Wielki skandal wyborczy w Polsce - nie wiadomo kto wygrał wybory samorządowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Państwowa Komisja Wyborcza skompromitowała się ostatecznie nie mogąc sobie poradzić z policzeniem głosów w wyborach samorządowych, które miały miejsce w minioną niedzielę. Komentatorzy życia politycznego w Polsce przecierają oczy ze zdumienia widząc gigantyczny bałagan, jaki powstał na skutek awarii systemu informatycznego, który miał wspomagać liczenie głosów.

 

Problemem okazał się być jednoczesny dostęp do bazy danych 3000 użytkowników. Dla porównania portal zmianynaziemi.pl momentami obsługuje do 1000 jednoczesnych sesji, a przy zastosowaniu bardziej rozbudowanej infrastruktury z tak zwanym "load balancing" można z łatwością zwielokrotnić tą ilość. Wygląda na to, że informatycy z PKW nie znają takich technologii rozkładania nagle rosnącego ruchu. Trudno nazwać to inaczej niż skandalem.

 

Demokracja sama w sobie jest absurdalnym konceptem. Pomysł, aby w większości niezbyt rozgarnięci ludzie, swą masą decydowali w wyborach, kogo wybrać lub co zdecydować jest po prostu głupi. Nie ma chyba żadnej na świecie firmy, w której to nie prezes a załoga, decyduje w głosowaniu, co zrobić z przedsiębiorstwem, jakie kontrakty zawrzeć etc. Jednak jesteśmy ogłupiani od najmłodszych lat i przymiotnik "demokratyczny' uważamy domyślnie się za coś pozytywnego.

 

Prawda jest jednak taka, że rządząca nami klika pozwala na wybory, po to, aby stworzyć złudzenie, że mamy na cokolwiek wpływ. To co mają myśleć ludzie jest programowane za pomocą propagandy sączonej z wszystkich możliwych mediów. Gdyby jednak okazało się, że ludzie i tak się pomylą wybierając nie tych co trzeba, na straży stoją różne instytucje, które działają w myśl sformułowanej przez Józefa Stalina tezy - nie ważne kto głosuje, tylko kto liczy głosy.

 

Trudno o lepszy przykład bezsensowności demokracji niż ten żenujący spektakl, który obecnie obserwujemy. Jaki sens ma głosowanie, skoro jakieś "leśne dziadki" z PKW, ludzie, którzy nie zostali zweryfikowani od czasów komunizmu, pilnują obecnie poprawności procesów demokratycznych? To już kolejne wybory, w których okazało się, że ludzie ci robią to przerażająco nieskutecznie i w tak mętnej atmosferze, że zasadne jest zadawanie pytania, o co w tym wszystkim chodzi i czy jest to tylko indolencja niekompetentnych urzędników, czy też coś znacznie poważniejszego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Demokracja sama w sobie jest

Demokracja sama w sobie jest absurdalnym konceptem. Pomysł, aby w większości niezbyt rozgarnięci ludzie, swą masą decydowali w wyborach, kogo wybrać lub co zdecydować jest po prostu głupi.

To nieprawda.
W starożytnej Grecji demokracją nazywano formę ustroju, w której obywatele mieli wpływ na władzę. Opierając się na dwóch znaczeniach słowa „demos” (lud), Arystoteles wyróżnił dwie formy ustroju oparte na jego rządach:
- politeię (rządy sprawowane poprzez oligarchię) oraz
- demokrację (rządy pospólstwa, w tym także bezpośrednie rządy tłumu, czyli ochlokrację).
Podobna dwuznaczność występuje w łacińskim pojęciu „populus” (za Wikipedią).
 
Sądząc po wynikach (po świecie), to dzisiejsza politeja jest do d...
 
Trzeba też pamiętać, że masońska demokracja postoświeceniowa wyrosła (jako sprzeciw) właśnie na gruzach monarchii, czyli oligarchicznej politei właśnie, bo żaden monarcha, nawet "absolutny", nie rządził sam, a monarchowie zaczęli już zupełnie głupieć i działać na szkodę ludu (v. absolutyzmy oświeceniowe i rewolucyjne).
 
Powróćmy lepiej do systemu "mieszanego", znanego w I RP: monarchia (dożywotnia prezydentura) + politeja + demokracja = demokracja polska.
 
Odrzućmy "ustrój JOW", który jest mixem ochlokracji i plutokratycznej konspiracji.
 
Zob.: JOW - pułapka dla prostaków http://polski.blog.ru/218367459.html

Portret użytkownika heniek

Co za matoł, buc i pajac

Co za matoł, buc i pajac pisał ten komentarz. Gdyby rzeczywiście zlikwidowac te głupia demokracje to takie głupki wypisujace swoje głupie przemyslenia na portalach dla debili mogli by najwyżej zawartosc szamba durszlakiem wyjmować.

Portret użytkownika Zenek :)

O take polin NAZI walczy z

O take polin NAZI walczy z Polakami.
 
"Aj Waj Buahahaaa!!! ruskie nie pożyczyli okupantom Polski swoich serwerów i okupanci się zesrali w drogie gacie od Armaniego. Buahahahaha!!!! Powinni poprosić o pomoc szefów z Telawiwu i Waszyngtonu. A może by tak zwołać ogólnopolski „majdan” w kwestii wyborów? Gdzie są przegrani? To im w pierwszej kolejności powinno zależeć na ponownym zliczeniu głosów, albo żądania unieważnienia wyborów. Dopóki wiszą jeszcze protokoły na lokalach w których działały komisje należy sprawdzać i spisywać wyniki z tych komisji. Mamy do czynienia z niezwykle bezczelnym fałszowaniem wyników wyborów. Ponieważ te „oficjalne” wyniki znacznie odbiegają od tego co wywiesiły komisje.
 
Z sieci: „„Każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony” – tak działanie systemu informatycznego PKW służącego do zliczania głosów w wyborach ocenia informatyk, który przeanalizował działanie programu. System był dziurawy jak sito. Okazuje się, że na dzień przed wyborami kod źródłowy programu został upubliczniony w internecie”(SIC!!!!).
 
Największe zdumienie może budzić fakt, że do systemu zalogować mógł się praktycznie każdy.
Poświęciłem dwie godziny na analizę kodu programu do obsługi komisji wyborczych i kilka testów. Program do logowania wymaga klucza cyfrowego (pliku PEM) o odpowiednio przygotowanych parametrach. Programu nie interesuje przez kogo jest ten klucz podpisany. Więc używając Open SSL można klucz taki samodzielnie wygenerować.
 
Przejrzałem instrukcję obsługi programu, gdzie podano przykład logowania. Używając danych pokazanych na obrazkach w instrukcji, można wygenerować sobie klucz logowania do programu jako członek komisji w Bałtowie (gdziekolwiek to jest). Zalogowanie się jako dowolny członek dowolnej innej komisji nie wymaga wyjątkowej wiedzy.
 
Czyli dowolna osoba, która miała dostęp do komputera z programem „Kalkulator 1″, mogła się do niego zalogować jako dowolny członek komisji i dokonać w niezauważony sposób zmian w protokołach zapisanych na tym komputerze. Członkowie komisji mogli logować się jako ktoś inny, ale mogła to też zrobić osoba zupełnie z zewnątrz, nie znająca żadnego hasła, bez jakiejkolwiek autoryzacji. Wystarczy, że sama sobie prędzej swój własny klucz cyfrowy zrobiła.
 
Według instrukcji, jeśli w protokole występują „ostrzeżenia twarde”, to należy uzyskać kod, który umożliwia zaakceptowanie protokołu. Zdobywa się go telefonicznie od użytkownika na poziomie delegatury. Jak program sprawdza czy kod jest poprawny? Kod to nic innego jak MD5 z (nr-obwodu+rok+miesiąc+dzień).
 
Co to wszystko oznacza?
1. Dobrze, że ten system nie zadziałał.
 
2. Jakiekolwiek bezpieczeństwo było gwarantowane tylko poprzez fizyczną kontrolę dostępu do komputera prowadzoną przez przewodniczącego komisji i sprawdzenie przez niego danych zarówno wysyłanych jak i drukowanych. Wszelkie klucze i hasła są w tym systemie zupełnie zbędne.
 
3. Jeśli w protokole były błędy, wymagające kontaktu z „użytkownikiem na poziomie delegatury”, to osoba znająca kod źródłowy programu znała kod autoryzujący te błędy. A jak widać na githubie, kod źródłowy został upubliczniony dzień przed wyborami.
 
4. Twórca tego programu to początkujący programista. W zasadzie każdy błąd jaki można popełnić w kodzie, został popełniony i mógłbym jeszcze długo pisać. Na przykład o tym, że eksport/import protokołów na serwer nie wymaga żadnej autoryzacji po stronie serwera i co to oznacza.
 
Myślę, że NIK będzie miał dużo pisania podczas kontroli i mam nadzieję, że za taki bubel Państwo nie zapłaci.
 
http://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2014/11/2__Po%C5%9Bwi%C4%99ci%C5%82em_dwie_godziny_na_analiz%C4%99_kodu____-_Marek_Ma%C5%82achowski.png"
 
http://adnovumteam.wordpress.com/2014/11/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-11-2014r-73-dzien-rozejmu/comment-page-2/#comment-6876
 

Portret użytkownika klrmf

Przecież w ostatnich

Przecież w ostatnich parlamentarnych były przekrety polegajace na dopisywaniu krzyzyków na kartach co uniewazniało głos oddany, takich niewaznych głosów było tysiące!!!!W mediach o tym nie było ani słowa, PKW widac uznał POlaków za debili skoro nie zrobiło to na nich wrażenia, a Tusk zacierał ręce jak to sprytnie znowu ujajił Polaków....Gdyby stworzyli internetowy system do głosowania absolutnie uczciwy wynik wyborów zaskoczyłby wszystkich.

Portret użytkownika Grzegorz

Może ciężko było ustawić te

Może ciężko było ustawić te wybory przy systemie elektronicznym ? Jak mówi stare polskie przysłowie. Nie ważne kto i jak głosuje, ważne kto liczy te głosy ROFL Ja tam nie wierzę w złą passę i różne dziwne przypadki w Polsce, których obserwujemy całą masę.
Do mediów głównego nurtu takie informacje się nie przedrą, bo one są pod kontrolą władzy, tak samo jak za PRL ale przy ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego była masa choiciażby takich przypadków, że cała rodzina głosowała na KNP (Kongres Nowej Prawicy), a liczba głosów po ogłoszeniu wyników w danym obwodzie na ta partię wynosiła 0. To oczymś świadczy prawda? Przypadek? Nie sądzę.
Obudźcie się wreszcie i przyjmijcie do wiadomoiści, że żyjemy w matriksie. Cała ta demokracja, wolność i głos ludu to zwykły miraż serwowany masom, aby łatwiej było nimi rządzić.
Pisałem oi tym już pięć lat temu, za co byłem zmieszany z błotem przez ludzi naiwnie myśłących, że w w Polsce pokojowo można rozwiązać problem korupcji, złodziejstwa i wszechobecnej zdrady narodu polskiego. Pisałem wtedy, że jedyni ewojna domowa i wyrżnięcie tej całej lewackiej chołoty ma szanse przywrócić Polakom normalność, o ile oczywiście takiego przewrotu nie dokona jakiś nacjonalista wprowadzając kolejne rządy według tym razem własnych utopijnych ideii. Wielu ludzi nie umie dostrzec różnicy pomiędzy nacjonalizmem (będącym często domeną socjalistów jak Adolf Hitler na prykład), a patriotyzmem (będącym domeną tej prawdziwej prawicy). Stąd też wielu ludzi na ten chaczyk może dać się złapać.

Portret użytkownika Ja

A co to za różnica komu

A co to za różnica komu płacimy haracze, podatki od nieruchomości, gruntowe, śmieciowe, itp.... ????
W tym kraju ciągle jest KOMUNA, nic do nikogo nie należy i trzeba dzielic się zyskami z mafią ;]. Jak przestaniesz płacić haracze przyjdą bandyci i ci odbiorą to co i tak nie należy do Ciebie "no może tylko na papierze ale do czasu ;]", ale wielu taki stan rzeczy odpowiada bo sami mają wszystko gdzieś a chcą tylko świętego spokoju, napchać się, wyspać się i zaliczyć jak się ma co i za co ;] no i  są w stanie ponieść pewne niedogodności egzystencjonalne i psychiczne ;]
 
P.S. Wystarczyłoby pozbyć się obywatelstwa i mieć z głowy daniny/haracze pozostając przy własności ale niestety KRÓL tego pięknego kraju może nie wyrażić zgody na to ;]
 
NIECH DALEJ LUDZIE SOBIE WYBIERAJĄ SWOICH KAPO ;] Co by ich pilnowali ;] Bo są za głupi żeby sami sobą (samo)rządzili ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Natenczas Wojski

System jest dobry, ale

System jest dobry, ale program liczący głosy został napisany z uwzględnieniem tylko jednej opcji: Zwycięstwa PO. Wtedy poszłoby wszystko gładko. W momencie, kiedy okazało się, ze wygrywa PiS - system padł i już do końca się nie podniesie.

Portret użytkownika papudupa

Nie pitolcie tu o skandalach,

Nie pitolcie tu o skandalach, bo tam wataha cieżko walczy o wladze. Lepiej sie bierzcie do roboty bo za pare dni musicie w zębach kase do skarbówki odstawić, zeby wataha miała za co Wami pomiatać.
Zasada jest prosta, jak trafia sie baran to trzeba go strzyc!
A w tej Pięknej Krainie zalęgło sie państwo i tak was wytresowało ze juz strzyżecie sie SAMI i odstawiacie wełenke na czas.
Puki bedzie z Was wełna, wataha nie odstąpi was na krok.
Buziaki słodkie
-Kotek

Strony

Skomentuj