Wielkie pożary w Kalifornii zamieniły życie mieszkańców w piekło

Kategorie: 

Źródło: Twitter.com

Pożary w zachodniej części Stanów Zjednoczonych rozprzestrzeniają się w bardzo szybkim tempie za sprawą sprzyjających im wiatrów. Żywioł rośnie w siłę i niszczy wszystko na swojej drodze. W całej Kalifornii ewakuowało się ponad 250 tysięcy ludzi. Co najmniej 9 osób zginęło, a 35 uważa się za zaginionych.

 

Kalifornia walczy z trzema wielkimi pożarami - „Hill Fire” i „Woolsey Fire” szaleją w okolicach Los Angeles, trzeci o nazwie „Camp Fire” znajduje się na północy, niedaleko miasta Sacramento. Ludzie masowo porzucają swoje mieszkania i rzucają się do ucieczki. Ewakuacja przez drogi i autostrady jest jednak bardzo utrudniona, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.

Pożar określany mianem „Woolsey Fire” spalił już 35 tysięcy akrów ziemi i wymusił ewakuacje z miast Los Angeles i Ventura. Żywioł zbliża się do Malibu, które zamieszkują znane amerykańskie gwiazdy i milionerzy. Pobliski pożar „Hill Fire” również spalił tysiące akrów.

 

Natomiast pożar „Camp Fire” w północnej części Kalifornii ogarnął ponad 90 tysięcy akrów i doszczętnie zniszczył miasto Paradise. Ponad 6700 domów zostało spalonych. Mimo intensywnej pracy strażaków, ogień wydaje się być niemożliwy do ugaszenia. Pożary w zachodnim stanie USA wywołały chaos, a dokładne oszacowanie strat w tej chwili jest niewykonalne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SiG

jak co roku w oczekiwaniu na

jak co roku w oczekiwaniu na jesienne deszcze pali sie wieksza czesc kaliforni. Mieszkanca wspolczuje, mieszkalem tam 14lat i wiem co to znaczy ewakulacja przed pozarem. 

Wiekszosc z was zapewne bedzie psioczyc cos w stylu ze dobrze im tak. Ale czy aby na pewno? Bedziecie zyczyc smierci i zniszczenia zwyklym szarym ludziom za to co ich wladza robi? To tak jak bym ja zyczyl smierci wszystkim polakom bo przez pierdzielony pis nie moge zrobic zakupow w niedziele.... kraj katolicki jego mac

Portret użytkownika Roni Tornado

Możliwe, że jest to czyjaś

Możliwe, że jest to czyjaś celowa robota. Przecież oni w tajemnicy przed opinią publiczną testują nowe technologie wojskowe. Ktoś zauważył tam podczas pożaru, że w płocie nie paliły się sztachety a za to ogień wydobywał się z rozżarzonych gwozdzi.

Portret użytkownika Exart

I tak od tego co możliwe choć

I tak od tego co możliwe choć nieprawdopodobne dochodzisz pare przecinków i kropoek dalej do chorej pewności... Co wiesz o zjawisku pożarów, spalania, o własnościach materiałów palnych? To dość prawdopodobne i możliwe żeby płomienie "wydobywały się" z gwoździ... Zdajesz sobie sprawę z tego, że np. to drewniane bele w pożarze dłużej się ostoją niż stalowe wsporniki? Jestes przykładem rozdmuchiwania paniki i bzdur na gruncie niewiedzy i domysłów. "Nie znam się to się wypowiem". Co do tych gwoździ: metal jest doskonałym przewodnikiem i akumulatorem ciepła, a drewno nie. Metal nie pali się płomieniem w powietrzu, Za to może rozpalić się od otaczającego go żaru szybciej niż deski, w skutek czego przylegające do niego drewno w jakie jest wbity zacznie uwalniać palne gazy, które to ulecą ze szczeliny dając złudzenie płonacego gwoździa...

 

Ten portal skupia wokół siebie osoby o pewnych predyspozycjach umyłowych: podejrzliwych, maniakalnych, niestabilnych i karmi je takimi niedorzecznościami.

Portret użytkownika Jestem, który jest

I co ???? dalej chcesie się

I co ???? dalej chcesie się bawić w "bogów", dalej będziecie nękać inne kraje??? mało Wam ??? Już Wam pisałem, że kto walczy z Bogie zawsze klęskę ponosi sromotą i taka jest PRAWDA !!! walczcie dalej a całkiem znikniecie !!!

Portret użytkownika Exart

Diabeł niczym się od Boga nie

Diabeł niczym się od Boga nie różni: to bajka dla pospólstwa o istnieniu dwóch antagonistów, złuda umysu. jest jeden Byt, w zależności od tego czy położyś się na jego ołtarzu ofiarowąc się czy zostaniesz tam przytroczony będzie to w Twoich oczach bóstwo lub diabeł. To bóstwo to rzeczywistość.

Strony

Skomentuj