Wielkie niezidentyfikowane ciało niebieskie uderzyło w Jowisza

Kategorie: 

Z lewej strony globu widać błysk od uderzenia - źródło: George Hall

Astronomowie amatorzy coraz częściej zawstydzają swoich kolegów specjalistów. Tym razem amatorzy zauważyli uderzenie w powierzchnię Jowisza przez niezidentyfikowane ciało niebieskie. Pierwszym, który tego dokonał był Dan Petersen z USA. Informacja wysłana przez niego zelektryzowała środowisko astronomiczne.

Dzięki temu, że niektórzy z obserwatorów nieba, którzy skierowali swoje teleskopy na Jowisza miało włączone automatyczne rejestrowanie obrazu udało się uchwycić moment przelotu czegoś określonego też ognistą kulą. Potem obserwację potwierdziły inne doniesienia.

 

Całe zjawisko miało miejsce wczoraj około 11:35 czasu uniwersalnego. Zaskakuje to,  że nikt tego nie oczekiwał. Jest to wręcz zawstydzające dla nowoczesnej astronomii. Poprzednio, gdy w 1994 r. na powierzchni Jowisza rozbijała się kometa Shoemaker-Levy zwróciło to uwagę całego świata a tym razem impakt porównywalnego ciała niebieskiego, komety lub nawet planetoidy pozostałby niezauważony gdyby nie amatorska obserwacja.

Nadal nie wiadomo czy upadek tego obiektu spowodował jakieś zaburzenia powierzchni gazowego giganta. Tym jednak zajmą się już specjaliści. Czy to możliwe, żeby nie zauważono czegoś podobnego na kursie z Ziemią? Wczorajszy przypadek z Jowiszem niestety to potwierdza.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika krk

Na wikipedia jest już wpis

Na wikipedia jest już wpis wiec jak się to ma do rosjan tego nie wiem cytuje "10 września 2012 roku astronomowie-amatorzy Dan Peterson i George Hall z USA zaobserwowali ślad świetlny, pozostawiony przez następne uderzenie małego obiektu w tę planetę "

Portret użytkownika CRUSADERS

 Możecie nie wierzyć w Boga,

 Możecie nie wierzyć w Boga, inne religie itp.. Ale to co się dzieje na świecie dziwnym trafem sprawdza się z treścią Biblii! W dniach ostatecznych będzie głód, zaraza, wojny, Ludzie beda kochali tylko pieniadze... Cały czas słyszymy o spadających ptakach czy martwych rybach.. Czy to nie dziwne???

Portret użytkownika devoratus

Zależy od definicji

Zależy od definicji "dziwności". Skoro nasi pradzadowie nie znali takich wydzarzeń - to znaczy, że właśnie były one dla nich "dziwne". To, że "dziwne zjawiska" stały się codziennością w dzisiejszych czasach, może przestało nas jużdziwić - ale z pewnością nie jest normalne.

 

 

Portret użytkownika Cosiek

Na anglojęzycznych stronach

Na anglojęzycznych stronach piszą, że to asteroida i w sumie dla nas zostają gdybania co to - bo oficjalnia wersja i tak będzie, że to asteroida (do czego się skłaniam). Swoją drogą, nie wiem czy źle zrozumiałem, ale Uran ma dostać asteroidą dzisiaj.

Portret użytkownika ufoludek

teoretycznie to mógłbyć

teoretycznie to mógłbyć któryś z księżyców Nibiru, druga opcja moim zdaniem bardziej prawdopodobna - Nibiru przechodzi na tyle blisko, że zdestabilizowało orbitę któregoś z księżyców Jowisza i to któryś z nich spadł na planetę... nie mówię że któryś z tych 4-ech największych bo przecież Jowisz ma oficjalnie kilkadziesąt innych.heh.. teraz może powinni sprawdzić czy wszystkie są czy może któegoś brakuje

Strony

Skomentuj