Wielka Brytania uzgodniła dwa terminy wyjścia z UE

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Brexit został właśnie oficjalnie przedłużony. Podczas szczytu w Brukseli, państwa członkowskie Unii Europejskiej dały Wielkiej Brytanii kolejną szansę. Teraz brytyjski parlament znów musi zdecydować, czy przyjmie proponowany projekt umowy, czy wybierze „twardy Brexit”, czy też zdecyduje się na złożenie kolejnego wniosku o długoterminowe przedłużenie procesu wyjścia z UE.

 

Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii 29 marca, czyli już w przyszłym tygodniu. Jednak ze względu na brak jakiegokolwiek porozumienia w parlamencie, rząd znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Nie ma bowiem wyraźnego poparcia dla obecnego projektu umowy, nie ma poparcia na wyjście z UE bez umowy i nie ma nawet zgody dla zorganizowania drugiego referendum. Dziś wiemy tylko tyle, że Wielka Brytania chce więcej czasu.

 

Podczas szczytu w Brukseli, Unia Europejska zgodziła się przedłużyć Brexit i wyznaczyła dwa terminy. W przyszłym tygodniu, brytyjski parlament znów zagłosuje za projektem umowy i jeśli tym razem zostanie przyjęty, Brexit nastąpi 22 maja. Jeśli jednak dokument zostanie ponownie odrzucony, Izba Gmin będzie musiała zdecydować czy chce przedłużyć proces wyjścia do 12 kwietnia, aby rozważyć inne opcje. Jeśli i ten pomysł nie zostanie przyjęty, Wielka Brytania bez gotowej umowy wystąpi z UE 29 marca.

Jednak decydując się na przedłużenie Brexitu do 12 kwietnia, rząd będzie mógł np. złożyć nowy wniosek, przez co Wielka Brytania zostanie wciągnięta w kolejny długi proces negocjacji nad nową umową. Oznacza to również, że Londyn będzie musiał wziąć udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Istnieje też możliwość, że Wielka Brytania zrezygnuje z Brexitu.

 

Podsumowując, dalszy przebieg rozwodu z UE jest w pełni zależny od brytyjskich parlamentarzystów, którzy nie potrafią podjąć żadnej konkretnej decyzji w tak ważnej kwestii. Kolejne tygodnie będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości Wielkiej Brytanii.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Wiecie czemu tak naprawdę

Wiecie czemu tak naprawdę wierchuszka eurokołchozu boi się o opóźnienia brexitu ???. Tu nie chodzi o jakieś straty gospodarze czy inne polityczne brednie. Boją się tylko i wyłącznie tego, że jeśli U.K. opóźni brexit i wyjdzie z UE po wyborach - to Brytyjczycy będą uczestniczyć w wyborach do Europarlamentu, a uczestnicząc w nich zrobią wszystko by podziękować pięknym za nadobne tym wszystkim którzy im pchali "kije w szprychy". TO JEDYNY POWÓD HISTERYCZNEGO NIEDOPUSZCZANIA DO PRZEDŁUŻANIA NEGOCJACJI Z UK.

Portret użytkownika Robaczkowa

Kilka dni wcześniej czy

Kilka dni wcześniej czy później, dwa miesiące wcześniej czy później?  A co to za różnica? Co można zrobić (ustalić) w tak krótkim czasie? To ja mam bardziej długoterminowe planowanie w sprawach osobistych równie błahych jak przysłowiowa dupa Maryny (w moim przypadku raczej dupa ,,Romana" albo nawet jeszcze mniej istotna zupa ,,Romana").

Portret użytkownika kropek

Opuszczenie unii przez wielką

Opuszczenie unii przez wielką brytanię to fiks jakich mało. Pokazuje opinii publicznej że wyjście z niej jest bez sensu. Kreują że upadek unii to będzie upadkiem cywilizacji.
Nie ma takich imperiów które nie upadły i świat istnieje. Ale większe szanse ma francja bo jak ludzie wywiozą taczkami makarona, to wyjście z unii będzie bez negocjacji. Żeby wyjść z unii to trzeba rewolucje aryjską zorganizować. Bo tak to żydostwo ma alternatywe w postaci anty lewacką, ale syjonistyczno-prawicową opcje, która sie wydaje w postaci "prawicowych" polityków którzy wspierają izrael. UK nigdy nie było i nie będzie zalążkiem wolności czy symbolem wyrwania się z pod okupacji skoro, oni kreują ją. Tym bardziej że tkwi w takim samym lewackim szambie jak szwecja, a największy radykalizm to konserwatyści (nazywani największym przyjacielem polski w unii), którzy wspierają ten bajzel.

Portret użytkownika baca

już są dwa terminy wyjścia z

już są dwa terminy wyjścia z uni... jeden po dotarciu układu słonecznego do galaktyki andromedy a drugi po dotarciu płyty tektonicznej ameryki północnej do płyty azjatyckiej... wtedy stany zjednoczone zjednoczą się z hong kongiem a potomstwo windsorów z king kongiem... i właśnie wtedy brytyjczycy wyjdą z unii...

 

Skomentuj