Wielka Brytania przygotowuje się do wprowadzenia prawa szariatu?

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu
Nie od dziś wiadomo, że do krajów Europy Zachodniej masowo przyjeżdżają muzułmanie. Wygląda to tak, jakby chcieli oni wręcz zdominować i opanować kraj swoją liczebnością. Wygląda na to, że Wielka Brytania jako pierwsza może zostać dosłownie zamieniona w kraj muzułmański.

 

Jak donoszą media, Brytyjskie Stowarzyszenie Prawników (The Law Society) opracowało nowe wytyczne, regulujące sporządzanie testamentów zgodnych z szariatem, które jest jednocześnie uznawane przez brytyjskie prawo. Adwokaci w Anglii i Walii będą musieli od teraz stosować się do nowych wytycznych, dotyczących zarówno testamentów, jak i aktów darowizn, umów małżeńskich i kontraktów finansowych.

 

Jeśli chodzi o samo prawo szariatu, to narusza ono przede wszystkim prawa kobiet oraz dzieci. Mówiąc dosłowniej - mężczyzna ma pewną władzę na kobietą, która musi się mu podporządkować. Wiele razy można było już usłyszeć głosy sprzeciwu wobec tego systemu, który łamie prawa człowieka.

 

Brytyjski dziennik The Telegraph ostrzega, że sporządzone niedawno regulacje mogą właśnie prowadzić do dyskryminacji kobiet oraz adoptowanych dzieci. Zgłębiając się w szczegóły nowych wytycznych, mężczyznom będzie automatycznie przypadać większa część spadku niż kobietom, natomiast z dziedziczenia wykluczone zostaną osoby niewyznające islamu oraz adoptowane i nieślubne dzieci.

 

Prezes Stowarzyszenia Brytyjskich Prawników Nicholas Fluck powiedział, że wytyczne mają służyć "promowaniu dobrej praktyki" w stosowaniu zasad islamu w brytyjskim prawie. Z kolei Baronessa Cox, która prowadzi kampanię przeciwko dyskryminacji kobiet na tle religijnym sprzeciwia się temu prawu stwierdzając, że pogwałca ono cały dorobek prawa angielskiego minionych kilkuset lat.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lilith1

Muzłumanin Muzłumanionowi nie

Muzłumanin Muzłumanionowi nie równy. Ci aktywiści którzy tam działają to najprawdopodobniej przedstawiciele fundamentalistycznych ruchów - wahabizmu i salisatu. To oni są winni takiego terroru jaki sami u siebie zrobili (przecież oni tam też wybijają Islamistów, szyitów, Kurdówm nie tylko chrześcijan) a teraz chcą wprowadzać terror w Europie tylko od dupy strony. Otwarta wojna wywołałaby teraqz masakrę więc próbują bardziej "pokojowo" . Nie możemy się na to zgodzić, to nie jest Islam, to terroryzm. Ja nie jadę do Iraku wprowadzać im moje zasady więc oni nie mają prawa przyjechać do mojego kraju i wprowadzić swoich bez względu na to czy Islam jest "cacy" czy "be". A co do rządowych umów.. to może to być prawdopodobne, ten rząd wejdzie w dupę każdemu za trochę kasy.. przecież tu i tak jest już tylko "kamieniu kupa"... Ale od tego są Polacy żeby na to nie pozwolić!! Musimy się temu przeciwstawić zanim będzie zapóźno. Ja sobie nie życzę żeby mnie ktoś traktował jak śmieciaq czy worek treningowy dlatego że jestem kobieta. SZARIATOWI MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!

Portret użytkownika jakboy

Juz od jakiegos czasu mysle o

Juz od jakiegos czasu mysle o opuszczeniu uk. Jezeli anglicy chca byc islamskim panstwem to niech bedzie wrocmy do polski skoro bardziej uwazaja muzumanow (debili , zlodzieji i zacofanych pustakow)i nie dopuscmy zeby to sie zdazylo w Polsce inaczej wszyskich nas zniszcza , zniszcza Europe . I dzialajcie pokazujcie co sie dzieje w uk Swecji i w nimczech.Kur.a przeciez to samo zlo !!! tylko slepy nie widzi co sie tu dzieje. Najleprze jest to ze anglicy nie lubia muzumanow a sie im podaja.Tak naprawde bez polakow sa straceni.Allah to bzdura kazdy logicznie rozumujacy Czlowiek to wie( I nie wstawiam sie  za chrzescijanstwem).I nie bez przyczyny pisze niektore slowa z maej litery!. Trzeba zrobic porzadek w Polsce czyli zniszczyc po.

Portret użytkownika Aneta

"Nie od dziś wiadomo, że do

"Nie od dziś wiadomo, że do krajów Europy Zachodniej masowo przyjeżdżają muzułmanie. Wygląda to tak, jakby chcieli oni wręcz zdominować i opanować kraj swoją liczebnością. Wygląda na to, że Wielka Brytania jako pierwsza może zostać dosłownie zamieniona w kraj muzułmański."

A może wygląda to tak, że zwyczajnie uciekają od trudnej sytuacji w swoim kraju? Gdziekolwiek Ameryka położy swe łapy na ropie czy innych dobrach wybucha wojna, która ciągnie się latami a sytuacja tylko się pogarsza. I kto tu jest terrorystą? Ludzie którzy tylko chcą normalnie żyć i pracować? Nic dziwnego że emigrują i są wszędzie. A przy okazji my Polacy to może grzecznie w Polsce siedzimy?

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeszcze kilka miesięcy temu

Jeszcze kilka miesięcy temu rozpisywałbym się pod takimi tematami jak ten, próbując pokazać, jakim szambem jest europejska wolność, równość i poprawność polityczna... Dziś, gdy słyszę słowa ANGLIA i ISLAM, spływa to po mnie tak, jak spływają po mnie Anglicy ze swoimi wypranymi poprawnością polityczną mózgami, oraz Muzułmanie ze swoimi wypranymi religią mózgami!!! Kalifat Brytyjski to kwestia czasu, więc olać ich... Czas pomyśleć, co zrobić, aby zaraza się nie rozprzestrzeniła na resztę (szczególnie Środkowej i Wschodniej) Europy!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika H.R.

Anglia od dawna jest pod

Anglia od dawna jest pod rządami Semitów Żydów. Mówi się, że to islamski szariat, ale w rzeczywistości, to semickie,  przede wszystkim, żydowskie zasady. To element dalszego, całkowitego zawładnięcia Anglią przez Żydów.

Portret użytkownika AmazeAmidst

Muzulmanie Angolom to juz

Muzulmanie Angolom to juz dawno na glowe wchodza.
Kazdy kto tu mieszka to o tym wie.
Zwykli angole rowniez nie popieraja polityki swojego parlamentu, aby ten powolnymi kroczkami wprowadzal w zycie dogmaty religijne muzulmanow.
 
Kiedys jak chodzilam do collegu bylo kilku mizulmanow w klasie.
Nerwowo patrzyli na zegarek. Jak slonce zachodzilo to oni pyk... na srodek klasy, rozwijali maty, rzucali sie na kolana i glosno modlili.
Przerywali prowadzenie zajec, mieli gdzies, ze ludzie placa ciezkie pieniadze, aby uczyc sie jezyka angielskiego. Takie zachowanie chyba cos o nich mowi.
Dopiero po jakims czasie zrobiono im odosobnione pokoiki do modlow!

Portret użytkownika pies

Chyba u nas tez to planuja bo

Chyba u nas tez to planuja bo  godza sie na znecanie sie nad zwierzakami..czyli tz.ubuj rytualny , a teraz  rzad ich poparl  i chwali pokazuje w mediach te horrory biednych zwierzat, pozatym jest projekt nauki obowiazkowej o ich religi i innych wiarach oprucz naszej .

Strony

Skomentuj