Wielkie pożary w Kalifornii zamieniły życie mieszkańców w piekło

Kategorie: 

Źródło: Twitter.com

Pożary w zachodniej części Stanów Zjednoczonych rozprzestrzeniają się w bardzo szybkim tempie za sprawą sprzyjających im wiatrów. Żywioł rośnie w siłę i niszczy wszystko na swojej drodze. W całej Kalifornii ewakuowało się ponad 250 tysięcy ludzi. Co najmniej 9 osób zginęło, a 35 uważa się za zaginionych.

 

Kalifornia walczy z trzema wielkimi pożarami - „Hill Fire” i „Woolsey Fire” szaleją w okolicach Los Angeles, trzeci o nazwie „Camp Fire” znajduje się na północy, niedaleko miasta Sacramento. Ludzie masowo porzucają swoje mieszkania i rzucają się do ucieczki. Ewakuacja przez drogi i autostrady jest jednak bardzo utrudniona, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa.

Pożar określany mianem „Woolsey Fire” spalił już 35 tysięcy akrów ziemi i wymusił ewakuacje z miast Los Angeles i Ventura. Żywioł zbliża się do Malibu, które zamieszkują znane amerykańskie gwiazdy i milionerzy. Pobliski pożar „Hill Fire” również spalił tysiące akrów.

 

Natomiast pożar „Camp Fire” w północnej części Kalifornii ogarnął ponad 90 tysięcy akrów i doszczętnie zniszczył miasto Paradise. Ponad 6700 domów zostało spalonych. Mimo intensywnej pracy strażaków, ogień wydaje się być niemożliwy do ugaszenia. Pożary w zachodnim stanie USA wywołały chaos, a dokładne oszacowanie strat w tej chwili jest niewykonalne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika SiG

jak co roku w oczekiwaniu na

jak co roku w oczekiwaniu na jesienne deszcze pali sie wieksza czesc kaliforni. Mieszkanca wspolczuje, mieszkalem tam 14lat i wiem co to znaczy ewakulacja przed pozarem. 

Wiekszosc z was zapewne bedzie psioczyc cos w stylu ze dobrze im tak. Ale czy aby na pewno? Bedziecie zyczyc smierci i zniszczenia zwyklym szarym ludziom za to co ich wladza robi? To tak jak bym ja zyczyl smierci wszystkim polakom bo przez pierdzielony pis nie moge zrobic zakupow w niedziele.... kraj katolicki jego mac

Portret użytkownika Roni Tornado

Możliwe, że jest to czyjaś

Możliwe, że jest to czyjaś celowa robota. Przecież oni w tajemnicy przed opinią publiczną testują nowe technologie wojskowe. Ktoś zauważył tam podczas pożaru, że w płocie nie paliły się sztachety a za to ogień wydobywał się z rozżarzonych gwozdzi.

Portret użytkownika Exart

I tak od tego co możliwe choć

I tak od tego co możliwe choć nieprawdopodobne dochodzisz pare przecinków i kropoek dalej do chorej pewności... Co wiesz o zjawisku pożarów, spalania, o własnościach materiałów palnych? To dość prawdopodobne i możliwe żeby płomienie "wydobywały się" z gwoździ... Zdajesz sobie sprawę z tego, że np. to drewniane bele w pożarze dłużej się ostoją niż stalowe wsporniki? Jestes przykładem rozdmuchiwania paniki i bzdur na gruncie niewiedzy i domysłów. "Nie znam się to się wypowiem". Co do tych gwoździ: metal jest doskonałym przewodnikiem i akumulatorem ciepła, a drewno nie. Metal nie pali się płomieniem w powietrzu, Za to może rozpalić się od otaczającego go żaru szybciej niż deski, w skutek czego przylegające do niego drewno w jakie jest wbity zacznie uwalniać palne gazy, które to ulecą ze szczeliny dając złudzenie płonacego gwoździa...

 

Ten portal skupia wokół siebie osoby o pewnych predyspozycjach umyłowych: podejrzliwych, maniakalnych, niestabilnych i karmi je takimi niedorzecznościami.

Portret użytkownika Jestem, który jest

I co ???? dalej chcesie się

I co ???? dalej chcesie się bawić w "bogów", dalej będziecie nękać inne kraje??? mało Wam ??? Już Wam pisałem, że kto walczy z Bogie zawsze klęskę ponosi sromotą i taka jest PRAWDA !!! walczcie dalej a całkiem znikniecie !!!

Portret użytkownika Exart

Diabeł niczym się od Boga nie

Diabeł niczym się od Boga nie różni: to bajka dla pospólstwa o istnieniu dwóch antagonistów, złuda umysu. jest jeden Byt, w zależności od tego czy położyś się na jego ołtarzu ofiarowąc się czy zostaniesz tam przytroczony będzie to w Twoich oczach bóstwo lub diabeł. To bóstwo to rzeczywistość.

Portret użytkownika Jekyllman

Na twoim miejscu trzy razy

Na twoim miejscu trzy razy bym sie zastanowil zanim napisze choc jedno slowo wiecej. Moze nie wiesz ale kazde kolano sie ugnie w dniach ostatecznych na chwałę swojego Stworzyciela. Obyś wtedy nie zalowal tych wszystkich obelg które tu przez te lata wypisales - a bylo tego troche. Bóg jest milosierny bo swoja krwia przypieczetowal nowe przymierze. Nie zmarnuj tego.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

O czym Ty pieprzysz...?

O czym Ty pieprzysz...? "Ksiega Hioba".. te wszystkie księgi nie mówią o nikim innym jak o Demone Jahwe! Najbardziej nadają sie do klozetu a nie do krzewienia wiary. Chyba, że do krzewienia wiary w Demona, każącego nazywac się bOgiem, Ten skur***l z szatanem , swoim bratem, urządzili sobie spektakl i zakłady dowcipkując nad nieszczęściami tego frajera Hioba a ty mi tu jakiej pierdoły o nm podsyłasz...

Strony

Skomentuj