Wielka burza piaskowa pokryła dużą część Australii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ogromna burza piasek pokryła dużą część Australii. Miała ona rekordową długość ponad 500 kilometrów i pokryła niemal cały australijski stan Nowa Południowa Walia. 

 

Władze Sydney, stolicy tego stanu, oświadczyły, że rozpowszechniano ostrzeżenia burzy i zalecano, aby dzieci, osoby starsze i cierpiące na choroby układu oddechowego, nie wychodziły z domu bez potrzeby.

 

Według synoptyków, przyczyną tego spektakularnego zjawiska pogodowego w Australii jest poważna susza. To właśnie z jej powodu ilość pyłu, który może być wznoszony przez wiatr, zdecydowanie się zwiększyła. 

 

Sierpień tego roku był najbardziej suchym miesiącem w Australii od ponad 100 lat! Porównywaln co do wielkości burza piaskowa, wystąpiła w tym regionie w 2009 roku i osiągnęła wtedy w szczytowym momencie 620 kilometrów szerokości.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Wychodzisz jak co rano na

Wychodzisz jak co rano na ganek czy taras czy coś tam. Pierwsze co to głęboki wdech by móc później oczywiście zrobić wydech hehe i powiedzieć że to kolejny piękny dzień, a tu proszę. Piaskownica w płucach.

Skomentuj