Wielka Brytania zakazuje urzędnikom używania TikTok na służbowych telefonach

Kategorie: 

Źródło: tg

Okazało się, że Wielka Brytania ze względów bezpieczeństwa narodowego wprowadzi zakaz korzystania z popularnego serwisu krótkich filmów TikTok na smartfonach i innych urządzeniach będących własnością rządu. Pisze o tym Bloomberg, powołując się na oświadczenie brytyjskiego sekretarza gabinetu Olivera Dowdena.

 

 

„Wielka Brytania natychmiast zablokuje TikTok na telefonach rządowych” – napisał Dowden na swoim koncie na Twitterze, dodając, że posunięcie to było konieczne ze względów bezpieczeństwa.

 

Według doniesień decyzja o zakazie TikTok zapadła po przeglądzie zleconym przez brytyjskiego premiera Rishi Sunaka. Na podstawie wyników kontroli komisja stwierdziła, że „istnieje ryzyko związane z dostępem do poufnych danych rządowych i ich wykorzystaniem przez niektóre platformy”. Ponadto właściciele urządzeń rządowych będą mogli uzyskiwać dostęp do aplikacji innych firm tylko ze wstępnie zatwierdzonej listy.

 

Jednocześnie zakaz korzystania z TikToka nie będzie dotyczył urządzeń osobistych pracowników rządowych. Posunięcie to jest kolejnym sygnałem, że kraje zachodnie są zaniepokojone potencjalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego, jakie stwarza TikTok i jego właściciel, chińska firma ByteDance. W zeszłym roku Kongres USA ograniczył korzystanie z TikTok na urządzeniach rządowych. Komisja Europejska zakazała również swoim pracownikom korzystania z aplikacji na urządzeniach służbowych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

ale wam zastepuja czas

ale wam zastepuja czas poprzez te portale tv na szukanie prawdy  Czas jest bliski kazdy czlowiek musi sie zastanowic po co zyje  jak mowil Jezus patron wczesnego chrzescijanstwa [nie tego poganstwa co reprezentujecie]  1 «Podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. 2 Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. 3 Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. 4 Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. 5 Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. 6 Lecz o północy rozległo się wołanie: „Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” 7 Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. 8 A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. 9 Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!” 10 Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. 11 W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam!” 12 Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. 13 Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny». https://zbawienie.forumotion.com/t265-rezonans-schumana-czyzby-bog-skracal-czas  tak skraca czas 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Tak jak i wykorzystywanie

Tak jak i wykorzystywanie służbowego samochodu do prywatnych celów. A "nasi" nawet zakupy robili za publiczne pieniążki nie mówiąc o kradzieżach i przywłaszczeniach. Przepisy prawa trzeba szanować by były skuteczne.

Skomentuj