Wieloryb połknął nurka, a następnie go wypluł

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

51-letni nurek Rainer Schimpf z Republiki Południowej Afryki cudownie przeżył po tym, jak wieloryb go zassał wraz z ławicą sardynek. Film, dokumentujący zdarzenie, został opublikowany na Youtube przez kolegów nurka.

 

Schimpf kieruje firmą Dive Expert Tours, która organizuje nurkowanie dla amatorów i profesjonalistów. Turyści z pomocą Schimpfa mogą obserwować życie morskich stworzeń. Rainer wraz z zespołem nurków filmował ruchy ławicy sardynek w Port Elizabeth na wschód od Kapsztadu, kiedy doszło do zdarzenia.

 

Nurkowie znajdowali się około 40 kilometrów od wybrzeża, kiedy morze nagle zaczęło być coraz bardziej wzburzone. Ogromny wieloryb, zwany płetwalem Bryde'a, wynurzył się z wody i połknął Schimpfa wraz z ławicą małych rybek.

 

Komentując sytuację w Barcroft TV, nurek opowiedział, co czuł w chwili zdarzenia. Według niego coś ogromnego zabrało światło i ucisnęło biodro. Schimpf poczuł, że jest w paszczy wieloryba i pomyślał, że ssak morski ma zamiar zejść głębiej wraz z nim. Jednak w rezultacie doświadczony eksplorator, który przez piętnaście lat pracował jako instruktor, zachował spokój i zdołał uwolnić się z pułapki.

Płetwal Bryde'a występuje we wszystkich oceanach w umiarkowanych i tropikalnych szerokościach geograficznych. Potrafi zanurzyć się na głębokość 300 metrów. Dorosłe osobniki osiągają 14 metrów długości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Posejdon36

Nie połknął a tylko

Nie połknął a tylko przytrzymał w paszczy bo jeśli by połknął to by już go nie wypluł chyba że by wszystko zwrócił, jeśli coś połykasz to znajduje się to już w gardle i leci do żołądka .

Portret użytkownika Maryjan_66

Tallinn wybiera zwykle niusy

Tallinn wybiera zwykle niusy chyba między pedicure a manicure - przy czym kolory kolejnych zabarwionych rzek czy innych kolorowych zjawisk odpowiadają bieżącej barwie paznokci.

Tu jednak mamy, że wieloryb zdecydował się nie trawić świeżynki owiniętej w gumę, którą wypluł ostatecznie - więc nie będe zgadywał co Tallinn chciała nam dać do zrozumienia tym artem, brrr...

W sumie jednak pozostajemy w temacie zmian wokół nas, biorąc pod uwagę planowany kierunek 'uświadamiania'  dzieci przez instytucje szkolno-wychowawcze już od roku ...0. Sprytnie zakamuflowane. Brawo!

Skomentuj