Wieloryby omyłkowo wpłynęły do ​​rzeki z krokodylami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Australii trzy humbaki pomyliły kierunki i wpłynęły do ​​rzeki Eastern Alligator w Parku Narodowym Kakadu. Wydaje się, że dwa z trzech zwierząt widzianych w rzece na początku tygodnia wróciły do ​​oceanu. Tak przynajmniej uważają lokalni naukowcy i australijskie władze. Jednak władze parku narodowego wciąż próbują wytropić ostatniego, trzeciego wieloryba, którego zaobserwowano 20 kilometrów w górę rzeki.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tak niezwykłej wizytacji jest to, że wieloryby płynęły na południe i skręciły w złą stronę. W tej chwili trudno jest określić, czy został jeden z nich czy dwa. Problem w tym, że rzeka jest wypełniona gliną co wywołuje zamulenie i z tego powodu dość trudno jest dostrzec wieloryby. 

 

Wieloryby pływały już wcześniej w rzekach Australii, ale według urzędników jest to pierwszy przypadek, kiedy zdarza się coś takiego w strefie klimatu tropikalnego. Dyrekcja parku nałożyła już ograniczenia na poruszanie się po wodzie, aby chronić nie tylko wieloryby, ale również samych żeglarzy - zwierzęta osiągają długość 16 metrów i wagę 30 ton, więc zderzenie może być niebezpieczne dla obu stron.

 

Trudno się dziwić, że ostatnią rzeczą, jakiej pragniemy, jest zderzenie łodzi z wielorybem w wodach pełnych krokodyli, a do tego bez widocznośc. Dla zdrowego wieloryba, ze względu na swoje rozmiary, krokodyle nie są groźne, ale jeśli w wyniku takiego zdarzenia zostanie zraniony, może stać się łatwym łupem dla tych drapieżnych gadów, zanim ludzie będą mogli przyjść mu z pomocą.

 

Ogólnie rzecz biorąc, ta nieoczekiwana wizyta stworzyła poważny problem dla personelu parku i według właz parku narodowego wszyscy byliby szczęśliwi, mogąc jakoś wysłać wieloryby z powrotem do morza i szczęśliwie pomachać do nich na pożegnanie.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PolitycznaSzmata2

" Dyrekcja parku nałożyła już

" Dyrekcja parku nałożyła już ograniczenia na poruszanie się po wodzie"

Myślał by kto że oni martwią się o ludzi niezła beka, w polinie też bardzo urzędasy martwią się o środowisko i ludzi, cały czas dumaja jak tu ulepszyć żywot polakom, no do tego stopnia że mamy zdrowe jedzenie z marketów, doskonałą służbę zdrowia to nic że medycyna zabija chorych ponoć za dużo ludzi jest, i w hu...... podatków no ale to dla naszego dobra ROFL pozdrawiamy dzielnych urzędników i polityków, dziękuje ja w imieniu całego narodu oczywiście prosimy o więcej obostrzeń podatków i trucizn dla nas a dla was galante podwyżki za wspaniałe działania. Wiwat brawo Smile

Skomentuj