Wielki wzrost aktywności Perseidów! Było nawet o 300% więcej meteorów niż zwykle

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nieoczekiwanie w 2021 roku zaobserwowano znaczny wzrost ilości meteorów z roju Perseidów. Został wykryty 14 sierpnia 2021 r. kiedy z nieba leciało aż o 300 procent więcej "spadających gwiazd" niż zwykle.

Deszcz meteorów Perseidów wykazał nieoczekiwany wybuch między 06:00 a 9:00 UTC 14 sierpnia 2021 r., Intensywność roju była na poziomie trzykrotności szczytowego poziomu Perseidów. Nagłe wzmożenie zakońćzyło się i ilośc spadających meteorów powrócił do normalnego poziomu o 13:00 UTC. Zdaniem naukowców ta aktywność może być związana z wcześniejszymi mniejszymi wzrostami zaobserwowanymi w latach 2018 i 2019.

Zwykle w czasie szczytu aktywności roju Perseidów można obserwować do 25 do 40 "spadających gwiazd" na godzinę. We wspomnianych latach 2018 i 2019 dochodziło do obserwacji 60 meteorów na godzinę. Tymczasem w 2021 roku obserwowano nawet 130 bolidów w ciągu 60 minut.

Przyczyna tego nagłego wzrostu aktywności jest obecnie nieznana, ale prawdopodobnie jest wynikiem nieznanego włókna szczątków komety 109P/Swift-Tuttle, która kiedyś przemierzała wewnętrzny Układ Słoneczny i po rozpadzie dała początek temu rojowi meteorów występującemu regularnie o tej porze roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ela22

Nic nie wylatuje poza

Nic nie wylatuje poza firmament i nic tu nie wlatuje. Za to Jezus nadchodzi i będzie płacz z zgrzytanie zębów po SĄDZIE. Zobaczymy tych śmiałków, cwaniaków, buntowników i innych co nie wierzą Biblii. Aczkolwiek póki człowiek jeszcze żyje na tej Ziemii, ma jeszcze krótki czas sie odwrócić i przyjść do Słowa Bożego po zbawienie. Kto przyjdzie? 

Portret użytkownika diagnosta samochodowy

W związku ze stałą

W związku ze stałą diagnostyką pana na stacji WSOP potwierdzam diagnozę jak niżej - i dokładam wszelkich starań aby nie zaginęła w natłoku informacji .

Nieoczekiwanie w roku 2021 na

autor: Dzis jestem wypity (anonim) (2021-08-16 21:39)

Nieoczekiwanie w roku 2021 na portalu ZnZ pojawił się Andrzej zwany baca. Kierowca TIRa i anonimowy impotent. W ciagu zaledwie 4 miesięcy jego zajdałość w komentarzach wzrosła o 300%. Astronomowie twierdzą ze jest to spowodowane przez perseidy jednak lekarze uspokajają że to przypadek kliniczny i wskazane jest leczenie psychiatryczne połączone z karami cielesnymi. U Andrzeja podejrzewa się wściekliznę otworu gębowego a także głębokie upośledzenie aspołeczne zwane przez psychiatrów zidioceniem.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Zastanowcie sie lepiej

Zastanowcie sie lepiej dlaczego tylu ludzi przyjelo tak latwo zmiane z Ziemi okraglej na plaska?

Annunakich co wydobywali zloto a ludzi zrobili niewolnikow.?

Jak szybko te pokolenia w to uwierzyly ,ze cos jest inne niz bylo kiedys? Kto sie do tego przyczynil ?

Dlaczego tak podoba sie tym pokoleniom wydobywanie zlota przez bogow co jest smieszne bo skoro bogowie to moga sobie zloto zrobic w laboratorium ahahahahh a wiec frajerzy , co nie potrafia zrobic zlota ...

Ktos szybko odkrecil tym pokoleniom , ktore nie maja fundamentow prawde rzeczywista. a poniewaz te pokolenia nie potrafia samodzielnie myslec to wierza tym co im to podsuwaja.

I co najgorsze to pokolenia tych stracencow nie maja honoru ani odwagi przyznac sie ,ze sie mylily i wpadly w pulapke latwowiernosci.

Kazdego plaskoziemca mozna obalic w 5 minut. Oczywiscie bedzie sie bronil ,ze ma racje. i nigdy nie przyzna sie ,ze to takie proste by zmienil zdanie. Bedzie uciekal od epicentrum wybuchu bomby atomowej i mowil ,ze bomby nie bylo....

Problem jest z nimi taki ,ze oni nie dopuszczaja naturalnych rozwiazan opartych o sprawdzona nauke i dlatego rozmowa z nimi jest bezuzyteczna,

Podobnie jest z ateistami np pojeb Carlson bity za dziecka przez ojca wymysla kabaret przeciw przykazaniom , w ktore niby nie wierzy.

Co najbardziej smieszne jest ,ze kazdy ateista przytacza Biblie ktora wg niego nei istnieje a nie mowi o zrodlach swieckich hahaha

 

Portret użytkownika Quark

A co ma ateizm do biblii ? ,

A co ma ateizm do biblii ? , który ateista niby twierdzi , że "ona nie istnieje" ? Biblia to przecież zbiór przeróżnych starożytnych pism zebranych razem , zredagowanych i poskładanych tak by z grubsza do siebie pasowały . I przecież to są źródła świeckie - no bo niby jakie ? Spisywali je "cywilni" ludzie a nie jacyś arcykapłani w śmiesznych czapkach z boskiego polecenia. A przykazania ? -- co w nich niby jest "świętego" oprócz tych bzdur o oddawaniu czci bogu to reszta jest TYLKO prostym prawem etycznego postępowania , do którego stosując się nie ma potrzeby tworzenia innych praw . "Złoto zrobić w laboratorium" - a co jest łatwiej , wykopać je z ziemi w gotowej postaci czy wzbogacać masę atomową jakiegoś zbliżonego pierwiastka akceleratorem - atom po atomie ?? Poczytaj sobie ile to wymaga energii i czasu . 

Dlaczego tak wielu nadal wierzy w "płaskość ziemi" ? - bo rozwój ludzkości NIE nastąpił , osiągnęliśmy tylko postęp technologiczny oraz (jako ludzkość) zdobyliśmy wiedzę ale statystyczny człek wciąż jest tak samo durny jak ten 10.000 lat temu . Żeby zaś jakąś wiedzę przyswoić to wpierw trzeba mieć POTENCJAŁ umysłowy czyli inteligencję i umiejętność logicznego myślenia a nie tylko "dyplom" ukończenia szkoły do której wystarczy uczęszczać i dotrwa się do jej końca . Głupi człowiek tym się różni od mądrego , że nie rozumie na co patrzy a tego co widzi nie potrafi zrozumieć . Poza tym główną tego przyczyną jest źle rozumiana tolerancja i przyzwolenie na to by ciemnota (czyli gorszy genetycznie sort ludzi) rozmnarzała się bez przeszkód podczas gdy ludzie bardziej wartościowi stonią od wielodzietności . 

Portret użytkownika moon fake

Dodaj do tego fakt że o wiele

Dodaj do tego fakt że o wiele łatwiej jest zostać głupim niż mądrym bo w pierwszym wypadku wystarczy nic nie robić a nawet mniej a w drugim ostro do roboty się wziąć a człowieki mają generalnie "strefokomfortowego" notorycznego lenia któremu może co setny się skutecznie przeciwstawi a nawet gdy to zrobi to nie ma kompasu co by tu kreatywnego z pożytkiem dla innych zdziałać. Dorzućmy tu jeszcze sprawę na temat regresu ilorazu inteligencji z powodu szeroko pojętego problemu chemicznych zanieczyszczeń ( ludzie nie mogą zrozumieć że gdyby sztuczna zachwalana chemia była bezpieczna to byłaby już dawno zastosowana przez naturę) które wnikając w żywy organizm dewaluując możliwości intelektualne poprzez pokolenia. Niedługo faktycznie na egzaminach będzie widziane zadanie "Znajdz coś czym zrobisz ślad na kartce..."

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych , ten przez dobę uchodzi za idiotę"

https://magnetartechproject.blogspot.com/

          https://youtu.be/HkzdoMGq0rY

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Quark jesli wg ateisty Bog

Quark jesli wg ateisty Bog nie istnieje to logiczne ,ze Biblia zawiera o NIM historie a wiec ta ksiazka dla nich powinna byc nieistniejaca.

a opieraja sie wylacznie na niej i dekalogu Boga ktory dla nich nie istnieje Smile sorry ale mam zawroty glowy od tej dedukcji...

Plaskosc Ziemi pokazuje jak ludzmi mozna manipulowac , glupcy wierza innym bez sprawdzenia osobiscie.

Zatem jak latwo powiedziec komus ,ze cos sie stalo skoro tego i tak nie sprawdzi bo ufa tzw autorytetom , ktorych celem jest wprowadzanie dezinformacji. Co do plaskiej nic sie nie zmienilo od tysiacleci kiedy robiono badania i im bylo trudniej niz teraz to udowodnic.

Celem plaskoziemcow jest zamulanie... nie chca sie okreslic jakie punkty wyznawaja i oprzec sie o wyjasnienia .

Jesli nie wiemy o czym mamy mowic to nie mozemy zastosowac tu antytezy..

Jesli mowi ,ze ziemia jest plaska to jaki ma ksztalt niech ja narysuje bez zolwia:)

i dlaczego tak twierdzi ,ze jest plaska bo ktos mu powiedzial ,czy sam to sprawdzil?

Portret użytkownika Kac nie ma Bacy

"Spisywali je "cywilni"

"Spisywali je "cywilni" ludzie a nie jacyś arcykapłani w śmiesznych czapkach z boskiego polecenia"

Panie Quarku nooooo  tym razem mocno ześ pan się popisał ale nieznajomością tematu. Tych spraw nie można rozpatrywać mając skażony umysł waszymi bajaniami o "nauce" która i tak prowadzi was na manowce prawdziwej wiedzy. Pisma spisywali ludzie staranie wybrani do tego celu przez samego boga(sam przeczytaj) , to nie byli zwykli ludzie, bo odznaczali się szczególnymi cechami o tym nie będe się rozpisywał, aczkolwiek nie byli to tak zwani żydzi. A pajace w czapkach to jedynie przepisywali i przekręcali co mogli, ale nie za dużo bo ktoś mógłby za szybko się zoriętować że paskudzą pisma. Na zlecenie, wiadomo kogo. Na przykład KRK(katole i jezuici) od zarania dziejów cenzuruje i przekręca pewne elementy w pismach tak samo jechowi bo sporo tam im przeszkadza i nie chcą aby ludzie za dużo wiedzieli. 

"Głupi człowiek tym się różni od mądrego , że nie rozumie na co patrzy a tego co widzi nie potrafi zrozumieć" a mundry różni się tym że rozumie na co patrzy bo go nauczyli zgodnie z wytycznymi systemu masowej indktrynacji Smile jeden czort bo ostatecznie obaj oni są głupcami.

"Dlaczego tak wielu nadal wierzy w "płaskość ziemi" ? - bo rozwój ludzkości NIE nastąpił" panie Quark łżesz pan jak pies, ludzie nie wiarzą  ślepo w coś, ale kolego oni to kwestionują tę kulkę, bo to co widzą i odczuwają zmysłami(kręciołek 1666km/h i inne) nie zgadza się z tym co im wmawiają tacy jak ty Quarku. I co,  za to nazywasz ich ciemniakami bo chcą sami pobawić się w research. A niech sobie robią swoje doświadczenia co ciebie to tak boli. Ja wiem że ty umoczony jesteś na całego w naukowe science fiction i nie możesz się wycofać, przecież nie możesz pozwolić aby twój cały światopogląd oparty na teoriach szalonych naukowców prysnoł jak bańka mydlana. Przez tę waszą naukę i technologię to cała ludzkość znalazła się obecnie w czarnej dupie.

 

Strony

Skomentuj