Wielka Brytania tymczasowo wprowadziła najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po ostatnim zamachu terrorystycznym na stacji londyńskiego metra Parsons Green, służby rozpoczęły poszukiwania sprawców. W tym czasie władze Wielkiej Brytanii powiadomiły o wprowadzeniu najwyższego poziomu zagrożenia terrorystycznego.

 

W piątek rano w pociągu na stacji Parsons Green w zachodniej części miasta nastąpiła eksplozja, która według najnowszych szacunków zraniła 30 osób. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia oraz nagrania białego wiadra umieszczonego wewnątrz torby reklamowej, w której znajdowała się bomba domowej roboty.

Policja zaczęła poszukiwać sprawców, natomiast w kraju podwyższono zagrożenie terrorystyczne z wysokiego na krytyczne. Najwyższy poziom wskazuje, że kolejny zamach może nastąpić w każdej chwili. Intensywne poszukiwania pozwoliły zatrzymać dwie osoby - 18-latka w mieście portowym Dover około 100 kilometrów na wschód od Londynu, oraz 21-latka w dzielnicy Hounslow w zachodniej części stolicy Anglii. Służby nie podały tożsamości aresztowanych, a niedługo potem Wielka Brytania ponownie obniżyła poziom zagrożenia terrorystycznego z krytycznego do wysokiego.

 

Do przeprowadzenia zamachu w Parsons Green miało przyznać się tzw. Państwo Islamskie. Jednak brytyjska policja twierdzi, że islamskie ugrupowanie bardzo często bierze na siebie ataki, zaś w tym przypadku nie ma dowodów wskazujących na udział ISIS. Niestety ciężko powiedzieć czy faktycznie nie był to islamski zamach, czy też Wielka Brytania ma powody, aby zatajać pochodzenie sprawców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Zauwazyliście ciekawą rzecz

Zauwazyliście ciekawą rzecz że coraz więcej państw wprowadza stan wyjątkowy ?! A nawet te które nie mają islamistów u siebie jak Polska są też wprzęgane w światowy system strachu ! Ostatnio nasiliło się zabieranie Polsce pieniędzy na uzbrojenie w obliczu jakieś niby wojny ! Mamy oddać cały szmal na izraelskie rakierty, jakieś statki z Francji i inne maszyny z USA ! Całą kasę nam zabiorą zamiast zainwestować w ludzi i zmiejszyć ZUZ do 100zł ! Ciągle będą nam zabierać kasę pod pozorem zbrojeń i jakiejś nieokreslonej wojny !!! zaczarowane masońskie koło zniewolenia ! mamy tyrać na nich do smierci !!! nic sami nie potrafimy zbudować ! Nie mamy własnego czołgu, mamy stocznie, albo mieliśmy i nie mamy własnej łodzi podwodnej, nie mamy nic ! masoni nas rozbroili ! taki jest plan masonów połączyć wszystkich w jedno totalitarne państwo, ale najpierw inne mniejsze państwa jak Polska muszą zniknąć z mapy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika King444

Po dosyć intensywnych 2

Po dosyć intensywnych 2 latach zamachów w Europie dzisiaj, po obejrzeniu "Faktów" w tvn dotarło do mnie, że społeczeństwa są przeświadczone o tym, iż kolejnych zamachów może już nie być. Oj, jak bardzo daleko w to zabrnąłem... Oczywiście już od samego początku jest dla mnie jasne, iż Islam będzie uderzał tak długo, aż Europa nie padnie. Nikt, ani zmanipulowane społeczeństwa, ani manipulujące nas media, nie zdają sobie sprawy z potęgi wiary. Ateiści nie zdają sobie sprawy, że ludzie którzy są w stanie oddać życie za to w co wierzą, nie odpuszczą nigdy. W Faktach pokazywali jak ładnie zabezpieczone są dzisiaj lotniska, festiwale itp... czyli wszystko gra -> proroctwo Nostradamusa Persage II 12, 34

Portret użytkownika King444

Ludzie spiskowali przeciwko

Ludzie spiskowali przeciwko sobie od momentu gdy nauczyli się porozumiewać i spiskują po dziś dzień. Spiskują zarówno kompani od taniego wina jak i politycy i prezesi międzynarodowych korporacji. Chemtrailsom osobiście zrobiłem kilka zdjęć. To ja proponuje tobie zdjąć różowe okulary, spojrzeć w niebo i poczytać książki od historii. 

Skomentuj