Wielka Brytania wykluczyła firmę Huawei z dostarczania technologii 5G z uwagi na szpiegostwo

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chiński gigant technologiczny Huawei został wykluczony z dostarczania technologii dla głównej sieci 5G, opracowywanej przez brytyjską firmę telekomunikacyjną BT.

Sprzęt chińskiego producenta zostanie również usunięty z istniejących sieci 3G i 4G firmy BT. W e-mailu wysłanym do CNBC, rzecznik BT przyznał, że proces usuwania urządzeń Huawei rozpoczął się już w 2016 roku. Zapewnił zarazem, że pomimo tego, Chińczycy nadal pozostają ważnym dostawcą sprzętu i cenionym partnerem technologicznym. Rzecznik dodał, że decyzja rzekomo nie miała nic wspólnego z potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa.

 

Należy przypomnieć, że niedawno Stany Zjednoczone apelowały do innych państw, by nie nawiązywać współpracy z Huawei, z obawy przed udostępnieniem krajowej infrastruktury chińskiemu rządowi. Nie można wykluczyć, że amerykański głos został usłyszany za oceanem i poważnie wzięty pod uwagę. Jeszcze wcześniej Nowa Zelandia wykluczyła Huawei z dostarczania technologii, oskarżając firmę o "znaczące zagrożenia bezpieczeństwa sieci".

Producent smartfonów wielokrotnie zaprzeczał doniesieniom, lecz faktem jest, że zgodnie z obowiązującymi w Chinach przepisami, tamtejsze przedsiębiorstwa muszą współpracować z służbami wywiadowczymi. Huawei broni się argumentem, że rząd nie jest w stanie zmusić firm do instalowania podsłuchów w innych krajach.

 

Prezes giganta technologicznego, Eric Xu, ostrzegł natomiast, że dalsze wykluczanie Huaweia z rynku 5G, może spowodować wzrost kosztów, zarówno dla konsumentów, jak i firm telekomunikacyjnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika I❤️NWO

Chiny sie wkurwia, ostatnio

Chiny sie wkur****, ostatnio wytykali USA zeby zaprzestali z nimi wojne gospodarcza bo przeobrazi sie ona w prawdziwa wojne... od zawsze wiadomo tez ze, UK i USA to kumple, takze Chinom latwo bedzie powiazac kolejna manipulacje gospodarki i rynku jaka narzuca USA. Nie pozorny temat aczkolwiek patrzac na przebieg wydarzen, ow “ban” odbije sie na gospodarce Wink tak wiec Chiny, juz podburzone, moga cos kombinowac.

Portret użytkownika SurvivorMan

Jak Chiny nałożą wzamian

Jak Chiny nałożą wzamian embargo na produkty eksportowane do krajów które wykluczą ze swojego rynku urządzenia Huawei, to społeczeństwa tych krajów będą łaziły z gołymi dupami! Trafi swój na swego... Oj trafi...
Poza tym, dość zabawne gdy przedstawiciele kraju który sam na potęgę inwigiluje swoich obywateli, wytykają innym inwigilację...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj