Wielki mufti Arabii Saudyjskiej nawołuje do burzenia kościołów na Półwyspie Arabskim

Kategorie: 

Szejk Abdul Aziz Bin Abdullah - źródło: Kadr z Youtube/Islamic University of Madinah
Życie Chrześcijan na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej niebezpieczne i wcale nie chodzi tu o bojowników samozwańczego Państwa Islamskiego. W Arabii Saudyjskiej wzywa się do burzenia wszystkich kościołów chrześcijańskich na całym Półwyspie Arabskim.

 

Arabia Saudyjska i organizacja ISIL mają pewne cechy wspólne - rządzą tam sunnici i wspólnie atakują Chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Państwo Islamskie morduje Chrześcijan z zimną krwią, natomiast Arabia Saudyjska "tylko" nawołuje do niszczenia kościołów chrześcijańskich. Czy nie jest to przypadkiem tak, że Saudyjczycy wydają rozkazy, a radykalni islamiści je wypełniają?

 

Najnowsze oświadczenie, dotyczące burzenia kościołów na całym Półwyspie Arabskim pojawiło się ze strony wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej i najwyższego autorytetu religijnego w tym kraju, szejka Abdula Aziz bin Abdullaha. Jego zdaniem, jest to konieczne, ponieważ tak nakazuje islamskie prawo.

 

W podobnym tonie wypowiedział się również w 2012 roku, jednak tym razem miało to miejsce w Kuwejcie, gdzie przedstawiony został niedawno projekt burzenia chrześcijańskich świątyń. Mahomet miał powiedzieć przed swoją śmiercią, że "Na Półwyspie Arabskim nie mogą istnieć dwie religie". Ciekawe jak zareagowałaby Arabia Saudyjska, gdyby cała Europa zaczęła burzyć wszystkie meczety?

 

 

Źródło: http://beginningandend.com/saudi-arabia-grand-mufti-destroy-churches-region/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U O Y

Wspaniały pomysł!! Choć nie

Wspaniały pomysł!! Choć nie najlepszy. Sugeruje aby w pokojowy sposób przerobić każdą świątynie, gdzie ludzie wierzą w jedną bozie w spichleże, albo zdemontować/zrównać z ziemią. Możemy zacząć od Watykanu, albo od lokalnego kościółka, sunagogii, meczetu. A po posprzątaniu, Jerozolima niech będzie, światowym centrum nauki.

Portret użytkownika DJ Bestsior

A moja taka skroma

A moja taka skroma intelektualność:
Bóg nie podawał imienia człowieczkowi, gdyż powiadał wam: "Jestem, kim jestem" (wołalibyście jego imieniem jak Pana Jezusa bez powodu) Bóg nie potrzebuje żadnych chorych szatańskich wymysłów jak religia czy modlitwa. Bóg jako jak nasz rodzić oczekuje tego samego od nas, czyli Miłości, Szacunku, Wsparcia itd itp "Nie każdy kto mi mówi panie panie, wejdzie do mojego królestwa niebiańskiego"   Przykro mi ale musze was rozczarować, Jezus Chrystus nie był od naszego Białego, Prawego Boga, a od Czarnego Lewego Boga. Stworzyciel nie karmi się cierpieniem, ani modłami, nie potrzebuje czegoś takiego z motywu(napełnianie siły, źródła czegokolwiek jakiejś tam mocy, on sam nim jest), a tego drugiego w/w(wyżej wymieniłem) Bóg nie wszczyna wojny, zła lecz to drugie, nie oczekuje niczego od nas ot tak, samo to przyjdzie od Ciebie, ode mnie, od nas(w zależności, którą droge wybierzesz/cie) . "Jak było za dni Noego, tak będzie za Syna człowieczego" Czytacie coś czego nie rozumiecie, ale to nie wasza wina, gdyż pismo zostało po części, w takiej dużej sfałszowane:) Ważne co czynicie drugiemu człowiekowi. "Królestwo Boże jest w Tobie i wokół Ciebie, nie w budowlach drewna czy kamienia. Rozłup belke będe w niej, unieś głaz, a znajdziesz mnie" Tego nie rozszerze wam musicie już sami. Dziękuje za uwage:)

Portret użytkownika DJ Bestsior

To mnie jest bardzo przykro

To mnie jest bardzo przykro iż ludzkości brak jest intelektualności ze stron książek, nauki i innych dziedzin absolutnych, choć po części absurdalnych wymysłów przez człowieka. Nie po to palono, mordowano ludzi za czytanie Bibli. Fakt jest taki iż masz racje, ale Twoja biblia jest sfałszowana kiedy to miałbym czytać autentycznej zgadzam się, ale ono jest pilne strzeżona, być może w samym sercu głowy krk:) Również pozdrawiam:)

Portret użytkownika Kazek12

To jest walka religii i ktos

To jest walka religii i ktos tofinmansuje, aby ta walka trwała nieustannie, bo to tworzy napięcie , a nie tworzy  jedności wśród narodów świata, gdyż ta jednośc byłaby bardzo groźna dla elit finansowych.

Portret użytkownika charis

http://mieczducha888.blogspot

http://mieczducha888.blogspot.com/2015/02/kenoza-ojciec-nie-jest-wiekszy-niz-syn.html
prawda nie jest w religii ale w osobie - żywej osobie jaką jest ZBAWICIEL JEZUS CHRYSTUS. KTO ZNA CHRYSTUSA TEN ZNA BOGA.
"Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.
7 Gdybyście mnie znali, znalibyście też mego Ojca. I już teraz go znacie, i widzieliście go.
8 Powiedział do niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
9 Jezus mu odpowiedział: Tak długo jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widzi, widzi i mego Ojca. Jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? " - Ewangelia Jana 14:6-9 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
 
 
"Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości" - list apostoła Pawła do Kolosan 2:8-9 Biblia Warszawska
 
,

Strony

Skomentuj