Wielkie trzęsienie ziemi może nawet wypiętrzyć nowe góry

Kategorie: 

EFP

Wielkie trzęsienia ziemi większe niż te, które ostatnio nawiedziły Chile i Japonie mogą nawet spowodować przebiegunowanie. Gdy trzęsienie jest odpowiednio duże może też spowodować zmianę bieguna geologicznego, w dzisiejszych czasach byłoby to katastrofą bez precedensu.

 

Ten ponury obraz nakreślony został przez dziesięciolecia badań i odnajdywania dowodów, od szczytów Andów do wulkanicznych wysp na Pacyfiku. Olbrzymie trzęsienia ziemi powodują ogromne szkody. Zagrożenie jest realne i wzrasta, co wyjaśnił ostatnio światowej sławy fizyk i popularny autor naukowy, Dr.Michio Kaku.

 

Według Dr Kaku, niektóre z miast na świecie, najważniejsze i najbardziej zaludnione, mogą być zmiecione w mgnieniu oka.

"W naszych czasach życia, możemy na własne oczy zobaczyć jedno z tych miast zniszczone", twierdzi Kaku. "Los Angeles, San Francisco, Meksyk, Teheran i Tokio."

"To ludzkość, a nie natura, powoduje to ryzyko. Tworzymy mega miasta, w miejscach, w których znajdowały się wioski rybackie," wyjaśnił naukowiec.

Mega trzęsienia, kiedyś uważane za rzadkie, zaczynają występować coraz częściej. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, a wśród nich są zmiany w Słońcu oraz w regionie nieznanej przestrzeni, w którą wszedł Układ Słoneczny, powoduje to wahania zmian pola magnetycznego Ziemi, i niepokojące zmiany w obrocie jądra Ziemi. Niektórzy naukowcy aktualnie próbują to zrozumieć.

 

Mega trzęsienia zmieniają nie tylko region, w którym występują, ale także całą planetę.

"Popatrzmy na chilijskie trzęsienie ziemi ", powiedział Kaku. "Zdajesz sobie sprawę, że było tak wielkie, że faktycznie wstrząsnęło osią Ziemi i przesunęło ją o trzy cale? W wyniku tego trzęsienie ziemi 8,8 dzień nie ma już 24 godzin. To było skrócenie dnia o jedną mikro sekundę. Tak duże było to trzęsienie ziemi".

Mega-trzęsienie ziemi, jak to, które nawiedziło Japonię było większe, potężniejsze i bardziej destrukcyjne. Jednak niektórzy geolodzy ostrzegają, że jeszcze większe trzęsienia niż to może i na pewno się wydarzy. Wskazują na to ślady po największym znanym trzęsieniu w Ameryce Północnej. To zjawisko podobno miało magnitudę nawet 12 stopni.

 

Jest to tylko teoretyczna wartość, bo nikt nigdy nie doświadczył takiego wstrząsu w całej historii ludzkości. Ten superwstrząs wydarzył się w okolicy tego, co dzisiaj nazywamy Manhattanem i doszło do tego około 20 000 lat temu. To zjawisko zmieniło całkowicie konfigurację Ameryki Północnej wpłynęło na poziom Oceanu Atlantyckiego i cały wschodni szelf kontynentalny.

 

Trzęsienia może być tak duże, że geolodzy nazywają je niszczycielem planety. Jest to jednak przesada, Ziemia nadal będzie istnieć, tylko większość ludzkość zniknie. Takie mega trzęsienie w przeszłości stworzyło potężny masyw górski Andów i stało się to zalewie w ciągu kilku dni. Muszle i skamieniałości morskich stworzeń znajdujące się zwykle na dnie oceanu zostały odkryte w całym zakresie andyjskich szczytów górskich.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ssk

jakie? trzęsienia ziemi? że

jakie? trzęsienia ziemi? że niby istnieje gdzieś na świecie banda sceptyków, którzy nie wierzą w istnienie zjawiska takiego, jak trzęsienia ziemi i dlatego trzęsienia ziemi są? czy może nagle jak wszyscy stwierdzą, że może sie to wydarzyć, to się nie wydarzy tylko dlatego, że wszyscy stwierdzili, że sie wydarzy?

http://www.youtube.com/watch?v=u70EYe4vy8Ugłupota jest stokroć gorsza od chamstwa.

Klikając codziennie  Pajacyka pomagasz Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. ">http://www.pajacyk.pl==self==null]

Skomentuj