Wielka plaga szarańczy niszczy uprawy we Włoszech

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Włoska wyspa Sardynia doświadcza największej plagi szarańczy od 60 lat. Do tej porty żarłoczne owady zniszczyły ponad 2500 hektarów upraw.

 

Włądze Sardynii mają nie lada problem na skutek działalności żarłocznych owadów. Praktycznie cała roślinność została poważnie uszkodzona, a rolnicy obawiają się, że może być już za późno, aby uratować tegoroczne plony. 

Szarańcza zniszczyła już 2500 hektarów gruntów rolnych w prowincji Nuoro. O pomoc dla farmerów poproszono oficjalnie włoski rząd. Nagłe wyklucie się nowej populacji szarańczy ma związek z niedawnym nagłym wzrostem temperatury po kilku miesiącach chłodnej pogody na wyspie.

Sardynia jest kolejnym regionem świata gdzie doszło w tym roku do bezprecedensowej aktywności szarańczy. Wcześniej z plagą zmagał się Iran, Kuwejt i Arabia Saudyjska. Nawet mały rój szarańczy jest w stanie w jeden dzień spożyć tyle ile wystarczy do wyżywienia aż 35 tysięcy ludzi. Ekspansja tych owadów to zatem poważny problem dla każdego kraju gdzie pojawiają się te monstrualne roje żarłocznych owadów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Jedynym ratunkiem jest

Jedynym ratunkiem jest samolot lub śmigłowiec gaśniczy z benzyną zamiast wody w zbiorniku , nadlecieć nad robale ,rozpylić paliwo ,podpalić racą z pistoletu i po szarańczy ! Szybko ,tanio i raz na zawsze.

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Oczywiście, skoro wszelkie

Oczywiście, skoro wszelkie pasożytnicze stworzenia są narzędziem do zarabiania mamony na nieszczęściu, jakie przynoszą. Muchę śrutowa wytępili, bo pewnie pozwalala sobie na zbyt wiele i załatwiła jakiegoś mafiozo z rządu cieni, to się wzięli za nie.

Skomentuj