Wielka powódź w Japonii grozi katastrofą nuklearną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Skutki powodzi, która nawiedziła Japonię na skutek przejścia aż dwóch tajfunów można już nazywać katastrofalnymi. Na dodatek nie wiadomo czy nie skończy się to kolejną katastrofą nuklearną w Fukushimie.

 

Ze względu na powódź, zalecenie ewakuacji otrzymało ponad milion ludzi. Cała centralna część kraju znajduje się pod wpływem powodzi, która obecnie rozlewa się na obszarze około 500 kilometrów kwadratowych. Niestety są też ofiary. Przynajmniej cztery osoby zginęły, a kilkadziesiąt osób pozostaje zaginionych. Woda wyrywa drzewa i burzy domy. Jednak oprócz zagrożenia jakie stwarza sama powódź wzrasta też ryzyko kolejnej w Japonii katastrofy nuklearnej.

 

Powódź, może być poważnym problemem w uszkodzonej elektrowni atomowej w Fukushimie. Od dawna wiadomo, że w powłokach zniszczonych reaktorów są liczne pęknięcia, przez które skażona woda używana do ich chłodzenia, miesza się z wodami gruntowymi. Służby pracujące w Fukushimie zazwyczaj starają się wypompowywać skażone wody podziemne i umieszczają je w specjalnych zbiornikach. Jednak jeśli poziom wód gruntowych wzrasta, radioaktywna woda zaczyna unosić się ku powierzchni.

 

Oznacza to nieunikniony wzrost poziomu radioaktywności wód skażonych izotopami takimi jak stront-90 czy tryt. Konsekwencją takiego stanu rzeczy będzie zagrożenie dla pracowników zakładu, a być może również okolicy Fukushimy. Z pewnością znaczna ilość napromieniowanej wody spłynie do oceanu, i potem będzie się rozprzestrzeniać wzdłuż wybrzeża przenosząc dalej skażenie. Zagrożenie dotyczy zwłaszcza Zatoki Tokijskiej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ELEKTRYK

BABA WANGA MIAŁA

BABA WANGA MIAŁA RACJE
ZACZEŁO SIĘ
___________________________________
PÓLKULA PÓLNOCNA DOZNA KATASTROFY
ŻYCIE SPADNIE PRAWIE DO ZERA
___________________________________
POWODZENIA
 

Portret użytkownika abc

Co za problem? Kolejny raz

Co za problem? Kolejny raz podniesie się normy, wszelkie postacie raka nazwie sie konsekwencjami niezdrowego trybu życia i alleluja i do przodu ku chwale TEPCO i jemu podobnym.
A w reszcie globu powie się, że przecież poziom promieniowania tła jest taki jaki jest i niech ktoś udowodni, że jest inaczej.

Portret użytkownika keri

Na mapach promieniowania

Na mapach promieniowania radioaktywnego Japonia jest zawsze na zielono, czyli w normie. W Polsce też jest zawsze norma, jak nie było normy, to tak wymajstrowali skalę detektora, żeby norma była.

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Skomentuj