Wielki Zderzacz Hadronów odkrył dwie nowe cząsteczki

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Największy na świecie akcelerator cząstek, znajdujący się na terenie Francji i Szwajcarii, zidentyfikował kilka dni temu dwie zupełnie nowe cząsteczki. Odkrycie pozwoli naukowcom lepiej zrozumieć interakcje oraz siły występujące między cząsteczkami.

 

Nowe cząsteczki (bariony) otrzymały nazwę Xi_b'- oraz Xi_b* i zostały wcześniej przewidziane teoretycznie przez naukowców, choć nigdy jeszcze nie zostały zaobserwowane. Odkrycie zostało dokonane dzięki akceleratorowi LHC w którym zderzano ze sobą protony z prędkością 99,9999% prędkości światła.

 

Naukowcy w trakcie eksperymentu stworzyli warunki, jakie mogły istnieć w momencie Wielkiego Wybuchu. Specjaliści mają nadzieję, że dzięki temu będą mogli badać w jaki sposób funkcjonuje Wszechświat poza uznawanymi obecnie modelami fizycznymi.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alternatywny

trzeba było zatrudnić

trzeba było zatrudnić inżynierów, a nie "inżynierów" po bliżej nieokreślonych kierunkach i studiach prywatnych placówek... Wszystko w temacie. Znam wiele osób po drugim stopniu zaocznym, którzy biją na głowe tych "stacjonarnych" stażystów bawiących się do 25-roku życia - nie dość że mają wykształcenie to jeszcze doświadczenie zawodowe!
Poza tym nie chcę wnikać w to jaką ofertę zaproponował Pan tym owym "inżynierom" bo wielu pracodawców jest mocno zdziwionych jak inżynier chciałby więcej zarobić niż pracownik kasy w Tesco... No i potem zatrudniają takich "inżynierów", którzy na to się godzą, więc skąd te ogólne zdziwienie? Ja nie wiem.
Polska to kraj absurdów.

Strony

Skomentuj