Wielkie pożary na Wyspach Kanaryjskich wymusiły masowe ewakuacje

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Położona na Oceanie Atlantyckim wyspa Gran Canaria jest trawiona przez wielkie pożary. Niekorzystne warunki pogodowe sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia i pozostaje poza kontrolą.

 

Pożar wybuchł w sobotę w górzystym obszarze wyspy Gran Canaria, która jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich i przynależy do Hiszpanii. Do walki z żywiołem skierowano dziesięć samolotów i śmigłowców, straż pożarną oraz wojsko. Dotychczas ewakuowano około 8 tysiące ludzi.

Jednak gaszenie pożaru jest bardzo trudne ze względu na wysokie temperatury, silny wiatr i niską wilgotność powietrza. Prezydent Wysp Kanaryjskich Ángel Víctor Torres ogłosił, że ogień jest poza kontrolą i potrzebna jest pomoc ze strony hiszpańskiego rządu centralnego.

Pożar rozpoczął się w okolicach miasta Tejeda w prowincji Las Palmas i dotychczas strawił około 1 700 hektarów ziemi, a 11 dróg zostało zamkniętych. Jednak jest to już drugi pożar na wyspie Gran Canaria – poprzedni wybuchł w zeszłym tygodniu w tym samym regionie i wymusił ewakuację kilkuset osób.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj