Wielka manta poprosiła nurków o pomoc

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Na północno-zachodnim wybrzeżu Australii doszło do niezwykłego zdarzenia. Ogromna trzymetrowa manta podpłynęła do grupy nurków, aby pomogli jej pozbyć się haka do połowu ryb, który utknął w jej oku.

Nurkowie pływający w obszarze rafy koralowej Ningaloo często widują manty olbrzymie, el po raz pierwszy zaobserwowano tak niezwykłe zachowanie tej majestatycznej gigantycznej ryby. Manta podpłynęła do jednego z nurków i wyraźnie poprosiła o pomoc, w usunięciu z oka haczyka na ryby, który się tam wbił. Jeden z przewodnikó twierdzi, że manta go rozpoznała i uwierzyła, że może jej pomóc.

 

Według obserwacji ludzi, którzy byli w tym czasie na pobliskiej łodzi, manta nie ruszała się, dopóki mężczyzna nie zanurkował kilka razy, starając się usunąć haczyk. Ponieważ w jego dyspozycji tylko maska i rurka, a nie akwalung, było to zadanie dość skomplikowane. Ale na szczęście jedna z prób zakończyła się sukcesem. Gdyby hak nie został usunięty, manta mogła zahaczyć się o cokolwiek, oślepnąć lub nawet zginąć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Elon Mósg

"Manta podpłynęła do jednego

"Manta podpłynęła do jednego z nurków i wyraźnie poprosiła o pomoc, w usunięciu z oka haczyka na ryby, który się tam wbił."

Ah, jak to dobrze, że wszystkie płaszczkowate mają obowiązkowe zajęcia z migowego w podstawówce. Oh wait...

Skomentuj