Wielkie manewry na Morzu Południowochińskim. Chiny ogłosiły przygotowania do wojny

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na Morzu Południowochińskim doszło do kolejnej prowokacji. Pod koniec zeszłego tygodnia, amerykański niszczyciel USS Mustin demonstracyjnie zbliżył się do spornych wysp. Reakcja Chin była natychmiastowa i stanowcza – rozpoczęto wielkie manewry wojskowe, których celem jest ochrona interesów w tej części świata.

 

Chiny natychmiast zorganizowały ćwiczenia sił powietrznych na Zachodnim Pacyfiku i rozpoczęto patrole na Morzu Południowochińskim. Co więcej, niedaleko spornych wysp aktualnie odbywają się manewry morskie na niespotykaną dotąd skalę.

Wykonane przez amerykańską firmę Planet Labs zdjęcia satelitarne ujawniły, że w manewrach na morzu bierze udział przynajmniej 40 okrętów wojennych. Wśród nich są korwety, niszczyciele i okręty podwodne, a na ich czele stoi lotniskowiec Liaoning. Zachodni eksperci mówią jednogłośnie, że jest to niespotykany dotąd pokaz siły ze strony Chin.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza nazwała te manewry przygotowaniami do wojny. Na łamach dziennika rządowego Global Times pojawiła się wypowiedź eksperta ds. wojskowości, Songa Zhongpinga, który stwierdził, że Morza Południowochińskie oraz Wschodniochińskie będą głównymi polami przyszłych bitew i Chiny powinny się do nich przygotować. Ogłoszono również, że od teraz manewry morskie będą organizowane każdego miesiąca.

 

W tle wydarzeń na Morzu Południowochińskim obserwujemy również konflikt między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, który może doprowadzić do wojny handlowej. Amerykanie postrzegają Chiny jako zagrożenie dla swojej dominacji nad światem, dlatego w kolejnych miesiącach i latach napięcie będzie cały czas rosnąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Pomiarkuj nieco koleś z tą

Pomiarkuj nieco koleś z tą swoją fiksacją rusofobiczną. Popatrz na TEMAT tego artykułu i na swoją wklejkę. Co to ma wspólnego z tym tematem? Po drugie, to chyba coś ci się pomyliło. Ludzie na alternatywnych portalach, takich jak ten, są po to, aby nie czytać i nie słuchać szwabskich, czy uSSmańskich kłamliwych ścieków meNdialnych, jak ten, który tu zapodajesz. "Onet.pl"...........człowieku.......kto szukający PRAWDY czyta ten ściek? 

Utrzymywanie? No Polska niestety w tej chwili już w znacznym stopniu utrzymuje wschodnie szambo zwane banderowską ukrainą. 

A twój wstęp: "Wklejac i czytac!!!" to już kabaret. Brzmi jak polecenie, hehehehehe! Nie poprzestawiało ci się coś w głowinie?

Reasumując:

1 - "Onet.pl" to nie jest bajka szanujących się ludzi 

2 - Trzymaj się TEMATU i pohamuj swoją fiksację rusofobiczną.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Bzdura. Wiesz, kto stałby się

Bzdura. Wiesz, kto stałby się celem uSSmanów po wyeliminowaniu Rosji lub Chin?.......I Rosja i Chiny o tym wiedzą. Dopóki uSSman jest zagrożeniem, dopóty sojusz Rosji i Chin będzie trwał. A po drugie atak na największe nuklearne mocarstwo świata jakim jest Rosja to samobójstwo.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika &

Po co światu rasa dupowłazów?

Po co światu rasa dupowłazów? Chyba tylko po to aby zatrudniać ich w swoich geszeftach.

Spójrz na stosunek większości Polaków do świata zachodu. Mają wpojoną służebność,

nie buntują się zbiorowo tylko reszta liże dupy szefom gdy jeden jest przeciw tylko po to, aby się wybłyszczeć.

Brak oryginalności

czerpanie zgniłych idei z zachodu i niszczenie tego co dobre, bo ze wschodu

Obsadzanie jedynej wybranej rasy na wysokich stanowiskach, tylko nie swoich.

Tłumienie swoich rodaków bo przecież taką mają pracę.

Polska mogłaby być rozmiarów Czech i to by starczyło. Najlepiej przeniesiona zdala od interesów Niemiec i Izrahella.

Żałosne.

Portret użytkownika inzynier magister

trzymam kciuki za Trumpa a

trzymam kciuki za Trumpa a nawet trzeba się za Trumpa modlić bo on terez jest ostatnią ostoją zachodniej cywilizacji chrześcijańskiej i postchrześcijańskiej, jeśli patrzeć ze strony ludzkiej bo wiadomo że jedynym Zbawicielem jest Jezus Chrystus, ale Trump w tej chwili stoi na straży całej cywilizacji chrześcijan, jest chyba krzyżowcem w pewnym sensie ! Módlmy się do Jezusa o to by się zlitowała nad Polską i nad Trumpem by Amerykanin uratował USA przed komuchami !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika lill

To że zachodnia cywilizacja

To że zachodnia cywilizacja chrzescijańska gości na naszych ziemiach od zgrubsza1000 lat nie znaczy że jest nasza.

Ale to tylko mój wniosek na podstawie obserwacji - mogę sie mylić,ale jeśli się mylę,to w sytuacji gdy swoją brykę zaparkujesz na mojej nieruchomosci to czy przez to ta bryka stanie się moja? 

 

Strony

Skomentuj