Wielka ewakuacja w Kalifornii, 180 tysięcy ludzi opuściło domy przez uszkodzoną tamę

Kategorie: 

Źródło: twitter / @ABC7

Uszkodzenie zapory wodnej Oroville skłoniło władze stanu Kalifornia do zarządzenia natychmiastowej ewakuacjo ponad 180 tysięcy mieszkańców miasta Oroville i okolic. Przyczyną drastycznego kroku jest ryzyko powstania niekontrolowanego wycieku wody do jednej z lokalnych rzek, co może spowodować nagłą powódź.

Zapora Oroville jest położona mniej więcej 250 km od San Francisco. Jest to najwyższa budowla tego typu w Stanach Zjednoczonych, a jej wysokość to 230 metrów. Uszkodzeniu uległ tak zwany kanał spustowy. Stało się to prawdopodobnie na skutek obciążenia wywołanego najwyższym w historii poziomem wody w zbiorniku retencyjnym. Nadzwyczajną sytuację wywołały ostatnie ulewne deszcze, które wystąpiły w Kalifornii.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ewakuowani mieszkańcy będą mogli powrócić do swoich domów. Lokalne władze podkreślają, że sprawa jest poważna, w konstrukcji powstała wyrwa na 60 metrów, która na szczęście się nie powiększa. Niestety wygląda na to, że w Kalifornii nadal będzie padać deszcz, co spowoduje raczej podniesienie poziomu wody w sztucznym jeziorze. Służby ratownicze usiłują jakoś reagować umacniając tamę za pomocą zrzucanych ze śmigłowców głazów. Aby ludzie mogli powrócić do swoich domów konieczne jest obniżenie poziomu wody do 15 metrów, a na to się w tej chwili nie zanosi.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Każdy nowy prezydent w USA na

Każdy nowy prezydent w USA na początku swej kadencji dostaje od masonerii ''kyzys'' z którym ma sobie poradzić. Rozmemłany pedał Obama dostał dupny wyciek ropy w zatoce Meksykanskiej. Trump budowlaniec dostał zaporę. Ważą się jego losy, jak nie da sobie roady z zaporą to oznacza jego koniec zostanie zlikwidowany. Tak mi o tym wczoraj opowiadał dobry kolega mistrz 33 stopnia z jednej loży.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Spanikowani Jankesi. 40 lat

Spanikowani Jankesi. 40 lat temu jak pierdykła zapora w Idaho to Brzeziński kazał stworzyć Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego. Oczywiście ów agencja nie zajmowała się zarządzaniem kryzysowym tylko przygotowywaniem kraju na wypadek III wojny światowej z ZSRR. Ciekawe co teraz stworzą żeby zadbać o bezpieczeństwo Amerykanów, tj. poszerzyć uprawnienia państwa policyjnego, powiększyć biurokracje i wydrenować portfele obywateli.

 

Portret użytkownika ACHILES

Walą się te szatany

Walą się te szatany zjednoczone, zgodnie z tezą właściwą nowego Prezydenta Trampa z kampanii wyborczej, BO SIĘ MOSTY ROZPADAJĄ I POCIĄGI, DO RZEK WPADAJĄ, A TO TAMY NAJWIĘKSZE PADAJĄ, A TO LOTNISKA POBUDOWANE W LATACH 50 są, na skraju zapadnięcia ich terminale. 

ale ja to już od dawna Wam tu piszę, że szatany zjednoczone, TO JEDEN WIELKI MIT HOLEWODZKI, który co dzień jest wam serwowany I NIC TO NIE MA WSPÓLNEGO Z CODZIENNOŚCIĄ JAKIEGOŚ KRAJU NORMALNEGO, a jedynie czary-mary za pomocą środków masowego mass ogłupiania i JEDNA WIELKA ILUZJA. 

tak samo to się ma co do ich siły i potęgi NIBY militarnej, nad resztą świata, SKORO NA DZIEŃ DZISIEJSZY ICH GENERAŁ ODPOWIEDZIALNY ZA AFGANISTAN OFICJALNIE POWIADA, ŻE NIE WIEDZĄ JAK SOBIE PORADZIĆ Z TALIBAMI-PASTUSZKAMI, po 15 latach odkąd na nich najechali BEZPRAWNIE I BEZ UZASADNIONEGO POWODU !!!

p.s  I SIĘ ZNOWU SPRAWDZA STARE MĄDRE POWIEDZENIE, ŻE : Pan Bóg NIE RYCHLIWY, ALE ZAWSZE SPRAWIEDLIWY !!!

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Heh - drugi raz napiszę na

Heh - drugi raz napiszę na znz "Lubię cię" bo piszesz normalnie i prawdziwie : )
Tak sobie myślę hmm ludzi dobrych trzeba chwalić bo dzisiaj już się praktycznie tego nie robi wcale.

A tak łapczywie chcieli nałapać tej wody że się im zesrało i nie będą mieli nic.

I jeszcze coś - czasami jak mam styczność z wodą lub np. biorę prysznic lub np. myję głowę to mam ekstremalnie trafne myśli w danym momencie - mogę sobie myśleć zupełnie o czymś innym a nagle bach i widok antarktydy - bach skojarzenie po co elity tam pojechały - bach odpowiedź po cotam pojechali - bach odpowiedź: woda w lodzie nie skażona, po wodę czystą tam się wybierają, pozyskują ją z lodu, bo woda czysta w formie takiej jaką mamy czyli płynnej i lotnej już nie istnieje na tej planecie. (przyznam że sam sobie w to nie wierzyłem jeszcze 2 tygodnie temu a teraz już rozumiem wszyściuteńko.)
Uważam że te myśli przekazała mi sama woda - to dziwne bardzo ale stało się - myśli zdjęcia migawki miejsc i skojarzenia nie wzięły się z niczego.
A teraz mi smutno - bo rozumiem jak wszystko się układa w jedną końcową całość : (
https://www.youtube.com/watch?v=KAD0VhxyKso
https://www.youtube.com/watch?v=zZ3GA6dazTA

Portret użytkownika keri

ACHILES to jeden z filarów

ACHILES to jeden z filarów ZnZ Smile

Odnośnie wody jestem zachwycona Aniele, że potrafisz odbierać od niej informacje. Woda odbiera informacje, posiada pamięć i czuje, ma swoją energię. Odróżnia dobrych od złych! Są na to dowody doświadczalne. Jednak nie wiedziałam, że potrafi również informacje przekazać! Fascynujące.

Uwielbiam wodę za tę cudowność i bardzo szanuję. Nie mogę znieść jak chołota ją marnotrawi.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Może dlatego że wodę od paru

Może dlatego że wodę od paru lat uważam za coś "cudownego/najlepszego na ziemi". Patrząc na wodę brudną lub gnijącą jak by myślami ją pocieszam w taki sposób: Bóg był tak wspaniały przy tworzeniu wszystkiego że przejdziesz w stan lotny za jakiś czas i uwolnisz się od tego zanieczyszczenia.
Natomiast czysta woda jest zawsze dla mnie czymś wspaniałym zaczynając od samego widoku a kończywszy na spożywaniu jak i używaniu jej niemalże do wszystkiego.
Ostatnio leczę niewielkie rany zwyczajnie trzymając je w zwykłej czystej wodzie. Bardzo szybko komórki leczą rany jak są dobrze nawodnione.
A co do migawek myślowych i podpowiedzi - mam ale nie za często. Nie jestem w stanie tego wywołać na zawołanie, ale jak przyjdzie to zazwyczaj konkret.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Bardzo dawno temu kiedy bylem

Bardzo dawno temu kiedy bylem jeszcze dosłownie w wieku przedszkolnym pomyślałem sobie że woda była w każdym organizmie żywym na ziemi od początków wszystkiego (ta sama woda która jest w nas teraz odwiedziła biliardy organizmów). Teraz mi się to przypomniało i sobie pomyślałem, że to był właśnie wtedy ten pierwszy raz, że coś mi było przekazane bo też miało to wtedy to miejsce gdzie miałem styczność z wodą. Coś musi w tym być bo wody na planecie od jej początków jest zawsze tyle samo i nie ubywa jej, może być jakimś zbieraczem informacji bo była we wszystkich stworzeniach i jest nadal od zawsze.
Zresztą kto to wie z czego się tam dalej składa te H 2 O. Nawet najpotężniejsze mikroskopy nie są w stanie dostrzec wielu rzeczy - dalej się tylko spekuluje co może być a może być tak że zawsze się coś z czegoś składa i nie ma końca powiększania Smile

Portret użytkownika keri

Woda jest we wszyskich

Woda jest we wszystkich stworzeniach i może im przekazywać informacje i łączyć. Może też wzmacniać lub osłabiać!

Pamięć wody jest oczyszczana w czasie zmiany stanów skupienia.

Skłąd chemiczny wody to jedno, a struktura wody to drugie. Wiedza wody ma wpływ na strukturę i tym samym rozmaite jej właściwości, przy tym samym składzie chemicznym.

Smile

Strony

Skomentuj