Wielki wybuch w fabryce fajerwerków w Indonezji! Nie żyje 47 osób

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W mieście Tangerang, w pobliżu indonezyjskiej stolicy Dżakarty, wydarzyła się straszna tragedia. Doszło do eksplozji lokalnej fabryka fajerwerków. Zginęło przynajmniej 47 osób, w większości zatrudnionych tam kobiet, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wiele osób, które przeżyły wybuch jest strasznie poparzonych.

 

Świadkowie twierdzą, że widziano i słyszano dużą eksplozje, która zapoczątkowała całą tragedię. Po niej zakład zaczął płonąć i etapami dochodziło do wielu mniejszych eksplozji w kolejnych budynkach fabryki.Ofiary są podobno nie do rozpoznania i konieczne będą badania genetyczne szczątków.

 

Kobiety pracujące na produkcji, które przeżyły eksplozję próbowały uciekać ale ogień odciął im drogi ucieczki. Skończyło się na tym, że policja i straż pożarna musiała wybijać dziurę w ścianie, aby zapewnić im możliwość ucieczki.

 

Według świadków poszkodowane pracownice wybiegały przez nią płonąc. Władze twierdzą, że bilans ofiar tej tragedii nie jest jeszcze ustalony do końca, ponieważ w szpitalu przebywa bardzo wiele poparzonych kobiet, które walczą o życie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj