Wielka Brytania wprowadziła superszybką sieć 5G

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Technologia mobilna piątej generacji oficjalnie zawitała w Wielkiej Brytanii. EE, tamtejszy operator sieci komórkowej, wprowadził sieć 5G. Dostęp do nowego standardu telefonii komórkowej jest jeszcze ograniczony do niektórych miast, lecz zasięg będzie stopniowo rozszerzany, aż obejmie całą Wielką Brytanię.

 

Sieć 5G została uruchomiona 30 maja i jest w tej chwili dostępna w niektórych obszarach w Belfaście, Birmingham, Cardiff, Edynburgu, Londynie i Manchesterze. Operator EE udostępni swoje usługi w dziesięciu kolejnych miastach w 2020 roku. Tymczasem Vodafone, kolejny brytyjski operator komórkowy, już 3 lipca zamierza wprowadzić sieć 5G w Birmingham, Bristolu, Cardiff, Glasgow, Manchesterze, Liverpoolu i Londynie, która do końca 2019 roku zostanie rozszerzona o kolejne dwanaście miast.

 

Nowy standard telefonii komórkowej oferuje znacznie wyższe prędkości transmisji danych. Sieć 5G pozwala ściągać pliki z internetu nawet 10 razy szybciej, w porównaniu do sieci 4G i niemal całkowicie eliminuje problem opóźnień w transmisji.

Jednak nie każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii będzie mógł cieszyć się dostępem do superszybkiego internetu. W pierwszej kolejności należy zakupić odpowiedni smartfon, który obsługuje sieć 5G, a następnie wykupić abonament. Najtańszy pakiet, oferowany przez operatora EE, kosztuje 54 funty miesięcznie wraz z jednorazową opłatą w wysokości 170 funtów za kompatybilny zestaw słuchawkowy. Jednak ten pakiet oferuje tylko 10 GB danych na miesiąc, a to oznacza, że skoro całe filmy można pobrać w ciągu kilku sekund to pakiet można wyczerpać praktycznie w ciągu jednej minuty.

 

Sieć 5G jest niezbędna dla wprowadzenia nowych technologii, np. autonomicznych samochodów, telechirurgii czy internetu rzeczy. Z drugiej strony, bardzo szybki transfer danych oferuje lepsze możliwości inwigilacji. Temat sieci 5G wywołuje poważny niepokój, który wynika z jej potencjalnie niebezpiecznego wpływu na zdrowie człowieka, w tym na płodność mężczyzn.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Inwigilacja, czy wpływ na

Inwigilacja, czy wpływ na zdrowie to małe piwo przy 5G.... Kto kojarzy temat NWO, ten kojarzy temat chipowanie etc. Przyszło wam do głowy jakie daje to możliwości wymiany danych, czy lokalizacji pojedynczych osób, przy obecnym rozwoju technologii... zaczyna z deka zalatywać horrorem, co? Szatański wynalazek to 5G... a kiedyś ludzie zadowalali się modemem w PC-ecie... hehehe.

Portret użytkownika Robaczkowa

Mój Robaczek wczoraj kupił

Mój Robaczek wczoraj kupił sobie nowego smartfona dopasowanego do tych najnowszych technologii. Przeczytał instrukcję i ,,oko mu zbielało". Piszą że jak to się wozi w samochodzie to może samoczynnie wystrzelić poduszka powietrzna. Przecież to można kogoś przejechać albo samemu się zabić. Nie można tego stosować przy osobach z rozrusznikiem serca. Wystraszył się i chodzi  ze starym, a nowy sobie leży. To ja już wolę moją ,,prehistoryczną" komórę.Te sprzęty dopasowane do 5G są szalenie niebezpieczne. Chyba nikt tych instrukcji nie czyta, bo inaczej nikt by nie kupił tego dziadostwa. Na You Tube jakiś spec od 5G tłumaczył, że  gdy sprzęt smartfon czy laptop będzie dopasowany do 5G (czyli nowy) to wiązka promieniowania będzie celowo skupiana - wysyłana właśnie w kierunku odbiornika, który będzie namierzony. Nie wiem czy to prawda czy nie ale nie mam podstaw, by podważać to co ten człowiek mówi. Nie znam się! Dlatego ja celowo będę chciała mieć stary sprzęt wyprodukowany gdy jeszcze o 5G nikt nie myślał żeby nic we mnie ,,nie celowało" nie podwyższało promieniowania w miejscu gdzie siedzę.

Portret użytkownika dominikq

jebać te archaiczne 5g,

jebać te archaiczne 5g, nalezy odrazu przeskoczyc na te ukrywane 12g - jest ogolnie dostepny taki płyn chłodniczy dla pojazdów mechaniczny, obywatel jak se walnie taka 50ml z rana zapewni mu to chłodny mózg do konca dnia, gwarancja niepotliwego snu bedzie kolejna piedziesiatka,

Portret użytkownika Surun

Chcą zniszczyć Herbapol i

Chcą zniszczyć Herbapol i polskich zielarzy? W tej branży szło Polsce za dobrze...

W skali europejskiej Polska jest na drugim miejscu pod względem areału upraw roślin zielarskich. Wyprzedza nas tylko Francja. W świecie doceniana jest nie tylko wartość produkowanych u nas ziół, ale również przetwórstwo zielarskie. Zapotrzebowanie na zioła na rynkach polskich jak i światowych w ostatnim czasie dynamicznie rośnie. Plantacje zielarskie w Polsce zajmują obecnie dziesiątki tysięcy hektarów. Uprawiane są u nas głównie rumianek pospolity, mięta pieprzowa, kozłek lekarski, dziurawiec zwyczajny, ostropest plamisty. Większość skupowanych w Polsce ziół przeznaczona jest na rynek rodzimy, zarówno do przetwórstwa farmaceutycznego jak i kosmetologii czy do sektora spożywczego. Do inwestowania w zielarstwo zachęca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jednak zawsze tam, gdzie polska zaczyna przodować, pojawiają się "spontaniczne" działania, które blokują rozwój, a w miejsce każdego spowolnienia pojawia się zachodnia firma

więcej na : https://www.swiatrolnika.info/informacje/5578-hodowcy-ziol-pod-obstrzalem-czy-to-poczatek-konca-kolejnej-rolniczej-specjalizacji

Strony

Skomentuj