Wielki powrót do polityki Nicolasa Sarkozy'ego

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Nicolas Sarkozy, prezydent Francji w latach 2007-2012 oskarżany o branie nielegalnych pieniędzy na kampanię wyborczą od Muammara Kadafiego, znów wraca do polityki. Polityk ma spore poparcie i wygląda na to, że w przyszłości podejmie się kolejnej walki o fotel prezydencki.

 

Były prezydent ogłosił jakiś czas temu swój powrót do polityki a w wyniku niedawnego głosowania, został nowym szefem centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), uzyskując 64,5 procent poparcia wśród członków tej partii. Okazuje się, że Sarkozy, mimo skandalu z nielegalnym finansowaniem jego kampanii wyborczej, ma szansę zostać nowym prezydentem Francji.

 

W trakcie wyborów prezydenckich w 2012 roku, polityk przegrał z Francois Hollande'em ale jak niejednokrotnie wskazywały sondaże, obecna głowa państwa jest określana jako najgorszy prezydent Francji od ostatnich kilkudziesięciu lat. Kolejne wybory prezydenckie odbędą się w 2017 roku a największym rywalem Nicolasa Sarkozy'ego może być Marie Le Pen z Frontu Narodowego.

 

 

Źródło: BBC.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sieczka

Jak Francuzi się obudzą, to

Jak Francuzi się obudzą, to jeśli zdążą, zabiją go. (Ciekawe czy społeczeństwo ma tam taką świadomość jak u nas o T(eraz)U(słyszycie)S(ame)K(łamstwa)u? Zostaliśmy tak wydymani, że nawet o sprawiedliwość już nikt nie woła, bo nie ma nadzieii.

Skomentuj