Wielkie pęknięcie ziemi na brytyjskim wybrzeżu

Kategorie: 

Źródło:

Na północnym wybrzeżu Anglii, w okolicy Devon i Dorset znajduje się unikalne Wybrzeże Jurajskie, pełne wysokich klifów składających się z pozostałosci z poprzednich epok, zwłaszcza jury i kredy. Kilka dni temu doszło tam do powstania sporego pęknięcia ziemi.

 

 

Po raz pierwszy zauważono pęknięcie 13 kwietnia bieżacego roku. Struktura geologiczna mierzy obecnie około 300 metrów i znajduje się na granicy Bowleaze Cove koło Dorset.

 

Zdaniem ekspertów za pojawienie się pęknięcia należy winić ulewne deszcze. Okolice Dorset są znane z tego, że w przeszłości występowały tam osunięcia klifów do morza. Prawdopodobnie podobnie będzie i tym razem. Trudno jednak powiedzieć jak bardzo dynamiczny będzie ten proces.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medium

[QUOTE=Arya]Wszyscy jesteśmy

Wszyscy jesteśmy dziećmi Roda - Boga.

Właśnie w tym rzecz, że nie wszyscy. Jedni są dziećmi, a inni zostali stworzeni "na wzór i podobieństwo". Potem to wszystko się wymieszało mniej lub więcej, no i mamy upadek.

 

Portret użytkownika Arya

Stara wersja była ok. To co

Stara wersja była ok. To co jest teraz, to jakieś nieporozumienie. Chyba przestanę tu zaglądać i pewnie tak zrobi wiele osób. Nie rozumiem po co zmieniać coś co działa. Mniej osób to mniej zysku z reklam. Adminie przemyśl czy ta zmiana jest dla Ciebie korzystna.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj