Wielkie ćwiczenia wojsk rakietowych w południowej Rosji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak informuje agencja prasowa Interfax, w obwodzie astrachańskim, na poligonie Kapustin Jar rozpoczęły się bardzo duże manewry wojsk rakietowych. Zaplanowano testy różnych typów uzbrojenia.

 

Rosjanie podali, że są to największe ćwiczenia tego typu, które zostały zorganizowane w Zachodnim Okręgu Wojskowym. W ćwiczeniach bierze udział ponad 3 tysiące żołnierzy i 1000 pojazdów specjalnych.

System przeciwlotniczy S-300

Planuje się przetestowanie wszystkich najważniejszych typów uzbrojenia. Kilka dni temu z tego samego poligonu wystrzelono rakietę balistyczną typu Topol. Jest to rakieta międzykontynentalna służąca do ataków nuklearnych.

System przeciwlotniczy BUK-M1

Oprócz tego odbędą się testy sprawności bojowej przeciwlotniczych systemów rakietowych S-300, BUK M1 oraz Strieła. Manewry wojsk rakietowych odbywają się zaraz po zakończeniu tak zwanego "sprawdzenia gotowości bojowej" jednostek Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Rakieta balistyczna Topol

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj