Wielka kula ognia nad Australią, obiekt mógł dolecieć do powierzchni

Kategorie: 

Źródło: YouTube

W australijskim stanie Queensland doszło do obserwacji ciekawego obiektu spadającego z nieba. Była to klasyczna kula ognista. Nie wiadomo czy był to meteor czy jakiś satelita. Do obserwacji doszło 15 maja około 18:52 czasu lokalnego. Spadający obiekt płonął w atmosferze różnymi kolorami, co według świadków wyglądało spektakularnie.

 

Zjawisko widziano między miastami Townsville i Jericho. Udało się wykonać jedno zdjęcie tego wydarzenia. Zostało ono zrobione przypadkiem, a jego autor planował zarejestrować wschód Księżyca. Głównie z tego powodu ekspozycja była ustawiona nieco inaczej.

Kula ognia nad Queensland, Australia - Foto: Jemloco Images 2014.

Niektórzy świadkowie twierdzili, że to wyglądało jak eksplozja, ale nikt nie słyszał jej odgłosu. Inni znowu twierdzą, że słyszeli, że obiekt uderzył w ziemię. Dużo jest niejasności w tej sprawie.

 

Ze względu na to, że świadkowie widzieli różne kolory spalającego się obiektu wysnuto teorię, że był to satelita, a nie meteor, który byłby raczej bardziej jednorodny. Różne kolory oznaczają różne pierwiastki, a więc konglomerat metali, co prowadzi do konkluzji, że był to satelita.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Fotograf celował na

Fotograf celował na wschodzący Księżyc w pełni, a w kadrze, w prawym dolnym rogu schwycił przypadkiem coś na kształt komety.
I to właśnie jest ta spadająca kula ognia Smile
 
A tak na boku, to młoda para królewska skończyła już swoją podróż po tych ziemiach?

Strony

Skomentuj