Wielka Brytania rozpocznie dochodzenie w sprawie aktywności Bractwa Muzułmańskiego w tym kraju

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Premier David Cameron obawia się, że muzułmanie, którzy popierają i należą do organizacji Bractwa Muzułmańskiego, mogą przeprowadzać ekstremistyczne działania na terenie kraju. Gdy w Egipcie doszło do obalenia Muhammada Mursiego, większość członków organizacji uciekła właśnie do Wielkiej Brytanii.

 

Bractwo Muzułmańskie zostało uznane pod koniec zeszłego roku za organizację terrorystyczną, gdy władze Egiptu oskarżyły jej członków o ataki na policję i zabójstwo 16 osób. Od momentu obalenia Mursiego, w kraju aresztowano ponad tysiąc osób, popierających organizację, natomiast w zeszłym miesiącu skazano 528 osób popierających byłego prezydenta na karę śmierci a 919 kolejnych na karę więzienia.

 

Brytyjski rząd posiada dowody na to, że Londyn stał się siedzibą biura prasowego Bractwa Muzułmańskiego a przywódcy tej organizacji planują obecnie pewne działania, które mają być odpowiedzią na wydarzenia w Egipcie.

 

W związku z powyższym, władze Wielkiej Brytanii chcą monitorować aktywność Bractwa Muzułmańskiego na terenie kraju, gdyż organizacja ta wciąż popiera obalonego w zeszłym roku Muhammada Mursiego. Pojawiają się również obawy, że działania, jakie prowadziła w Egipcie, mogą mieć również miejsce na terenie Wielkiej Brytanii.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/uk-politics-26830284

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Neorandy

Mnie najbardziej bawia

Mnie najbardziej bawia ludzie, ktorzy mysla w nastepujacy sposob:
"Mamy ujemny przyrost naturalny, potrzebujemy "nowych" a imigranci moga nam w tym pomoc". Smutne jest to, ze nie wspiera sie polityki prorodzinnej, nie zacheca ludzi, ktorzy wyemigrowali do innego panstwa, zeby wrocili - bo to "drogie"... Jak to powiedzial kiedys kanclerz Niemiec "sprowadzenie tylu tureckich imigrantow bylo najwiekszym bledem w polityce Niemiec". 

Portret użytkownika Dr Piotr

Chyba najprościej będzie

Chyba najprościej będzie pozbyć się tej zarazy, organizując kilkadziesiąt lipnych ataków bombowych (taka petarda dymno-hukowa) coby tylko ludzi nastraszyć bez szkody dla zdrowia. Tylko trzeba to zrobić tak, żeby ewidentnie wina wskazywała na ciapatych. Może to obudzi ludzi do działania i pozbywania się ich z Europy?!

Portret użytkownika Takitam

A to sorry - zrozumiałem

A to sorry - zrozumiałem dokładnie odwrotnie. Jest lepszy sposób podany na portalach i podobno baaaaaardzo skuteczny: Wystarczy miejsce na meczet "skazić" zabitą swinią, na pewno nie zbudują już tam meczetu. Istniejący meczet podobno wystarczy zlać świńską krwią. Sami taki budynek rozbiorą jako "nieczysty".

Skomentuj