Wielka inwazja meduz na wybrzeżu Izraela zakłóciła pracę elektrowni

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Liczebność meduz  w wodach przybrzeżnych na południowym wybrzeżu Izraela bardzo szybko się zwiększyła. Konsekwencją tego były problemy i jednej z tamtejszych elektrowni.

 

Izraelska elektrownia Aszkelon nie może sobie poradzić ze wzrastającą populacją meduz, które blokują zbiorniki chłodzące, co może zakłócić pracę siłowni. Meduzy gromadzą się na filtrach, które mają na celu zapobieganie przed ich wpadnięciem do systemu chłodzenia bloków. Zwierzęta zwykle są usuwane do specjalnych pojemników. Teraz jednak są one przepełnione. 

 

Meduzy również powodować problemy dla zakładów odsalania w Izraelu. Z rojem meduz składającym się z dziesiątek milionów osobników obecnych na ogromnych obszarach  zmaga się Aszkelon i Aszdod . Oczekuje się, że zwierzęta będą migrowac na północ w związku z tym pewne perturbacje odczuje cały Izrael. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Niech Usrael mA klopoty z

Niech Usrael mA klopoty z Meduzami a Polacy maja problem z Marszem Do Oswiecimia ktory szykuja Gadowski  ,,,,ciekawe czy te pejsate mordy znowu postawia sie i nie pozwola wnosic Polskich Flag  ??????

pewnie p. Daniels wraz z Koczkodanem beda robili wszystko zeby Do tego Marszu nie Dopuscic ,,,,,!!!!!??????

Sprzedajny juda sie nawet nie pokaze !!!!!!!

Portret użytkownika Illuminat13

http://www.eioba.pl/a/1hxq/o

http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie     

1600 r. - 17 lutego spalono na stosie Giordano Bruno, który głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny (z czego wynikał pogląd, że ludzie nie są jedynymi inteligentnymi istotami w kosmosie). Religię uznawał za uproszczoną wersję filozofii a liturgię za wynik zabobonu. Kościół skazał go za herezję doketyzmu.

1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia teorii heliocentrycznej.

1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na stos. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem Inkwizycji.

1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce ok. 200 000 Żydów.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj