Wielka plaga szarańczy w Afryce może przyczynić się do pogłębienia głodu na kontynencie

Kategorie: 

robale.pl

 

Zachodnia propaganda uruchomiona na potrzeby uzasadnienia potrzeby usunięcia przywódcy Libii, Muammara Kadafiego zrobiła z tego satrapy potwora. Jednak dyktatura jest czasami lepszym rozwiązaniem niż prowadząca do anarchii demokracja. Boleśnie przekonali się o tym mieszkańcy Libii i państw ościennych.

 

Jak już kiedyś wspominaliśmy na łamach portalu ZnZ usunięcie Kadafiego spowodowało zaprzestanie oprysków przeciw szarańczy, dokonywanych regularnie za czasów jego panowania. Libia była liderem w zakresie prewencyjnego blokowania wzrostu populacji tych żarłocznych owadów. Teraz nikt tego nie robi a eskadry samolotów, które kiedyś czekały w gotowości do lotu celem wytrucia szkodników zostały zniszczone podczas brutalnych nalotów NATO.

 

Plaga szarańczy została dodatkowo spotęgowana w wyniku ulewnych deszczów. To one właśnie spowodowały, że wiele miejsc pustynnych zazieleniło się, czego wynikiem był wzrost liczebności owadów. Plaga pustoszy teraz i Libię i Algierię, ale również biedny Niger i Mali.

 

Utracone uprawy, pożarte przez szarańcze to cios dla miejscowego rolnictwa. Niestety jest to też sygnał nadchodzącego głodu w tej okolicy. Efektem "demokratyzacji" Libii będzie nie tylko chaos polityczny, ale też śmierć niewinnych ludzi stanowiąca efekt nieodpowiedzialnych decyzji politycznych i militarnych państw zachodnich.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kleks

dajcie spokoj z tymi plagami,

dajcie spokoj z tymi plagami, wiadomo jesli sa sprzyjajace warunki do rozwoju tego swinstwa to normalne ze sie beda rozmnazac i wyzerac to co im smakuje...jestescie za bardzo cywilizowani, trzebaby was do dzungli wyslac, ciekawe co byscie powiedzieli po spotkaniu sie z komarami, muchami itp. ze tez plaga?

Portret użytkownika RobertM4

No to właśnie Amerykanie

No to właśnie Amerykanie dopieli swojego celu. Szarańcza zje całą żywność, oni humanitarnie wymienią kukurydzę GMO za ropę, którą sprzedawać będą dalej za swoje puste dolary i mają ich w garści. Dlaczego teraz się nie przejmują narodem Libii !? Bo nigdy nim się nie przejmowali. Jeszcze niedługo obciążą ich podatkiem od upraw GMO które im wcisną i swoją ropę będą oddawać za grosze, tak jak nasz rząd sprzedał gaz łupkowy za 1% zysku od wydobycia.

Portret użytkownika Matt

"Objawienie św Jana rozdział

"Objawienie św Jana rozdział 9

1 I piąty anioł zatrąbił:
i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię,
i dano jej klucz od studni Czeluści.
2 I otworzyła studnię Czeluści,
a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
3 A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,
lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze.
A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.
6 I w owe dni ludzie szukać będą śmierci,
ale jej nie znajdą,
i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie.
7 A wygląd szarańczy - podobne do koni uszykowanych do boju,
na głowach ich jakby wieńce podobne do złota,
oblicza ich jakby oblicza ludzi,
8 i miały włosy jakby włosy kobiet,
a zęby ich były jakby zęby lwów,
9 i przody tułowi miały jakby pancerze żelazne,
a łoskot ich skrzydeł jak łoskot wielokonnych wozów, pędzących do boju.
10 I mają ogony podobne do skorpionowych oraz żądła;
a w ich ogonach jest ich moc szkodzenia ludziom przez pięć miesięcy.
11 Mają nad sobą króla - anioła Czeluści;
imię jego po hebrajsku: ABADDON,
a w greckim języku ma imię APOLLYON.
12 Minęło pierwsze "biada":
oto jeszcze dwa "biada" potem nadchodzą. "

Matt

Portret użytkownika pieczec

Zawsze czytając to

Zawsze czytając to zastanawiałam sie jak zdobyć ową PIECZĘĆ BOGA  i znalazłam odpowiedź. Natrafiłam na współczesne przekazy- orędzia od Trójcy Świętej oraz Maryji, które przygotowują ludzkość na nadchodzące wydarzenia. Tak, te opisywane w Apokalipsie, czyli pokonanie szatana po Wielkim Ucisku i nastanie Nowej Ery Pokoju na 1000 lat. Wszystko zgodne z nauczaniem Kościoła i z wieloma innymi objawieniami i przepowiedniami. W nich też jest wiele instrujcji jak należy postąpić, czygo się spodziewać ( sprawdza się) i jest też opisane jak przyjąć ową PIECZĘĆ. Kto ciekawy polecam stronę ostrzezenie.wordpress.comzanim to skomentujecie poczytajcie kilka oredzi

Portret użytkownika Zenek

W Babilonie były takie posągi

W Babilonie były takie posągi jak to co opisałeś. Czciciele kultury nazisemickiej opisali je jako OPIEKUŃCZE GENIUSZE. Wiadomym jest też iż religia judeosatanistyczna i katoobłudnicza (plus tysiące sekt i podsekt bedących wabikami na poszukujących) są przeciwko przwdziwemu BOGU. Apokalipsa nie kłamie, bluźnierstwo w myckach zostanie wybite ręką samego BOGA. I o tym tez mówi Tajemnica Fatimska której tak się boją watykańscy faryzeusze.

Portret użytkownika 777

często się słyszy o pladze

często się słyszy o pladze szarańczy, a może czarnoskórzy powinni się nawrócić, bo przecież wiadomo że Bóg kontroluje pogodę i wszystkie plagi, i może by wymodlili sobie urodzaj ?I wyciągnął Mojżesz laskę swoją nad ziemię egipską, a Pan sprowadził wiatr wschodni, który wiał przez cały dzień i całą noc. Rano wiatr wschodni przyniósł szarańczę. Szarańcza przyleciała na całą ziemię egipską i opuściła się na cały kraj egipski tak licznie, że tyle szarańczy nie było dotąd ani nie będzie nigdy.

Portret użytkownika Zenek

Szarańcza o jakiej piszesz to

Szarańcza o jakiej piszesz to nie owady tylko tysiące rządnych egipskich kosztowności żydowskich bandziorów. Innymi słowy po przekazaniu przez Mojrzesza ultimatum Faraonowi co do wydania państwa i zmiany wiary na diaboliczną wydał on rozkaz do napaści zbrojnej na Egipt. Ta jak wiemy z wykopalisk się nie powiodła i szarańcza zmuszona była uciekać na wschód i błąkać się przez 40 lat po promieniotwórczych  ruinach swoich wcześniejszych siedzib.

Portret użytkownika syriues

Ja tego nie bede prowbywac do

Ja tego nie bede prowbywac do zadnychg plag,ale jezeli chodzi o egipskie to wlasciwie bylo ich kilka i zapowiedzial to jeden czlowiek.To tyleNie bede tego nazywac plaga,ale powiem ze demokracja ma na sobie flagi z plagi.Gdziekolwiek pojdzie musi byc mord brod smrod ubostwo i placz oraz smierc niewinnych i gwalt,niczym to sie nie rozni od bitew w sredniowieczu i wczesniej.est to kara,bo czlowiek nie rzadzi niczym i w kazdej chwili moze sie tak stac ze szarancza opanuje caly swiat.To nie zalezy od nas,ale globalizowac tez nie mozna plag.Sa one zdecydowanie male ale w skali ludzkosci wielkie poniewaz czlowiek korzysta z upraw ak wiecie i to miliony korzystaja.Nie wiem ile zylo ludzi w Egipcie ale tu raczej mamy wieksza populacje

Portret użytkownika BTN

Jeżeli cała woda na świecie

Jeżeli cała woda na świecie zmieniła by się w czerwoną - możemy mówić o znaku, o końcu świata; wtedy to ma sens, nawet przytaczając ewangelię. Jeżeli szarańcza by objęła tak jak mówisz; cały świat, wtedy również można mówić o końcu świata. Lokalne przypadki(przyp. naturalne) nigdy nie będą zwiastunem globalnych zmian.I zgodzę się z Tobą, demokracja to największa plaga tych czasów, pomijając fakt, że jej idea już dawno została zapomniana. Wybierz swojego dyktatora; to jest idea dzisiejszej demokracji. O zaawansowanej cywilizacji będzie mówić jeżeli każdy na tej planacie będzie znał jeden wspólny język, nie będzie tak jak wspomniałeś brudu, biedy i ubustwa. Ale ja się tego niestety nie doczekam, więc mogę sobie tylko cynizować. ^^ 

Bastion racjonalistów. 

Strony

Skomentuj