Wielkanocna masakra chrześcijan w Kenii - Islamiści zamordowali 148 studentów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W zamachu na kampus uniwersytetu w Garissie w Kenii rozstrzelano 148 chrześcijańskich studentów. Ludzie ci zginęli właśnie ze względu na swoją wiarę. Była to jedna z największych strzelanin w historii ataków na szkoły.

 

Większość osób zabito po tym gdy odmówili recytowania islamskiego wyznania wiary.  Za bestialskie morderstwo odpowiada ugrupowanie islamistów zwane al-Shabab. Organizacja ta ma swoje bazy na terenie sąsiedniej Somalii, upadłego kraju, który istnieje tylko teoretycznie. Eksportowany z tamtego miejsca Afryki terroryzm zagraża wszystkim okolicznym państwom.

 

Odpowiedzią Kenii na bestialskie morderstwo chrześcijan w Garissie były naloty na pozycje, w których rzekomo znajdują się obozy al-Shabab. Jest to jednak walka z wiatrakami bo na miejsce zniszczonej bazy wyrastają w krótkim czasie kolejne.

 

Przedstawiciele al-Shabab nie pozostawiają złudzeń. To dopiero pierwszy akt wojny jaką islamiści wypowiedzieli Kenii. Oznacza to, że niestety bardzo prawdopodobne jest to, że islamscy terroryści przeprowadzą na terenie Kenii kolejne krwawe zamachy terrorystyczne.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Na zlecenie , której słuzby

Na zlecenie , której słuzby wywiadowczej działaja oraz kto ich finansuje i zbroi ?  Oto jest zasadnicze pytanie, a nie ilu zginęło, bo dla sponsorów ofiary nie sa ważne, a sam fakt chaosu jaki szertzą takie akty i konfliktowanie społeczeństw, które dotychczas żyły w spokoju, a głownie chodzi o interes ekonomiczny i surowce ?

Portret użytkownika jana

Żli luddzie atakują dobrych ,

Żli luddzie atakują dobrych , a te dobre idą na Rzeż w imię religii . Większej durnoty chyba już nie ma . Czy oni zatracili już w swej durnocie Insynkt Samozachowawczy . I pżniej się dziwić że żle na ziemi , przecież nieżywi już nie bronią nikogo .

Portret użytkownika wielebny Hektor

Pomstę pozostawcie Bogu,

Pomstę pozostawcie Bogu, inaczej czym byście się różnili od tamtych...
Byłem w Keni kilka lat temu i do dziś pamiętam życzliwe twarze wielu ludzi. Podziwiałem naprawdę przepiękne, fantastyczne dzieła Mistrzowskiego Artysty, Stwórcy Jehowy, ale ciekawili mnie też ludzie i ich kultura, a przyznam, że przebywałem głównie wśród prawdziwych chrześcijan. Dobrze wiem, że kolor skóry i narodowość nie ma znaczenia czy ktoś jest dobry czy zły, lecz bardziej liczy się to co ma w sercu, i to co "nakładziono" mu do głowy i wpojono od dzieciństwa.
Chcę powiedzieć, że bardzo wspułczuję rodzicom i rodzeństwu tych pomordowanych młodych osób i odczuwam głęboki smutek.
Przeklęty diabeł i wszyscy mordercy, jego słudzy!

Portret użytkownika ben

Inny temat. Grecja oddaje

Inny temat.
Grecja oddaje dług ?!
Grecja spłaci do piątku Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu 450 milionów euro. Informacje podała szefowa MFW, Christine Lagarde po spotkaniu w Waszyngtonie z greckim ministrem finansów, Yanisem Varoufakisem.
Christine Lagarde podkreśliła, że spłata jest w jak najlepszym interesie Aten.
Ciekawa sytuacja bankrut  zdobywa pieniądze po wizycie w USA.
Drukarki w ruch ameryka  pomaga Grecji nie ma pozwolenia na zmiane waluty i odejście z Unii, drukarnie pracują pełną parą.
Pieniądze gówno warte! Dodruk !

http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/grecja-do-piatku-splaci-czesc-dlugu/
 
 

Portret użytkownika syriues

Dlatego religia powinna byc

Dlatego religia powinna byc osobista sprawa kazdego czlowieka.Przeciez nasz modly sa nasze i raczej nikt nie powinien wiedziec o czym.Zmierzam do tego,ze niewazne jak nazywa sie nasza religia.Wazne jest o co sie modlimy i czy jestesmy dla siebie bracmi.To jest wazne.
Muzulmanin rowniez moglby byc moim bratem.To nie jest problem

Portret użytkownika swiadomywiadek

ten temat, czyli

ten temat, czyli jaki?
religia w polityce?
to jest wg ciebie normalne kolego?
polityka posilkuje sie dzis strachem i pycha wierzacych. to jej glowny posilek. 
jaka polityke dzis masz za oknem ?
to dobry posilek dla polityki wiec?

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Strony

Skomentuj