Wielobarwne słupy świetlne widziane w Sankt Petersburgu

Kategorie: 

Źródło: vk.ru

W zeszły weekend w Sankt Petersburgu widziano niezwykłe zjawisko optyczne. Nocne niebo rozjaśniało wielokolorowymi słupami świateł. Tak niezwykłe zjawisko powstaje dzięki zawieszonym w powietrzu kryształkom lodu, które odbijają światło. 


To naturalne zjawisko zwykle powstaje podczas okresów mroźnej pogody w arktycznych strefach klimatycznych. Słupy światła najczęściej widać o zmierzchu i świcie. 

Oczywiście intrygujące światła nie pozostały niezauważone i sieci społecznościowe natychmiast wypełniły się zdjęciami tego zjawiska. Można je było zobaczyć nie tylko w Sankt Petersburgu, ale i w pobliskim Wyborgu.

Nietypowe świetlne słupy powstają na skutek interakcji źródeł światła z kryształkami lodu, które tworzą się w atmosferze, gdy jest odpowiednio wysoka wilgotność i wystarczająco niska temperatura. W Sankt Petersburgu temperatura spadła do -25C, co spowodowało, że pojawiły się odpowiednie warunki do powstania tego fenomenu świetlnego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika zoilk

8 Jezus odpowiedział:

8 Jezus odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! 9 I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec". 10 Wtedy mówił do nich: "Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

 

Skomentuj