięcia tego więzienia była już wielokrotnie omawiana ale mimo wszystko, obiekt nadal funkcjonuje i nic nie wskazuje na to aby miało dojść do jego zamknięcia. Takiego samego zdania jest szef obozu, David Heath.

 

Wojskowy stwierdził nie tylko, że istnieją obecnie bardzo małe szanse na zamknięcie więzienia Guantanamo, ale również że nie dojdzie do tego w najbliższej przyszłości - nawet do 2016 roku, kiedy to Heath odejdzie już ze swojego stanowiska.

 

W tym samym czasie, czyli za dwa lata, w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie a Barack Obama zakończy już swoją kadencję. Choć ze wszystkich stron słyszymy iż więzienie Guantanamo nie powinno istnieć, nikt nie spieszy się z jego zamknięciem.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

a który lewicowy szaleniec

a który lewicowy szaleniec dotrzymał swojej obietnicy? Pokażcie mi chociaż jednego :] To banda zakompleksionych, zapatrzonych w siebie i swoje poronione idee kryminalistów, którzy gotowi są powiedzieć wszystko, zrobić wszystko,m aby tylko dorwać się do władzy i naszych pieniędzy.

Portret użytkownika goldenbaum

Największym obozem jest

Największym obozem jest terytorium pollinu. Zamieszkuje je blisko 40 mln niewolników pracujących za 1/5 najniższego wynagrodzenia w zachodnich państwach UE, a płacących za dobra konsumpcyjne, a także media, energię, itd. nawet więcej. Niewolników karmi się bzdurami w propagandowej telewizorni, demoralizuje ich dzieci poprzez pseudo edukację i kreowanie fałszywych wzorców osobowych, a starych ludzi eksterminuje masowo blokując ekonomicznie funkcjonowanie służby zdrowia.
By żyło się lepiej. Złodziejom w krawatach.

Skomentuj