Wielka inwazja meduz na wybrzeżu Izraela zakłóciła pracę elektrowni

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Liczebność meduz  w wodach przybrzeżnych na południowym wybrzeżu Izraela bardzo szybko się zwiększyła. Konsekwencją tego były problemy i jednej z tamtejszych elektrowni.

 

Izraelska elektrownia Aszkelon nie może sobie poradzić ze wzrastającą populacją meduz, które blokują zbiorniki chłodzące, co może zakłócić pracę siłowni. Meduzy gromadzą się na filtrach, które mają na celu zapobieganie przed ich wpadnięciem do systemu chłodzenia bloków. Zwierzęta zwykle są usuwane do specjalnych pojemników. Teraz jednak są one przepełnione. 

 

Meduzy również powodować problemy dla zakładów odsalania w Izraelu. Z rojem meduz składającym się z dziesiątek milionów osobników obecnych na ogromnych obszarach  zmaga się Aszkelon i Aszdod . Oczekuje się, że zwierzęta będą migrowac na północ w związku z tym pewne perturbacje odczuje cały Izrael. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Taki

Niech Usrael mA klopoty z

Niech Usrael mA klopoty z Meduzami a Polacy maja problem z Marszem Do Oswiecimia ktory szykuja Gadowski  ,,,,ciekawe czy te pejsate mordy znowu postawia sie i nie pozwola wnosic Polskich Flag  ??????

pewnie p. Daniels wraz z Koczkodanem beda robili wszystko zeby Do tego Marszu nie Dopuscic ,,,,,!!!!!??????

Sprzedajny juda sie nawet nie pokaze !!!!!!!

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Illuminat13

http://www.eioba.pl/a/1hxq/o

http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie     

1600 r. - 17 lutego spalono na stosie Giordano Bruno, który głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny (z czego wynikał pogląd, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami w kosmosie). Religię uznawał za uproszczoną wersję filozofii a liturgię za wynik zabobonu. Kościół skazał go za herezję doketyzmu.

1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej.

1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na stos. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem Inkwizycji.

1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce ok. 200 000 Żydów.

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika nn

" 1648 r. - Na fali

" 1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce ok. 200 000 Żydów "

Ha, coś jak polskie obozy śmierci ...

A to moze Chmielcki ( z Ukrainy przywódca dla mlodych) ich wyrezał? "' Ofiarą nienawiści Kozaków padali przede wszystkim żydowscy kupcy i dzierżawcy "

Czy ty aby nie z Izraela piszesz????

ps. a info już kiedyś było podobne - wszystko co żywe atakuje żydostwo

Portret użytkownika Posejdon36

To naprawdę strasznie ważna

To naprawdę strasznie ważna informacja dla całej ludzkości o głupich meduzach, jak nie macie o czym pisać to nie piszcie kogo obchodzą meduzy one robią to co roku tak jak inne stworzenia pływające widocznie tak musi być w przyrodzie i tyle.

Portret użytkownika osa

Ludzi, którzy się interesują

Ludzi, którzy się interesują nauką a nie tylko wyrzucaniem frustracji i wypisywaniem bzdur o teoriach spiskowych czy swoich nienawiściach do innych, interesują takie rzeczy.

Przynajmaniej to tyczy normalnych homo _sapiens_ Rozumnych ludzi ciekawych spraw związanych z naturą i wszechświatem...

Jeśli ktoś interesuje się tylko samym sobą, konsumpcją i hejtem, tematy związane z przyrodą nigdy nie zainteresują.

Strony

Skomentuj