Wielki wzrost aktywności Perseidów! Było nawet o 300% więcej meteorów niż zwykle

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nieoczekiwanie w 2021 roku zaobserwowano znaczny wzrost ilości meteorów z roju Perseidów. Został wykryty 14 sierpnia 2021 r. kiedy z nieba leciało aż o 300 procent więcej "spadających gwiazd" niż zwykle.

Deszcz meteorów Perseidów wykazał nieoczekiwany wybuch między 06:00 a 9:00 UTC 14 sierpnia 2021 r., Intensywność roju była na poziomie trzykrotności szczytowego poziomu Perseidów. Nagłe wzmożenie zakońćzyło się i ilośc spadających meteorów powrócił do normalnego poziomu o 13:00 UTC. Zdaniem naukowców ta aktywność może być związana z wcześniejszymi mniejszymi wzrostami zaobserwowanymi w latach 2018 i 2019.

Zwykle w czasie szczytu aktywności roju Perseidów można obserwować do 25 do 40 "spadających gwiazd" na godzinę. We wspomnianych latach 2018 i 2019 dochodziło do obserwacji 60 meteorów na godzinę. Tymczasem w 2021 roku obserwowano nawet 130 bolidów w ciągu 60 minut.

Przyczyna tego nagłego wzrostu aktywności jest obecnie nieznana, ale prawdopodobnie jest wynikiem nieznanego włókna szczątków komety 109P/Swift-Tuttle, która kiedyś przemierzała wewnętrzny Układ Słoneczny i po rozpadzie dała początek temu rojowi meteorów występującemu regularnie o tej porze roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ela22

Nic nie wylatuje poza

Nic nie wylatuje poza firmament i nic tu nie wlatuje. Za to Jezus nadchodzi i będzie płacz z zgrzytanie zębów po SĄDZIE. Zobaczymy tych śmiałków, cwaniaków, buntowników i innych co nie wierzą Biblii. Aczkolwiek póki człowiek jeszcze żyje na tej Ziemii, ma jeszcze krótki czas sie odwrócić i przyjść do Słowa Bożego po zbawienie. Kto przyjdzie? 

Portret użytkownika diagnosta samochodowy

W związku ze stałą

W związku ze stałą diagnostyką pana na stacji WSOP potwierdzam diagnozę jak niżej - i dokładam wszelkich starań aby nie zaginęła w natłoku informacji .

Nieoczekiwanie w roku 2021 na

autor: Dzis jestem wypity (anonim) (2021-08-16 21:39)

Nieoczekiwanie w roku 2021 na portalu ZnZ pojawił się Andrzej zwany baca. Kierowca TIRa i anonimowy impotent. W ciagu zaledwie 4 miesięcy jego zajdałość w komentarzach wzrosła o 300%. Astronomowie twierdzą ze jest to spowodowane przez perseidy jednak lekarze uspokajają że to przypadek kliniczny i wskazane jest leczenie psychiatryczne połączone z karami cielesnymi. U Andrzeja podejrzewa się wściekliznę otworu gębowego a także głębokie upośledzenie aspołeczne zwane przez psychiatrów zidioceniem.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zastanowcie sie lepiej

Zastanowcie sie lepiej dlaczego tylu ludzi przyjelo tak latwo zmiane z Ziemi okraglej na plaska?

Annunakich co wydobywali zloto a ludzi zrobili niewolnikow.?

Jak szybko te pokolenia w to uwierzyly ,ze cos jest inne niz bylo kiedys? Kto sie do tego przyczynil ?

Dlaczego tak podoba sie tym pokoleniom wydobywanie zlota przez bogow co jest smieszne bo skoro bogowie to moga sobie zloto zrobic w laboratorium ahahahahh a wiec frajerzy , co nie potrafia zrobic zlota ...

Ktos szybko odkrecil tym pokoleniom , ktore nie maja fundamentow prawde rzeczywista. a poniewaz te pokolenia nie potrafia samodzielnie myslec to wierza tym co im to podsuwaja.

I co najgorsze to pokolenia tych stracencow nie maja honoru ani odwagi przyznac sie ,ze sie mylily i wpadly w pulapke latwowiernosci.

Kazdego plaskoziemca mozna obalic w 5 minut. Oczywiscie bedzie sie bronil ,ze ma racje. i nigdy nie przyzna sie ,ze to takie proste by zmienil zdanie. Bedzie uciekal od epicentrum wybuchu bomby atomowej i mowil ,ze bomby nie bylo....

Problem jest z nimi taki ,ze oni nie dopuszczaja naturalnych rozwiazan opartych o sprawdzona nauke i dlatego rozmowa z nimi jest bezuzyteczna,

Podobnie jest z ateistami np pojeb Carlson bity za dziecka przez ojca wymysla kabaret przeciw przykazaniom , w ktore niby nie wierzy.

Co najbardziej smieszne jest ,ze kazdy ateista przytacza Biblie ktora wg niego nei istnieje a nie mowi o zrodlach swieckich hahaha

 

Portret użytkownika Quark

A co ma ateizm do biblii ? ,

A co ma ateizm do biblii ? , który ateista niby twierdzi , że "ona nie istnieje" ? Biblia to przecież zbiór przeróżnych starożytnych pism zebranych razem , zredagowanych i poskładanych tak by z grubsza do siebie pasowały . I przecież to są źródła świeckie - no bo niby jakie ? Spisywali je "cywilni" ludzie a nie jacyś arcykapłani w śmiesznych czapkach z boskiego polecenia. A przykazania ? -- co w nich niby jest "świętego" oprócz tych bzdur o oddawaniu czci bogu to reszta jest TYLKO prostym prawem etycznego postępowania , do którego stosując się nie ma potrzeby tworzenia innych praw . "Złoto zrobić w laboratorium" - a co jest łatwiej , wykopać je z ziemi w gotowej postaci czy wzbogacać masę atomową jakiegoś zbliżonego pierwiastka akceleratorem - atom po atomie ?? Poczytaj sobie ile to wymaga energii i czasu . 

Dlaczego tak wielu nadal wierzy w "płaskość ziemi" ? - bo rozwój ludzkości NIE nastąpił , osiągnęliśmy tylko postęp technologiczny oraz (jako ludzkość) zdobyliśmy wiedzę ale statystyczny człek wciąż jest tak samo durny jak ten 10.000 lat temu . Żeby zaś jakąś wiedzę przyswoić to wpierw trzeba mieć POTENCJAŁ umysłowy czyli inteligencję i umiejętność logicznego myślenia a nie tylko "dyplom" ukończenia szkoły do której wystarczy uczęszczać i dotrwa się do jej końca . Głupi człowiek tym się różni od mądrego , że nie rozumie na co patrzy a tego co widzi nie potrafi zrozumieć . Poza tym główną tego przyczyną jest źle rozumiana tolerancja i przyzwolenie na to by ciemnota (czyli gorszy genetycznie sort ludzi) rozmnarzała się bez przeszkód podczas gdy ludzie bardziej wartościowi stonią od wielodzietności . 

Portret użytkownika moon fake

Dodaj do tego fakt że o wiele

Dodaj do tego fakt że o wiele łatwiej jest zostać głupim niż mądrym bo w pierwszym wypadku wystarczy nic nie robić a nawet mniej a w drugim ostro do roboty się wziąć a człowieki mają generalnie "strefokomfortowego" notorycznego lenia któremu może co setny się skutecznie przeciwstawi a nawet gdy to zrobi to nie ma kompasu co by tu kreatywnego z pożytkiem dla innych zdziałać. Dorzućmy tu jeszcze sprawę na temat regresu ilorazu inteligencji z powodu szeroko pojętego problemu chemicznych zanieczyszczeń ( ludzie nie mogą zrozumieć że gdyby sztuczna zachwalana chemia była bezpieczna to byłaby już dawno zastosowana przez naturę) które wnikając w żywy organizm dewaluując możliwości intelektualne poprzez pokolenia. Niedługo faktycznie na egzaminach będzie widziane zadanie "Znajdz coś czym zrobisz ślad na kartce..."

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Quark jesli wg ateisty Bog

Quark jesli wg ateisty Bog nie istnieje to logiczne ,ze Biblia zawiera o NIM historie a wiec ta ksiazka dla nich powinna byc nieistniejaca.

a opieraja sie wylacznie na niej i dekalogu Boga ktory dla nich nie istnieje Smile sorry ale mam zawroty glowy od tej dedukcji...

Plaskosc Ziemi pokazuje jak ludzmi mozna manipulowac , glupcy wierza innym bez sprawdzenia osobiscie.

Zatem jak latwo powiedziec komus ,ze cos sie stalo skoro tego i tak nie sprawdzi bo ufa tzw autorytetom , ktorych celem jest wprowadzanie dezinformacji. Co do plaskiej nic sie nie zmienilo od tysiacleci kiedy robiono badania i im bylo trudniej niz teraz to udowodnic.

Celem plaskoziemcow jest zamulanie... nie chca sie okreslic jakie punkty wyznawaja i oprzec sie o wyjasnienia .

Jesli nie wiemy o czym mamy mowic to nie mozemy zastosowac tu antytezy..

Jesli mowi ,ze ziemia jest plaska to jaki ma ksztalt niech ja narysuje bez zolwia:)

i dlaczego tak twierdzi ,ze jest plaska bo ktos mu powiedzial ,czy sam to sprawdzil?

Portret użytkownika Kac nie ma Bacy

"Spisywali je "cywilni"

"Spisywali je "cywilni" ludzie a nie jacyś arcykapłani w śmiesznych czapkach z boskiego polecenia"

Panie Quarku nooooo  tym razem mocno ześ pan się popisał ale nieznajomością tematu. Tych spraw nie można rozpatrywać mając skażony umysł waszymi bajaniami o "nauce" która i tak prowadzi was na manowce prawdziwej wiedzy. Pisma spisywali ludzie staranie wybrani do tego celu przez samego boga(sam przeczytaj) , to nie byli zwykli ludzie, bo odznaczali się szczególnymi cechami o tym nie będe się rozpisywał, aczkolwiek nie byli to tak zwani żydzi. A pajace w czapkach to jedynie przepisywali i przekręcali co mogli, ale nie za dużo bo ktoś mógłby za szybko się zoriętować że paskudzą pisma. Na zlecenie, wiadomo kogo. Na przykład KRK(katole i jezuici) od zarania dziejów cenzuruje i przekręca pewne elementy w pismach tak samo jechowi bo sporo tam im przeszkadza i nie chcą aby ludzie za dużo wiedzieli. 

"Głupi człowiek tym się różni od mądrego , że nie rozumie na co patrzy a tego co widzi nie potrafi zrozumieć" a mundry różni się tym że rozumie na co patrzy bo go nauczyli zgodnie z wytycznymi systemu masowej indktrynacji Smile jeden czort bo ostatecznie obaj oni są głupcami.

"Dlaczego tak wielu nadal wierzy w "płaskość ziemi" ? - bo rozwój ludzkości NIE nastąpił" panie Quark łżesz pan jak pies, ludzie nie wiarzą  ślepo w coś, ale kolego oni to kwestionują tę kulkę, bo to co widzą i odczuwają zmysłami(kręciołek 1666km/h i inne) nie zgadza się z tym co im wmawiają tacy jak ty Quarku. I co,  za to nazywasz ich ciemniakami bo chcą sami pobawić się w research. A niech sobie robią swoje doświadczenia co ciebie to tak boli. Ja wiem że ty umoczony jesteś na całego w naukowe science fiction i nie możesz się wycofać, przecież nie możesz pozwolić aby twój cały światopogląd oparty na teoriach szalonych naukowców prysnoł jak bańka mydlana. Przez tę waszą naukę i technologię to cała ludzkość znalazła się obecnie w czarnej dupie.

 

Portret użytkownika Quark

Co Ty pitolisz ... Zrozum ,

Co Ty pitolisz ... Zrozum , że prędkość obrotowa ziemi wynosi ... uwaga (!) JEDEN OBRÓT NA 24 godziny ! , a te 1666,6 km/h dotyczy tylko naszego względnego układu pomiarowego (bo taką mamy miarkę) . Jesteśmy niezmiernie mali w stosunku do planety ZIEMI (jak bakterie na jabłku) i to co nam się wydaje duże i szybko poruszające się - dla ziemi jest bardzo powolnym ruchem . Obwód ziemi to 40.000 km dzielone przez 24 godziny daje 1666,6 km/h ale my wraz ze wszystkim do okoła mamy tą samą prędkość kątową co ziemia (!) dlatego żadnego ruchu nie widzimy ani nie odczuwamy poza tym , że gwiazdy i słońce "się poruszają" po łuku ! Nie łżę tylko stwierdzam "fakta obiektywistycznego" , gdyby ludzkość się rozwijała to prawdy oczywiste byłyby już zakodowane w DNA i człowiek rodząc się te podstawy by już rozumiał , a nie rozumie i co gorsza negują co poniektórzy to co mądrzejsi przed nami osiągnęli . A z ludźmi w kwestii rozwoju umysłowego jest podobnie jak z małymi  nowonarodzonymi zwierzętami - każde z osobna trzeba oswajać z człowiekiem tak jak dzikie znalezione w dżunglii . Gdyby ludzie się rozwijali to nie byliby wciąż tempymi barbarzyńcami . Owszem gatunek nasz nieco złagodniał poprzez dobór selektywny (łączenie się w pary poprzez uczuciowość a nie za pomocą maczugi) ale daj jednemu z drugim gorzały to zobaczysz ten jego "rozwój" na żywo ! Ty naprawdę wierzysz , że to jest "słowo boże" ??? - a w którym miejscu jest ono zacytowane ? Bo jest tam wszystko tylko nie "słowo boże" . Jedyne za co można pochwalić tamtejszych ludzi to niesamowita (jak dla nas) zdolność bezbłędnego zapamiętywania tekstów przekazu ustnego , gdyż mało kto w tamtych czasach potrafił pisać i czytać - wszystko było zapamiętywane a spisano je dopiero wiele lat później . Mądrej głowie dość po słowie a głupiemu i referatu mało oto między nimi różnica . Mądry widział słońce , gwiazdy , ziemię , księżyc i planety oraz jak się "poruszają" - podumał , pomyślał i zrozumiał jak to wszystko jest urządzone i potrafił jeszcze policzyć odległości i rozmiary . Głupi widzi "płaską" ziemię przed "soboo" i wydaje mu się cały wszechświat kręci się wokół niego . 

Przeczytaj sobie ten krótki tekst : https://pl.wikipedia.org/wiki/Analemma - tym się różni wiara w "płaską ziemię" od wiedzy o jej kulistości , że bada się zachowanie obiektów widzianych z ziemi z pomocą astronomii .

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Dodal bym tylko ,ze to dzieje

Dodal bym tylko ,ze to dzieje sie w calym zyciu ,ze taki madrala o duzym ego zostal porobiony przez nwo bo nie powiedzieli mu jednej waznej rzeczy ,ze jednostka egoistyczna ktora jest moze byc zastapiona inna.

I teraz czujac sie oszukanymi bo wierzyli ,ze sa pewni siebie i moga wszystko okazalo sie , ze ktos czyli NWO chce ich zatrzymac i zrobic z nich niewolnikow.

I z jednej strony zzera ich ciekawosc jak to mozliwe ,ze ktos kreci swiatem przeciez jestem samowystarczalna jednostka a z drugiej nie moga sie pogodzic ,ze nimi kreca jak glupimi i nie wiedza i nie rozumieja tego , bo sie w szkole nie nauczyli a mentorzy im nie powiedza o co w tym chodzi. i nie moga sami dojsc i tuptaja.

Ich pycha natomiast nie pozwala sluchac innych z podworka i kolko sie zamyka. Ktos z podworka nie moze byc madrzejszy ode mnie co myslal ,ze jest madry. haahahha

No i beda sie w tym trzymac , wypierac i niszczyc kazdego ktorego uznaja za zagrozenie dla swojej wiedzy hahahah

Normalnie DZIEL I RZADZ mimo ,ze niby sa madrzy a nie dopuszcza do masonskiej zasady LACZ I RZADZ... Smile dlatego masoni sie trzymaja a madrale dziela i rozbijaja kazdy ruch oddolny . bo nie moga sie pogodzic ,ze ktos z dolu jest lepszy od nich.

Dlatego NWO im pasuje bo wiedza ,ze jest silne i nimi kreci i czekaja nic nie robiac NATO co zrobi NWO.

I czekac beda az sie d owiedza ,ze ida do pieca lub na wojne Smile

 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Nieoczekiwanie w roku 2021 na

Nieoczekiwanie w roku 2021 na portalu ZnZ pojawił się Andrzej zwany baca. Kierowca TIRa i anonimowy impotent. W ciagu zaledwie 4 miesięcy jego zajdałość w komentarzach wzrosła o 300%. Astronomowie twierdzą ze jest to spowodowane przez perseidy jednak lekarze uspokajają że to przypadek kliniczny i wskazane jest leczenie psychiatryczne połączone z karami cielesnymi. U Andrzeja podejrzewa się wściekliznę otworu gębowego a także głębokie upośledzenie aspołeczne zwane przez psychiatrów zidioceniem.

Skomentuj