Wielka fala migrantów wciąż rośnie w siłę i jest coraz bliżej USA. Czy Donald Trump ogłosi stan wyjątkowy?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Tłumy ludzi z Hondurasu i innych państw Ameryki Środkowej swobodnie przemierzają Meksyk. Jednak dla Stanów Zjednoczonych nie jest to jedyny problem. Okazuje się bowiem, że do „karawany” przyłączają się również Meksykanie. Liczba migrantów rośnie w bardzo szybkim tempie i wkrótce zagrozi Stanom Zjednoczonym.

 

Jeszcze w Gwatemali, „karawana” liczyła 2-3 tysiące osób. W chwili obecnej jest to nawet 14 tysięcy ludzi, którzy zdeterminowani maszerują od miasta do miasta w kierunku Stanów Zjednoczonych. Władze Meksyku nie zatrzymały tej fali, dlatego Donald Trump zapowiedział, że mniejszy lub całkowicie wycofa wsparcie finansowe dla wszystkich krajów Ameryki Środkowej.

„Karawana” przypomina toczącą się kulę śnieżną, która cały czas rośnie i nabiera prędkości. Wkrótce kula ta uderzy z ogromną siłą w południową granicę Stanów Zjednoczonych. Jeśli Donald Trump faktycznie zmobilizuje wojsko, może dojść do bardzo nieprzyjemnych incydentów, których z pewnością wolałby uniknąć przed wyborami do Kongresu.

Z drugiej strony, do zachodniego Meksyku zbliża się właśnie potężny huragan Willa, który może nieco spowolnić marsz nielegalnych migrantów. Jednak ostatecznie Stany Zjednoczone nie unikną konfrontacji, dlatego wszyscy, a w szczególności przeciwnicy Trumpa czekają, aby zobaczyć, jak rozwinie się ta sytuacja. Jeśli USA faktycznie ogłoszą stan nadzwyczajny, jak zapowiadał wcześniej prezydent, na amerykańsko-meksykańskiej granicy może zrobić się bardzo gorąco. W polityce nie ma mowy o przypadkach. Zorganizowanie wielkiego ruchu migracyjnego tuż przed wyborami z pewnością nie jest dziełem przypadku, a George Soros i inni zwolennicy migracji z pewnością już zacierają ręce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Kapitalizm po prostu tworzy

Kapitalizm po prostu tworzy problemy nie znane w normalnych ustrojach. Czy w RWPG był jakiś problem migracyjny między państawami tego samego ustroju, w ogóle czegoś takiego  nie było, no bo o wyjazdach budowlanych na roboty delegacyjne to nie będziemy pisac. Co prawda granica Związku Radzieckiego była dokładnie owinięta drutem kolczastym i obstawiona patrolami to jednak to było tylko tak z przyzwyczajenia i tradycji a nie z powodu że ktoś napierał na granicę radziecką. Był taki film chyba tytuł Pamiętnik znaleziony w garbie jak były student moskiewskiej uczelni przedzierał się do Związku Radzieckiego do narzeczonej ale polscy pogranicznicy nie znając kontekstu stwierdzili że po prostu oszalał. A w kapitalizmie niby jest jeden ustrój a róznice z poziomie życia poszczególnych krajów bywają tak niebotyczne że non stop rzesze ludności z bidy napierają do bogatych.

Portret użytkownika pleban

a ja mysle ze naganiaja ludzi

a ja mysle ze naganiaja ludzi do usa bo.usa bedzie latwiej zniewolic tych ludzi u siebie na swoim terenie niz unich albo wiedza cos wiecej i potrzebuja teren zeby mieli gdzie zwiac jak usa bedzie padac na ryj .puscili propagande i ludzie sami opuszczaja swoja ziemie  bez rozlewu krwi i wojny 

Portret użytkownika inzynier magister

hitlerowcy z ukrainy nakazują

hitlerowcy z ukrainy nakazują nam bysmy wymazali sobie pamięć !, tak jak ci inni co piszą i mówią o "polskich obozach śmierci" ! "– W dyskusji z Ukrainą na temat miejsc pamięci oraz poszukiwań i ekshumacji potrzebna jest dobra wola obu stron. My okazaliśmy tę dobrą wolę – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiego MSZ spotkał się w Warszawie z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkinem.Politycy rozmawiali m.in. o zablokowaniu przez Kijów poszukiwań i ekshumacji polskich ofiar II wojny światowej na Ukrainie. Chodzi przede wszystkim o Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów w tzw. rzezi wołyńskiej. Jak ocenił Jacek Czaputowicz, takie działanie ze strony naszego wschodniego sąsiada jest „trudne do wytłumaczenia”. – Jest to pewne prawo, które przynależy społeczeństwu polskiemu. Ono jest bezdyskusyjne – mówił polski minister. http://www.pch24.pl/szef-msz-ukrainy--polska-powinna-wyzbyc-sie-w-kwestii-wolynia-kontekstu-emocjonalnego,63672,i.html#ixzz5Upf87NpR

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Paulina Rozwadowska

Zadnii "ukrainscy

Zadnii "ukrainscy nacjonalisci". Nacjonalisci jedynie podzegali do masowych mordow ludnosci polskiej. Rzezi dokonywalo pospolite ruszenie ludnosci rusinskiej (ukrainskiej) i bandy UPA, zlozone z miejscowej ludnosci. Mordowali sasiedzi. Zwalanie winy tylko na "nacjonalistow" to manipulacja i historyczne klamstwo. Nie bedziemy przemilczac winy spoleczenstwa ukrainskiego w Malopolsce Wschodniej (Zachodniej Ukrainie) za ludobojstwo miliona Polakow. Nie damy pogrzebac prawdy. Iniwazja z Poludnia na Kalifornie, Nowy Meksyk i Arizone bedzie skutkowac narazie pojedynczymi gwaltami i morderstwami a pozniej zorganizowana akcja wypierania i tepienia bialych przez Murzynow i Latynosow na zlecenie globalnych satanistow..

Strony

Skomentuj