Wielkie "pęknięcie" na Słońcu nagle przypomniało o alarmistycznych prognozach astrofizyków

Kategorie: 

Pas zimniejszej powierzchni znajdujący się na Słońcu

Najbliższa nam gwiazda jest źródłem życia na Ziemi, ale też może być przyczyną jego końca. Zauważony ostatnio dziwny ciemny pas spowodował reakcję mediów i środowiska naukowego głównie w postaci przypomnienia prewencyjnych prognoz NASA.

Dlaczego prewencyjnych? Po prostu poważna agencja nie może sobie pozwolić na to, aby przynajmniej nie poinformować o potencjalnie realistycznym czyhającym niebezpieczeństwie. Wrazie gdy do tego dojdzie nikt nie powiez że NASA nie ostrzegała To, że teraz nagle wiodące media podejmują temat zagrożeń związanych z maksimum słonecznym to znak, że astrofizycy muszą oceniać hiperaktywność, jako bardzo prawdopodobną. Ewidentnie mamy do czynienia z oswajaniem społeczeństwa na wypadek zagrożeń solarnych.

 

Według tego, co mówi NASA, szczególnie niebezpieczny okres może być we wrześniu lub bardziej ogólnie jesienią 2012. Komentujący zagadnienie astrofizycy brzmią jakby inaczej niz jeszcze kilka miesięcy temu. Niektórzy stwierdzają, że gdyby ziścił się czarny scenariusz to skutki aktywności słonecznej mogą być porównywalne do wojny nuklearnej lub upadku asteroidy.

 

Liczba zagrożeń ze strony Słońca jest dużo większa niż szeroko znany problem prawdopodobnego dużego rozbłysku słonecznego podobnego jak ten z 1859 roku. Oprócz tego groźne moga być wielkie koronalne wyrzuty masy, które są w stanie razić dużo większym promieniem i wysłać wielka ilość plazmy zdolnej do czasowego przeciążania ziemskiego pola magnetycznego. Dodajmy słabnącego wyraźnie pola.

 

Słońce ma jeszcze w zanadrzu wydarzenia protonowe, zdolne do zdmuchnięcia lub podziurawienia ziemskiej powłoki ozonowej. Takie zdarzenie poprzez usunięcie ochronnej warstwy ozonu otworzyłoby drogę dla promieniowania ultrafioletowego, które może być przyczyną jeszcze większej epidemii chorób onkologicznych ze wskazaniem na raka skóry i oczu.

 

W tej chwili nie jest do końca wiadome jak będzie wyglądał szczyt aktywności słonecznej 24 cyklu, ale naukowcy są raczej zgodni, że należy się spodziewać gwałtownych zjawisk przewyższających wszystko co do tej pory obserwowaliśmy w przeszłości. Zbliżamy się do okresu zwanego przełomem 2012 - 2013 czyli czasu kiedy według astrofizyków aktywność Słońca będzie szczególnie duźa. Jak twierdzi NASA akcji należy oczekiwać na poczatku 2013.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika szaman

Tak to wygląda: Bardzo duże

Tak to wygląda: Bardzo duże liczby plamowe rejestrowano już  w drugiej połowie 2011 roku, po czym wartości te zaczęły się chyba zmniejszać i możnaby oczekiwać powtórnego zwiększenia aktywności w niezbyt odległym czasie, choć cykle z przełomu stuleci były zwykle bardzo niskie, albo nawet znacznie krótsze, jak np. po trzecim rozbiorze Polski.

Portret użytkownika Sfrustrowana małpa

Powrócenie do korzeni oznacza

Powrócenie do korzeni oznacza znalezienie znaczenia,a pogoń za pozorami prowadzi do przegapienia zródła. W chwili wewnętrznego oświecenia następuje wyjście poza pozory i pustkę.Zmiany, jakie wydają się zachodzić w świecie pustki nazywamy rzeczywistymi tylko wskutek naszej ignorancji. Nie szukaj prawdy jedynie przestań mieć opinie. Nie pozostawaj w stanie dualizmu, starannie unikaj takich skłonności.Jeśli pozostaną ślady tego i tamtego istota umysłu zginie w zamieszaniu. Choć wszystkie dualizmy wywodzą się z jedności nie bądz przywiązany nawet do tej Jedności.Gdy umysł trwa na drodze bez zaburzenia, nic w świecie nie jest obrazliwe a kiedy nc nie może być obrazliwe przestaje isnieć w stary sposób. Kiedy nie pojawiają rozróżniające myśli stary umysł przestaje istnieć. http://www.youtube.com/watch?v=iCaxYLpD_Ls

Portret użytkownika zbyszek

Żadna Farba tylko zaczynają

Żadna Farba tylko zaczynają mówić prawdę,podpowiem wam : Zacznijcie szukać w swojej okolicy bunkrów z czasu I i II wojny światowej to jest najlepsze schronienie oraz zapas konserw i wody na 3 lata .Przydadzą się środki na oparzenia słoneczne i przeciwbólowe oraz okólary z mocnym filtrem. 

Portret użytkownika Sfrustrowana małpa

Egzystencja ukazuje cie

Egzystencja ukazuje cie takiemu, jaki jesteśTo jedno z praw fundamentalnych.To co widzisz, zależy to od tego, skąd patrzysz. Jeśli jesteś umysłem, kimś podzielonym , całe życie jest podzielone.Egzystencja dociera do twego istnienia. Jeśli masz umysł rozbity cały świat będzie rozbity, dzień jest przeciwstawny nocy Jednak nie jest tak , bo dzień staje się nocą, a noc staje się dniem.Życie i śmierć wygladają na przeciwieństwa, ponieważ jesteśmy podzieleni. Gdy tego nie ma życie staje się staje się śmiercią .  śmierć życiem. Kiedy się rodzisz dokładnie w tym samym momencie zaczynasz umierać, a w chwili kiedy umierasz, pojawia się nowe życie .Życie jest jednością. a to co w tej chwili jest Boską grą,naszym sprawdzianem, Elity budują sobie schrony myśląc naiwnie że przetrwają w obecnej postaci a po wszystkim wszystko będzie (PO STAREMU)  trole zapewne też tak myślą Smile Elita pragnie odciąć nas od słońca dzięki któremu zmienia się nasz kod DNA - cel chemtrails, następnie GMO zmieniająca nasze DNA -następnie szczepionki zmieniające nasze DNA HAARP i oczywiście strach. Wszystko po to by nas zwolnić w rozwoju. Serce Matki Ziemi bije coraz mocniej , zmienia się coraz szybciej,gwałtowniej, przyspiesza....Nazwę to tak Matka Ziemia jest teraz w ciąży i ma urodzić nowe istoty ,to my nimi jesteśmy, albo zawsze byliśmy teraz to sobie przypominamy ... Jeżeli nie dostroimy się do tych zmian co nas czeka? Zmiana oznacza też pożegnanie ziemia nie będzie już nigdy tym czym jest w tej chwili zanieczyszczana , zabijana, gwałcona - to się kończy Nic nie będzie takie samo... Stare odejdzie ale chce jeszcze trochę namieszać na koniec i zabrać w swoją rzeczywistość jak najwięcej z nas .Wszystkie pytania i odpowiedzi są a właściwie zawsze tam były są w nas samych  http://www.youtube.com/watch?v=7AYmR3JpyVA

Skomentuj