Wielka Brytania i WIELKA zdrada Polski ...oraz odbicie tej sytuacji w czasach obecnych: część II

Kategorie: 

http://prawica.net/files/2014/churchilljews.jpg
W drugiej części artykułu zamierzam się przyjrzeć politykom którzy mieli decydujący wpływ na Polskę oraz bazując na faktach historycznych zamierzam przedstawić ich opinie na temat Polski i Polaków. Myślę także, że nazywanie ich aktorami jest bardzo trafne dlatego że wielu z nich jedynie zagrało swoje role.

 

Neville Chamberlain

Premier Wielkiej Brytanii od maja 1937 do maja 1940 roku. Chamberlain popełnił wiele niewybaczalnych błędów i przez to jest pamiętany jako premier porażek, pomimo że historycy brytyjscy starają się go na siłę ratować.

 

Chamberlain zasłynął swą naiwnością i słabością oraz tym że podpisując traktat monachijski na mocy którego oddał III Rzeszy czeski Sudetenland utorował Hitlerowi drogę do wojny. Jak na ironię Chamberlain był z siebie dumny i po powrocie do Londynu publicznie odczytując ten dokument uznał go za „gwaranację pokoju naszych czasów”, podczas gdy Hitler powiedział do Ribbentropa: „Nie traktuj go tak poważnie, ten kawałek papieru nie ma większego znaczenia”. Chamberlain był tak naiwny i kompletnie oderwany od rzeczywistości że wierzył we współpracę z nazistowskimi Niemcami w budowie stabilnej Europy, a po podpisaniu traktatu monachijskiego i powrocie do Londynu do historii przeszedł poniższy cytat:
„Jak straszne, fantastyczne, niesamowite jest to że powinniśmy kopać rowy i przymierzać maski gazowe z powodu kłótni w dalekim kraju między ludźmi o których nic nie wiemy.” - Neville Chamberlain

Po odczytaniu tego dokumentu i przy ewidentnym poddaniu Polski Anglicy bili mu brawo, choć w opinii wielu premier Chamberlain jest zdrajcą oraz wrogiem Polski a powyższy cytat jest też dowodem na to że na uniwersytecie Mason Chamberlain studiował ignorację zamiast geografii. O dodatkowej wrogości rządu brytyjskiego do Polski i Polaków świadczy też fakt że po zdradzie Polski i oddaniu władzy Chamberlain mimo wszystko cieszył się w parlamencie dużym szacunkiem.

 

Dla Brytyjczyków premier Chamberlain powinien być także symbolem bezradności, szczególnie po tym jak został upokorzony po kampanii norweskiej w 1940 roku i w rezultacie jej zrezygnował ze stanowiska premiera. Premier Chamberlain nie był w stanie zaoferować pomocy militarnej ani politycznej z prawdziwego zdarzenia żadnemu ze swoich „sojuszników” lecz zagwarantował ją Hitlerowi. Jak na ironię Chamberlain został wybrany na premiera dlatego że obiecywał silną postawę wobec nazistowskich Niemiec i ochronę sojuszników.

 

Neville Chamberlain - stary, przygnębiony, bezużyteczny, nudny Anglik w kapeluszu z nadzwyczaj wygórowanym poczuciem własnej wartości.

 

Winston Churchill

Najpierw przyjrzyjmy się pochodzeniu Churchilla które dużo mówi o jego decyzjach względem Polski oraz poźniejszej destabilizacji świata.

 

Po upokorzeniu związanym z kampanią norweską w 1940 roku premier Chamberlain podał się do dymisji i zastąpił go Winston Churchill - wróg Polaków, żyd z pochodzenia, wierny agent interesów żydowskich w Palestynie, w parlamencie brytyjskim znany jako agent syjonizmu, zaprzysięgły wróg kościoła katolickiego wedle solidarności Talmudu oraz razem z innymi „angielskimi dżentlemenami” biorący udział w obrzydliwych homoseksualnych orgiach. Według prawa żydowskiego Churchill był żydem ze strony matki – Jenny Jacobson-Jerome i podobnie jak Hitler także mówił otwarcie o rasach niższych takich jak: murzyni, Arabowie czy Hindusi. Churchill uważał Saksonów za rasę wyższą i dziwił się dlaczego miałby za to przepraszać, pomimo że sam czystym Anglo-Saksonem nie był i już od dawna angielscy arystokraci brali żydowskie żony przez co wielu z nich miało semickie rysy. Ważne jest tu więc że Churchill walczył z III Rzeszą dla ochrony interesów brytyjskich oraz dla ochrony interesów żydowskich w Palestynie lecz w kwestii teorii rasowej oraz nawet w kwestii kontynuowania holocaustu podał Hitlerowi rękę.

 

W roku 1942 generał polskiej armii i premier Polski na wygnaniu Władysław Sikorski namawiał do bombardowania obozów zagłady, komór gazowych oraz torów do nich prowadzących lecz na rozkaz Churchilla propaganda brytyjska zagłuszyła polskiego premiera gdyż syjoniści chcieli wykorzystać masową tragedię biedoty żydowskiej do biznes-holocaustu który zarobił żydom miliardy i zarabia po dziś dzień.

 

Wkrótce Władysław Sikorski zginął w dziwnych okolicznościach, które zdaniem wielu historyków zostały zaaranżowane właśnie przez Churchilla. Sikorski wylatywał z Giblartaru na pokładzie samolotu Liberator II gdy ten rozbił się zaraz po starcie, podczas gdy pilot przetrwał. Od razu powstało wiele teorii konspiracyjnych oskarżających Niemców, Sowietów, Brytyjczyków i nawet Polaków, mimo że oficjalnie był to wypadek. Moim zdaniem jednak była to połączona inicjatywa Radziecko – Brytyjska. W 1942 Gibraltar nie był osaczony przez Nazistów więc myślę że tak jak w przypadku zrzucania winy na nich za Katyń ja także wykluczam Niemców jako podejrzanych.

 

Polacy pomogli wygrać Bitwę o Anglię czyli zrobili już co swoje a premier Sikorski z rządem Polskim w Londynie domagał się od Churchilla obrony Polski także przez Sowietami co było wbrew interesom Brytyjsko – Radzieckim. Był on więc niewygodny i Churchill nie zawahał się go pozbyć w imię dobrych stosunków kształtujących się ze Stalinem.
„Polacy to chciwe hieny Europy” - Winston Churchill

Bardzo istotne jest także że Churchill był przyjacielem Chaima Weizmanna – prezydenta Organizacji Syjonistycznej na terenach palestyńskich a potem pierwszego prezydenta syjonistycznego Izraela i wspólnie z nim dążyli do stworzenia państwa żydowskiego za wszelką cenę, w tym także za cenę okupowanej i niszczonej Polski która dla Churchilla nie miała żadnego znaczenia. Churchill powiedział do Weizmanna : „odwieczna nadzieja twojej rasy będzie spełniona” a następnie w Jerozolimie do zebranych żydów : „nie tylko dla waszego dobra ale dobra całego świata” - (przez co wiemy dziś dlaczego Bliski Wschód wrze). Dla Churchilla Polska była 'czyrakiem' na mapie Europy której nie warto było bronić, chyba że miałaby ona zostać Izraelem Europy. Ponadto wszelkie zbrodnie żydów przeciwko ludności europejskiej propaganda brytyjska i amerykańska zręcznie tuszowała na korzyść żydów. W Jerusalem Post publicysta Moshe Koln napisał że „chytrość Churchilla musi pochodzić z jego żydowskich genów”.

„No cóż, nikt nie pomoże i nie wskrzesi Polaków pomordowanych w Katyniu” - Winston Churchill (ironicznie)
Zbrodnia katyńska, która miała miejsce w tym samym roku co Bitwa o Anglię nigdy nie była drążona przez rząd brytyjski a dla wspólnych, dobrych relacji pomiędzy Londynem a Moskwą Churchill nie zamierzał wypominać Stalinowi 22.000 Polaków i „wierzył mu na słowo” że zrobili to Niemcy. Gdy innym razem Sowieci porwali przywódców polskich rządy USA i UK zapytały ZSRR czy to prawda lecz po raz kolejny zadowoliły się odpowiedzią że nie było żadnego porwania i że cała historia była wymysłem Polaków.

 

W Bitwie o Anglię polski dywizjon 303 (Eskadra Kościuszkowska) został zaliczony do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. W 1940 roku sytuacja w Europie była tragiczna gdyż Hitler pokonał Polskę i Francję w kilka tygodni a potem także Norwegię i Belgię. Machina wojenna Rzeszy wydawała się nie do pokonania gdyż Hitler wysłał nad Brytanię 6000 samolotów oraz swoich asów powietrznych Luftwaffe. Dywizjon 303 strącił największą liczbę samolotów nieprzyjaciela ze wszyskich eskadr czyli w sumie aż 126 maszyn.
„Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym” - Winston Churchill

- w słowach które pokazują że był pod ogromnym wrażeniem heroizmu Polaków oraz że był szczerze wdzięczny Polsce. Niestety jego przywiązanie do swoich żydowskich korzeni oraz podlizywanie się Stalinowi popchnęły go do kolejnej zdrady Polski. Podczas Parady Zwycięstwa w Londynie w 1946 roku maszerowały wojska wszystkich wojsk alianckich za wyjątkiem Wojska Polskiego. Rząd brytyjski bał się obrazić Stalina nazywając nieobecność Polaków „koniecznym kompromisem z powodu politycznych okoliczności tego dnia”.

 

Prawdą która wyszła na jaw jest jednak, że po tym jak ponad 200.000 Polaków walczyło i umierało pod dowództwem brytyjskim Churchill już ich nie potrzebował dlatego w 1946 roku Churchill wraz ze swoim rządem zmienił swoją decyzję w sprawie Polski; z pro-demokratycznej Polski na wygnaniu, do nowego, zdominowanego przez komunistów Tymczasowego Rządu Narodowej Jedności w Polsce, gdzie według Churchilla i innych został założony rząd totalitarny. Innymi słowy „wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły” choć jak bym to raczej ujał jako „wśród podstępnych hien białe niedźwiedzie lwa rozszarpały”, bo właśnie tym Polacy byli – heroicznymi, walecznymi lwami zadziobanymi przez stado sępów i rozszarpanych przez watahę hien. Churchillowi było to jednak bardzo na rękę. Mimo że Churchill i Roosevelt sprzedali Polskę Stalinowi w Jałcie 4/11/1945 była to tylko jedna z wielu jego zdrad Polski.
„Od Szczecina nad Bałtykiem po Triest nad Adriatykiem żelazna kurtynarozciągnęła się nad Europą” - Winston Churchill

– w swoim sławnym przemówieniu dnia 5 marca 1946 roku w amerykańskim Westminster College które jak na ironię Churchill nazwał „ścięgnami pokoju”, mimo że jego polityka z premedytacją podzieliła Europę na „demokratyczny” Zachód i komunistyczny Wschód a przemówienie to jest uznawane jako początek Zimnej Wojny. W przemówieniu tym Churchill wyraził swą ogromną wdzięczność Związkowi Radzieckiemu za zakończenie wojny. Tymczasem Polacy, czyli ci którzy naprawdę pomogli mu wygrać wojnę byli „przesłuchiwani” (czytaj torturowani i mordowani ) na Łubiance przez sowieckich katów NKWD oraz późniejszych nauczycieli UB. Polacy którzy jeszcze niedawno walczyli o Anglię słyszeli niedorzeczne oskarżenia na procesach sądowych ustawionych przez NKWD, które miały bardzo silne poparcie mocarstw zachodnich, w tym oczywiście Wielkiej Brytanii.

 

Winston Churchill – notoryczny zbrodniarz narodu polskiego, sprzedawca Polski i agent syjonizmu. Obrzydliwie tłusty, wredny żydowski wieprz o tytoniowym oddechu, gołosłowny i odziany w cygański uniform. Jeszcze raz, obrzydliwy.

 

Adolf Hitler

Po sromotnej przegranej Niemiec w I Wojnie Światowej oraz bardzo krzywdzącym dla nich Traktacie Wersalskim, z ograniczoną armią, fatalną ekonomią oraz utraconą i podzieloną ziemią łatwo było przewidzieć że kraj leżący w sercu Europy będzie dalej walczył. II Wojna Światowa była więc wynikiem Traktatu Wersalskiego który Hitler zgwałcił tak jak chciał, natomiast koniec wojny napawał lękiem ponadnarodową klasę rządzącą gdyż aliantom zabrakło oficjalnego wroga na kontynecie europejskim. Najpierw jednak w roku 1933 do władzy doszedł Adolf Hitler.

 

Nowy Kanclerz III Rzeszy pragnął od Polski przyłączenia Gdańska do Prus Wschodnich oraz korytarza eksterytorialnego gdyż umożliwiłoby to bardziej skoordynowane uderzenie na Rosję aniżeli poprzez Czechosłowację i Rumunię. Od objęcia władzy do początku 1939 roku Hitler zabiegał o sojusz z Polską właśnie w kwestii Gdańska oraz obiecywał że ekspansja na wschodzie miała się odbyć kosztem Ukrainy, nie Polski. Początkowym planem Hitlera było wciągnięcie Polski do państw osi aby razem ruszyć na zarobaczony bolszewizmem Związek Radziecki choć z drugiej strony Hitler mówił wiele rzeczy i często też zmieniał zdanie w kluczowych decyzjach, a wraz z przebiegiem wojny i stopniem uzależnienia od morfiny zmieniała się także jego ideologia rasowa.

 

Jesli chodzi o stosunek Hitlera do Polski i Polaków do określiłbym go jako bardzo zły i niezdecydowany a poprzez swoją politykę często też sam zaprzeczał sobie. Z jednej strony Hitler uważał słowian za „podludzi” którzy mieli służyć „rasie Panów” i chciał aby aryjczycy nie mieszali się z Polakami. Z drugiej jednak strony Niemcy byli pod ogromnym wrażeniem piękna polskiej rasy gdyż wcześniej nie zdawali sobie nawet sprawy ile pięknych ludzi o blond włosach i niebieskich oczach było w Polsce. Także z jednej strony Hitler nie chciał owych „podludzi” w Niemczech a z drugiej porwał 200.000 dzieci wartościowych rasowo aby je zgermanizować. Hitler był zdania że były one potomkami aryjczyków lecz był to oczywisty absurd człowieka który gubił się we własnej paranoi.
"Polacy są najbardziej inteligentnym ze wszystkich ludzi z którymi Niemcy natknęły się w czasie wojny w Europie ... Polacy w mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i raportów z Generalnej Guberni są jedynym narodem w Europie który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesamowitym sprytem. Są oni najbardziej utalentowanymi ludźmi w Europie ponieważ żyjąc w bardzo trudnych warunkach politycznych nabyli wielkie poczucie życia niespotykane nigdzie indziej.

Na podstawie najnowszych badań dokonanych przez Reichsrassenamt naukowcy doszli do przekonania że Polacy powinni być asymilowani do niemieckiego społeczeństwa jako rasowo wartościowi. Nasi uczeni stwierdzili że połączenie niemieckiego uporządkowania z polską wyobraźnią dałoby doskonałe wyniki " - Adolf Hitler; w liście do Himmlera z 4 marca 1944 roku.

Obok wielu jego złych komentarzy myślę że bardzo ważne jest do jakiej opinii o Polakach doszedł jeden z największych zbrodniarzy Polski oraz wrogów polskiej tożsamości narodowej. Szkoda tylko że tak późno choć ważne jest też że Polska otrzymała od nazistów “szansę wątpliwej jakości”, podczas gdy od Brytyjczyków i Franzuzów Polacy dostali tylko skrupulatnie zaplanowaną zdradę opartą na zniszczeniu Polski i Polaków. Pozostawia mnie to więc przy opinii że Churchill wcale nie był lepszy od Hitlera dlatego że Hitler zrzucał bomby a Churchill zrzucał kłamstwa które kosztowały nas jeszcze więcej zniszczenia także bardzo długo po wojnie.

 

Słabością Hitlera było to że zrozumiał wielkość Polaków i nauczył się ich szanować dopiero wtedy gdy Polacy bronili się najodważniej ze wszystkich, rozpracowali enigmę, okazali się koszmarem Luftwaffe nad Anglią i prowadzili zaciętą wojnę partyzancką. Hitler rozumiał tylko pozycję siły a o Polakach zaczął mówić dobrze wtedy gdy Wehrmacht wykrwawił się pod Staliningradem i gdy w swych urojeniach miał nadzieję że być może Polacy powtórzą sukces znad Anglii, lecz tym razem dla niego.

 

Istotny fakt miała też opinia Hitlera na temat marszałka Piłsudzkiego. Hitler był pełen podziwu dla marszałka za wygraną Bitwę Warszawską w 1920 roku gdyż marszałek obronił Europę (a w tym też Niemcy) przed zalewem bolszewizmu, który oboje widzieli jako największe zagrożenie dla Europy. Stalin zresztą zawsze traktował Polskę jako zaprzysięgłego wroga i bał się sojuszu polsko-niemieckiego. Hitler zaczął przeciągać Polskę na swoją stronę a 26 stycznia 1934 roku został podpisany pakt o nieagresji pomiędzy Polską a Niemcami, który dla Stalina był równoznaczny z utratą ważności tego samego paktu pomiędzy Polską a Rosją. Hitler był zdania że gdyby Piłsudzki wciąż żył to wojna z Polską nigdy by się nie odbyła a nawet po śmierci Piłsudzkiego cieszył się on w Niemczech dużym szacunkiem. Wehrmacht zaczytywał się w opowieściach o nim oraz o tym jak pokonał Rosjan w 1920.

 

Interesujący jest także propagandowy film nazistowski z 1940 pt. “Wieczny żyd” w reżyserii Fritza Hipplera, który ukazuje żydów jako pasożytów bogacących się na krzywdach europejskich narodów. Dokument ten przedstawia getta żydowskie które są siedliskiem wszelkiego zła lecz co interesujące Polacy są w tym filmie przedstawieni jako ofiary żydów na swojej własnej ziemi oraz jako ci którzy nie mają wyboru jak tylko prosić Adolfa Hitlera o uratowanie ich kraju. W mojej opinii Hitler był przedewszystkim wściekły na Polskę gdyż zmarnował 6 lat zaciętej dyplomacji nie otrzymując żadnych konkretów. Ponadto był jeszcze bardziej wściekły dlatego że Polska która obroniła Europę przed bolszewizmem stanęła po drugiej stronie oraz po stronie żydów. Taki układ mógł on potraktować nawet osobiście i pragnął zemsty a w drodze na Rosję Polacy mu po prostu przeszkadzali.

 

Adolf Hitler – austriacki malarz o oryginalnym stylu i płonącej ideologii który w swej pasji sztuki wyjechał pędzlem daleko poza swoje płótno. Moim zdaniem jednak Hitler był potrzebny różnym narodom na różne sposoby. Niemcom był potrzebny aby mógł odbudować armię, ekonomię i mocno zrujnowaną dumę narodową. Żydom był potrzebny w założeniu Izraela a Anglii, Francji i Rosji aby te mogły się kogoś bać i przez to szanować nie tylko siebie samych. Ponad wszystko jednak Adolf Hitler był wielkim marzycielem który w swym urojeniu zaborczo wierzył w chwałę Niemiec oraz w niezniszczalność niemieckiej armii. Człowiek ten nigdy nie przestawał marzyć i nigdy nie miał dość wojen. Był on wrogiem katolicyzmu oraz okazał się zbrodniarzem nie tylko Polski ale także rasy aryjskiej, którą w teorii tak bardzo chronił.

 

Józef Stalin

Jeśli chodzi o nastawienie Stalina do Polaków to myślę że wystarczy tylko krótkie przypomnienie pewnych faktów historycznych.

 

W roku 1932 został podpisany polsko – radziecki pakt o nieagresji który został złamany przez Stalina z dniem podpisania radziecko – niemieckiego paktu o nieagresji z dnia 23 sierpnia 1939 roku. Był to pakt Ribbentrop – Mołotow który obejmował także podzielenie Polski pomiędzy Rosję a Niemcy. W efekcie tej umowy dnia 17 września 1939 roku na rozkaz Stalina Związek Radziecki napadł na Polskę. Wielka Brytania nabrała wody w usta.

 

W kilka miesięcy po najeździe na Polskę, w kwietniu i maju 1940 roku NKWD dokonało masakry katyńskiej której ofiarami było 22.000 pojmanych Polaków. Tymczasem Winston Churchill w ramach budowy dobrych stosunków ze Związkiem Radzieckim “uwierzył” Stalinowi na słowo że zrobili to Niemcy, mimo że w tamtym okresie wojny nie miało to najmniejszego sensu. Zachodni sojusznicy nie chcieli słyszeć ani o Katyniu ani o ponad 100.000 zgwałconych kobiet przez żołnierzy armii czerwonej, co wkrótce stało się plagą na skalę masową także z powodu seksualnych epidemii. Armia czerwona zgwałciła także około 2mln niemieckich kobiet po wejściu do Berlina lecz po wojnie Wielka Brytania i Ameryka nie wspomniały o tym nawet słowem. Nowa, zimna wojna miała się dopiero zacząć.
“Zainstalowanie komunizmu w Polsce będzie jak położenie siodła na krowie” - Józef Stalin

Wspomnienia z 1920 roku były w Moskwie wciąż żywe i Stalin mówiąc to wiedział że z Polską gładko nie pójdzie. Jednak gdy Związek Radziecki przejął kontrolę nad Polską na następne pół wieku komunistyczna milicja UB na początku działająca pod kierownictwem Ławrietnija Berii (szefa NKWD) tylko w 1945 roku zesłała na Syberię około 50.000 Polaków, z których nikt nie przeżył. Gdy w tym samym czasie Churchill świętował zwycięstwo dane mu przez Polaków ci ginęli w obozach pracy na pustkowiach Rosji i byli przedmiotami żałosnych rozpraw sądowych polegających na niedorzecznych oskarżeniach. Anglia była zadowolona z takiego przebiegu sprawy gdyż zaproszeni na rozprawy brytyjscy ministrowie byli świadkami „demokratycznych” rozpraw sądowych.

 

Ważne jest także aby wiedzieć że polityka Stalina trwała prawie 50 lat po jego śmierci i że to głównie Churchill i Roosevelt byli autorami żelaznej kurtyny. Wielka Brytania nie miała z tym problemu mimo że mogła zrobić inaczej. Podczas konferencji w Jałcie armia czerwona okupowała już większość Polski, republiki bałtyckie i część Niemiec a Roosevelt i Churchill nie chcieli się angażować w kolejną wielką wojnę, która wiązała się z wyrzuceniem Stalina z Europy Wschodniej. Postawili więc na najłatwiejsze wyjście którym była sprzedaż Polski, tym bardziej że Polacy w Ameryce nie stanowili wielkiego elektoratu.

 

Polska była więc bardzo małym graczem w ogromnej grze i dlatego z punktu widzenia Zachodu ważniejsze było przywrócenie autorytetu Wielkiej Brytanii oraz ugłaskanie Stalina kosztem Polski. Poza tym sojusznicy brali też pod uwagę że podczas ataku na Berlin ginęli radzieccy żołnierze, a nie brytyjscy lub amerykańscy więc mieli dług wdzięczności wobec Stalina pomimo że jego ręce były tak samo brudne jak ręce Hitlera.

 

Zbrodnie Stalina opiewają na około 60mln ludzi co oznacza około 40.000 istnień w każdym tygodniu jego panowania nawet biorąc pod uwagę czasy pokoju. Natomiast Polska, Polacy i polski dorobek kulturowy był na łasce brutalnego tyrana...........w gronie „serdecznych przyjaciół”.

 

Józef Stalin – jawny wróg Polski nie znający dla nikogo litości, łącznie z własnym synem. Zbrodnie Stalina przeciwko Polsce są kontynuowane przez wpółczesną Rosję, której wersja historii brzmi: „uratowaliśmy was od nazizmu więc bądźcie wdzięczni”.

Podsumowanie

Mój artykuł powienien być lekcją dla tych którzy uważają że Polska ma przyjaciół i którzy uważają że w XXI wieku „pewne rzeczy już się nie zdarzają”. Według mnie sytuacja Polski wcale się nie zmieniła. Na wschodzie mamy kraj buforowy Ukrainę oraz potężną i straszącą nas Rosję a na zachodzie mamy ekonomicznych nazistów, którzy są w stanie zrobić interes z Rosją kosztem Polski. Głowy państw nadal spotykają się na konferencjach bez udziału Polski omawiając nasze sprawy za polskimi plecami i naszym kosztem. Obecnie rolę Wielkiej Brytanii i Francji wzięła na siebie Ameryka, której wojsko dobrze prezentuje się w telewizji oraz wtedy gdy przeciwnikiem jest „stado siedzących kaczek”, co niestety nie pokrywa się z realną obroną Polski.

 

Uważam że Polacy są zdani tylko na siebie i nie powinni mieć do tego żadnych złudzeń, natomiast ewentualna pomoc sojusznika powinna być traktowana tylko jako dodatek niż jako trzon obronności Polski. Jedyną radą dla Polski jest więc najpierw wytrucie szkodników a potem uzbrojenie kraju w broń defensywną i ofensywną do takiego poziomu aby napaść była dla agresora zbyt droga. Polska siła rażenia powinna być przynajmniej na poziomie Turcji dlatego że „demokracja” zależy od ilości kul armatnich i to one pomagają najbardziej w negocjacjach pokojowych.

 

Pozostaje także pytanie jaki haracz Polska musiałaby zapłacić w przypadku „przyjacielskiej pomocy”. Przypomnę że gdy wojska niemieckie nacierały na wyspy brytyjskie Brytania była bliska zagłady. Roosevelt pomógł jak wiemy lecz w zamian Churchill musiał zamknąć swoje szlaki handlowe z imperium, co było jego końcem. Następnie Brytania musiała długo płacić za używanie amerykańskiego sprzętu. Co takiego ma Polska z czego można by ją „po przyjacielsku okraść”??? Według mnie Amerykanie to tylko inny rodzaj „Ruskich” z dokładnie tym samym apetytem kontroli totalnej lecz z ideologią znacznie bardziej niszczącą i obrzydliwą niż ta oferowana przez „białe niedźwiedzie”. Nie, Polska nie ma przyjaciół a walka honorowa oraz lojalność wobec Anglii była tylko wielką, kosztowną utopią.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Malik
Portret użytkownika Marcin Malik
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Autor zepsuł tekst

Autor zepsuł tekst konkluzją:
"Jedyną radą dla Polski jest więc najpierw wytrucie szkodników a potem uzbrojenie kraju w broń defensywną i ofensywną do takiego poziomu aby napaść była dla agresora zbyt droga."
.
Zawsze jest tworzona najpierw broń ofensywna, a potem broń defensywna. Ergo: nigdy nie można mieć pewności, czy przeciwnik nas nie pokona (nie zniszczy).
Zbrojenia (zwłaszcza małych państw) nigdy nie zapewnią im bezpieczeństwa, jak to udowodniła Polska i jej armia w 1939 r. Dlatego można się zbroić, ale najlepiej zapewnić sobie i sąsiadom uczciwy pokój, co jest możliwe.
Zob.:
Giertychowie wobec Rosji http://polski.blog.ru/216380947.html

Portret użytkownika znawca tematu

agencyjne rzady w III RP nie

agencyjne rzady w III RP nie dopuszczą by Polska była silnia militarnie. zarówno jedni i drudzy ( a zwłaszcza Zachód) obawiają się, że silna Polska opowiedziałaby się po stronie tej siły, która zapewni nawiekszą niezalezność narodową... Czyli po stronie Rosji..

Portret użytkownika Młody

II Wojna

II Wojna światowa
 
„01.09.1939 Wybuch II wojny Światowej… Nazistowskie Niemcy napadają na Polskę…
Jest to oczywiście nie w pełni wyjaśniające zdanie.. Polska pada po raz kolejny ofiarą spisku, zdrady i układu państw zachodnich. Dlaczego mimo obowiązujących paktów Francja i Anglia nas zdradzają …dlaczego napada na nas Rosja ? Dziś widać to jasno w postaci UE, które kraje zostały zniszczone, a które skorzystały !
Aby to wszystko zrozumieć należy poznać swoje dzieje, dzieje narodu Polskiego Słowiańskiego, a nie historię pisaną cudzoziemskim piórem na zamówienie. Trzeba poznać kim się jest, swoją kulturę i mądrość przodków. Bo:
„Naród bez tożsamości jest jak gnój na którym wyrastają obce narody „.
 
Polska to naród Słowiański. To oznacza, że Polakiem jest Słowianin genetycznie i duchowo, a nie nikt inny.
Przed Polską nazywaliśmy się Lechitami , Ariami, Sarmatami, Wandalami. Tworzyliśmy kulturę słowiańsko-aryjską zwaną wedyjską. Zupełnie inną i opierająca się na zupełnie innych filarach życia i wartościach niż obecna cywilizacja zachodnia. Nasz naród żył na zupełnie innych wartościach , poziomie i miał swój ustrój społeczny , znacznie doskonalszy i silniejszy od jakiegokolwiek panującego dziś. Byliśmy słabi? Nie byliśmy mocni żyjąc na naszych wartościach. Dowód ? Pokażcie chociaż jeden naród jak Polska, który był napadany wojnami  przez ponad 1 000 lat i przetrwał nienaruszony ?  A My Jesteśmy ! Od zarania dziejów naszymi wrogiem jest cywilizacja zachodnia i bliskiego wschodu. To oni głównie wypowiadali nam wojny i napadali , jak nie sami to wchodząc w układy z ludami azjatyckimi. Imperium rzymskie i nacje go tworzące oraz tzw twary opisywane w wedach , czyli wybrańcy. Opętani żądzami władzy , chciwości braku akceptowania innych kultur prześcigali się w sposobach napadów i inwazji od wojennych po podporządkowanie religijne.  Po poniesionych porażkach z naszych rąk , transformowali się tworząc , różne państwa. Czyli narody zupełnie inne genetycznie, mentalnie, których natura jest odmienna od naszej, a zatem ich priorytety życiowe.
https://indianchinook.wordpress.com/2015/09/01/ii-wojna-swiatowa/#more-791

Portret użytkownika Zenek :)

"Przed Polską nazywaliśmy się

"Przed Polską nazywaliśmy się Lechitami , Ariami, Sarmatami, Wandalami. "

- HUNAMI też. Chińczycy Han to nasi "globtroterzy" nie zapominajac i o przodkach japońców. Mitologie wszystkich narodów w mniejszym lub większym stopniu odnoszą się do BOGÓW czyli NASZYCH PRZODKÓW jacy właśnie wracają wywołując tym faktem śmiertelne drgawki u zjudaizowanego robactwa. Dlatego śpieszczie się machać kastratom chusteczkami bo wkrótce WYMRĄ jak dinozaury. ;p

Portret użytkownika Siwy

Nie tak do końca tak to

Nie tak do końca tak to wyglądał. A historie truno jest zrozumieć.
Zabrakło mi opisu Roosvelta jak dyskredytował i ośmoeszał Chercila,
Ponieważ był pod wpływem Sowoeckiego agenta Harego Hopkinsa. Organizatora wielkiej pomocy dla Stalina , która to miała wielkie znaczenie
dla przełamania dobre passy Hitlera na froncie wschodnim.

Portret użytkownika achiles

DYMALI JUŻ NAS W PRZESZŁOŚCI

DYMALI JUŻ NAS W PRZESZŁOŚCI I NADAL NAS DYMAJĄ i nie ma co się im dziwić, skoro nas były minister od spraw wewnętrznych NASZEGO KRAJU, sam stwierdził i dał to nagrać iż POLSKA istnieje JEDYNIE TEORETYCZNIE.  Więc tylko dureń szanowałby taki KRAJ, gdzie konstytucyjny minister, tak o SWOIM KRAJU powiedział i mówił. 

Portret użytkownika Marcin Malik

Do Sceptyyka: "Panie Malik,

Do Sceptyyka:

"Panie Malik, Twoje widzenie Geopolityki i czytanie poprzez nią historii, tknie infantylizmem".

Bardzo łatwo jest napisać negatywny komentarz na temat czyjejś pracy lecz o wiele ciężej jest go uzasadnić oraz przedstawić swoją wizję historii opartej na swoich przemyśleniach. Czekamy więc na wyjaśnienie dorosłego geopolityka.
 
MM

Podróżnik. www.kompas.travel.pl

Portret użytkownika achiles

To może nam wytłumaczysz

To może nam wytłumaczysz ŁOPATOLOGICZNIE Marcinie, gdzie jest sens w stygmatyzowaniu POLAKÓW przybywających na WYSPY obecnie obserwowanego w kontrze ze spokojnym się przyglądaniu nierobom jadących jedynie na BENYFITACH Z AFRYKI, na WYSPACH PRZEBYWAJĄCYCH?? Bo bajeczki o spłacie długu, za KOLONIZOWANIE, można włożyć w półki z bajkami, ci obecni IMIGRANCI AFRYKAŃSCY, nic, nie mają wspólnego z tamtymi ich DZIADKAMI. A my nie dość, że straciliśmy tam NASZE ZŁOTO w czasie II wojny zdeponowane, to na dodatek musimy jeszcze im oddać kasę, za NASZYCH PILOTÓW, którzy ich niebo w czasie WOJNY pilnowali. 

Portret użytkownika sceptyyk

Marcin, bez urazy, ale w

Marcin, bez urazy, ale w polityce nie ma przyjaciół jest tylko pragmatyzm... Jaki interes miało GB w nagłym ataku odwetowym, skoro sami nie byli przygotowani do wojny?... Kim my dla nich jesteśm?/ Jesteśmy dla nich, jakimś krajem na- z ich pt widzenia- zadupiu. ITD ITP. Gdy Niemcy weszli do wojny z nimi w pełnym wymiarze, to oni sami walczyli o przetrwanie. Lawirowali między ZSRR a USA szukająć ratunku!!! A mogli tą wojnę olać!!! Hitler nie chciał z nimi wojny! Ale walcząc z Niemcami sami doprowadzili się do zapaści-ruiny gospodarczej, co zaskutkowało rozpadem imperium... Będąc już w trakcie walki  z Niemcami, widząc że stoją na krawędzi upadku, olali jakieś rozczulania nad Polską i polakami- którzy sami siebie wykańczali wzajemnymi niesnaskmi na ich oczach. Marcin, W Churchill wypowiadając swoje historyczne przysłowie o lotnikach, powiedział to o wszystkich walczących w tej bitwie lotnikach-nikogo nie wyróżnił... ITD ITP ps zapytaj ukraińców za co nas nienawidzą? Zich pt widzenia to my ich olaliśmy i prze to wpadli w łapy ZSRR co zaskutkowało miljonami zagłodzonych na śmierć... ITD ITP Pozdrówka

Strony

Skomentuj